Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék egy DEPRESS...

Hogyan segíthetnék egy DEPRESSZIÓS fiatal ismerősömnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a nógatás, forszírozás nem segít. valamit mégis segítenék neki. Hogy csináljam?

2016. jan. 31. 09:30
 1/10 anonim válasza:
100%
Erősen függ a kiváltó okoktól, de új élmények vagy kihívást jelentő feladatok segíthetnek. Nemtől, érdeklődéstől függően érdemes mást és mást megpróbálni: autószerelés, állatsimogató az állatkertben, cirkusz, gyógyfürdő, budokan, kutyaiskola, kerékpározás, erdei túra, kártyajáték stb. A lényeg, hogy változzon valami az életében és megszakadjon a beégett gondolatok sora, kimozduljon a holtpontról. Valami olyat kellene választanod, ahol könnyen elérhető az első sikerélmény, de a kihívás hosszabb távon is fennmarad.
2016. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem voltam hasonlo helyzetben, leirom en hogy segitenek.Fontos az is mennyirre depresszios,csak olyan könnyü teli depresszio van nala ,vagy mar gyogyszeres kezelesen van.Csakis lassan,ha tudod miert depresszios,probalj vele arrol a dologrol beszelni amiert ez bekövetkezett,segits neki tippeket adni,elbeszelgetni,marmint ha akar,a legtöbbje ahogy tudom nagyon bezarkozik.Ha iylen akkor is latogasd meg,kerdezd mikell neki,valamilyen segitseg,add a tudtara hogy te veeld vagy barmi is törtenik,felhivhat ha rosszsul van stb.Ha jobban van,menjetek setara,moziba,valamit eggyütt csinalni,(itt függ a nem ,evkor),fözni,sütni,nöknel a kezimunka nagyon nyugtat,festes,iras...ferfiaknal valami hobi,vagy ha van hobitok,pl. horgaszas,csak az üzletekbe szetnezni,mi ujdonsag van.

Ha nem akar ki sem mozdulni,amint irtam ,add a tudtara hogy te ott vagy barmikor,barmi törtenik,neki ez biztonsagot jelent,latogasd meg,hivd fel stb.Vigyel neki valamit aminek örülni fog.

Mivel nem irtal kort es nemet igy nehez valaszolni,van-e a partner,iskola,egyetem,dolgozik,mit csinal,kivel el stb.

2016. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Legyél vele sokat, törődj vele sokat, beszélgessetek (ne csak a problémájáról, hanem érd el azt, hogy kinyíljon neked, bár azt nem tudom, hogy jelenleg milyen kapcsolatban álltok egymással), töltsetek együtt minél több időt, a lényeg, hogy sok szeretet vegye körül. ^-^ Ja, és ami a legfontosabb, hogy légy nagyon türelmes hozzá! Ez a legtöbb esetben egy hosszú folyamat, és eltart egy darabig megvárni, amíg meggyógyul... Remélem, sikerrel jársz, és tudsz majd neki segíteni. ^.^
2016. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is csípem azt a zenekart
2016. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötleteket, hasznosak, megerősítik az elhatározásomat.
2016. febr. 1. 08:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt találtam ki, mesélek neki vicceket... - mert még mosolyogni is képtelen..Semmi nem érdekli, semmit nem szeret, ki se akar mozdulni a lakásból.Ti mit csinálnátok?
2016. febr. 6. 15:25
 7/10 Whatsername válasza:
Megkérdezném miért... Beszélgetnék vele a depressziós hangulatának okáról. A depresszió általában azért alakul ki valakiben, mert az illetőnek valamiféle negatív gondolat telepszik meg a fejében. Megpróbálhatnál beszélni vele arról, hogyan is látja a dolgokat. Ugyanakkor mégis jobb lenne, ha emellett a barátod szakemberhez fordulna, aki visszavezeti a gondolatait a rendes kerékvágásba...
2016. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4-5 éve jár szakemberhez, és egyre több gyógyszert adnak neki. Le van tompítva teljesen. Sajnos. Ebbe én nem szólhatok bele. Rendszeresen megyek hozzá, beszélgetek vele, hívom ide-oda, de ki se akar mozdulni.
2016. febr. 10. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen embernek a viccek meselese nem segitene.
2016. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Képzeljétek tegnap már kétszer elmosolyodott. Pedig nem is viccet meséltem.Csak lelkesen meséltem az élményeimről. Biztató kezdet...
2016. febr. 10. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!