Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyukám miért fél a vezetéstől?

Anyukám miért fél a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy 23 éve rendelkezik vezetői engedélyel és nem vezetet sokat . Amikor eggyütt voltak apával csak apa vezetett és ha mai napig jön velünk az apám ő vezet , de ha valamilyen oknál fogva anya vezet akkor meg terrorizálja apa ( kuplung,fék,gáz) meg ilyenek. Én próbálom anyát lelkesíteni meg bíztatni , hogy igenis hogy nagy jól vezet nem akarja elhinni ( pedig jól látható gyerek szemmel is ). A válaszokat előre is köszönöm

2020. dec. 21. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Mert nem való mindenkinek a vezetés. Az sem tesz jót ha apukád bántja hogy nem jól csinálja.
2020. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%

"terrorizálja apa ( kuplung,fék,gáz) meg ilyenek."


Ezek szerint anyád még az alapokkal sincsen tisztában.

Ha hibázik útközben és karambolozik, azt már nem lehet visszacsinálni.

Nem lesz mindenkinek még újabb 10 élete mint a videójátékaidban.

2020. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
6%
Anyukádat inkább a konyhában lelkesítsed.
2020. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem lenne tisztában az alapokkal akkor jogosítványt se kapott volna. Attól hogy kifizeti a képzést nem kapja meg a jogsit automatikusan.
2020. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Emlékszem anno, amikor vezetni tanultam olyan oktatóm volt, aki szerette hangoztatni, hogy mennyire nem fejlődök, vagy hogy ami az előző órán ment, azt mára elfelejtettem, és anekdotázott arról, hogy ne aggódjak, volt neki már ilyen rossz tanítványa, aztán mégis megszerezte a jogsit.

Persze szükséges elmondani a tanulónak a hibáit, de van különbség aközött, hogy építő kritikákat mondasz, és aközött, hogy csak simán belerúgsz a másikba.

Elsőre sikerült megszereznem a jogsit, de konkrétan évekbe telt, mire eljutottam odáig, hogy rendszeresen és magabiztosan vezettem. Az első pár évben volán mögé sem akartam ülni, annyira összefolyt a fejemben a vezetés, és a folytonos megaláztatás/pánik, hogy valamit rosszul csinálok.


Szerintem anyukád is így lehet vele; egyrészt sok negatív visszajelzést kap, ezért ő is a nyűggel azonosítja a vezetést, másrészt meg ha nem vezet sokat, akkor nem is tud megszilárdulni benne a magabiztosság.


Ezen tényleg csak az segít, ha valaki gyakorol, mert így egy idő után bele sem kell gondolnia abba, hogy mit csinál, de ha mindig valaki más vezet, akkor ez sosem fog megtörténni.

2020. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tisztában van az alapokal azzal nincs baj. Csak apa is szereti hangoztatni , hogy mennyivel jobban vezet meghogy anya nem tud semennyire . Anya meg eltűri neki csakhogy én meg nem és veszekszek apával , hogy nincs igaza.
2020. dec. 21. 17:37
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Attól, hogy a férje folyamatosan bántóan oda oda szúr neki, még nem jelenti azt hogy szegény nő nincs tisztában az alapokkal és ne tudna vezetni. Kiesett a gyakorlatból, valamint ugye nem elég bátor, hiszen tudja hogy már règ vezetett. Ismételni kell, gyakorolni, másképp nem fog menni. A kreszben is benne van, hogy csak a folyamatos gyakorlással lehet fejlődni és képezni magunkat.

Bocs kérdező, de gondolom apád egy bunkó sggfej lehet, mint a férfiak többsége, akik szerint a nők nem tudnak vezetni. Én apám is ilyen, rohadt türelmetlen. Eldöntöttem, hogy soha nem fogok vele vezetni, ha majd ott tartok. Mindenért kiabál és türelmetlen idióta.

Ajánlom anyudnak a vezetéstechnikai tanfolyamokat, ott segítenek neki rendes oktatók szemrehányás és beszólogatás nélkül. Visszajön majd szép lassan a bátorsága is, aztán menni fog az.

2020. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat és utolsó kettő eggyüttérzek
2020. dec. 21. 17:44
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
"anya vezet akkor meg terrorizálja apa ( kuplung,fék,gáz) meg ilyenek" akkor talán ezért. Ha téged csesztetnének minden alkalommal, amikor csinálsz egy konkrét dolgot akkor nem szívesen csinálod azt a dolgot.
2020. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Kialakult nála már valószínűleg egy kisebbrendűségi érzéssel kombinált önbizalomhiány a vezetésben, és erre a bizonytalanságra csak rátesz az, ha beleszólnak, hogyan csinálja. Nem állítom, hogy apád szándékosan bántja, lehet, hogy csak segíteni akar, de vélhetően még görcsösebbé teszi.


Sokat kellene gyakorolnia, hogy belejöjjön - lehetőség szerint egyedül.

2020. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!