Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek a vezetéstől, mit tegyek?

Félek a vezetéstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesen még mindig nincs jogsim, mert rettegek a vezetéstől. Sőt, ha mellettem a kocsiban gyorsabban hajt valaki vagy hirtelen előz, akkor elfog a halálfélelem, hogy csak nehogy baleset történjen.


Alig van olyan családtagom és barátom, akinek ne lett volna eddig legalább egyszer balesete (a koccanásoktól egészen egy halálos balesetig), így alapja is van a félelmemnek.


Mit tegyek?



2017. nov. 17. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ne vezess, senki sem kotelezhet ra.
2017. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kötelez, csak 10-ből nyolc munkahelyen elvárás a jogsi...
2017. nov. 17. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Probalkozol a masik kettonel. Attol is fugg hogy mit dolgoznal, mert tobb munkat tudnek sorolni ahova NEM kell jogsi, mint amennyihez kell.
2017. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elmesz pszichologushoz es kikezelteted a fobiadat, vagy talalsz olyan allast ahova nem kell jogositvany.
2017. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudok erre mit mondani, szerintem így 33 évesen nem is érdemes már erőltetni. Nálunk a családban tesóm unokahúga csinálta meg a jogsit, de felügyelet nélkül nem mer vezetni, lehet hozzászokott az oktató közbenjáráshoz, vagy az Apja figyelméhez de változtatásra nem lehet késztetni őt sem. Hiába magyarázzuk el neki 2-3an is hogy ne foglalkozz a másikkal, ha Ő 80-al előz téged 40-es táblánál te akkor is szabályosan mész és erre figyelj.

A szabályokat tudja, de neki is az a baja hogy túlságosan ad idegenek véleményére. Pl ha araszolni kell mert este mennek hazafelé munkából, akkor ott izzad a keze a kormányon meg jár a feje hogy most mi lesz ha hátulról belém jönnek, nem tud innen kimenni.... Sajnos már nincs türelmem hozzá mert látom hogyha ülnek mellette teljesen a másikra hagyatkozik, múltkor össze is veszett velem mert azt mondtam neki, mi lenne veled ha éjszaka kéne felkelni és rohanni a kórházba velem nyílt sebbel? Én nem tudnék rád figyelni, neked kéne cselekedni.


Én sosem féltem se a kormánynál, se motoron. Volt aki majdnem levitte a tükrömet előzésnél, de utána is mentem és elküldtem a k****a anyjába a gyereke előtt. Ha kiszállt volna el is verem.


Erőt kell venned magadon, mert más nem fog tudni segíteni.

2017. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a legtöbb munkahelyre nem is kell jogosítvány, vagy talán futár akarsz lenni??
2017. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyél olyan kocsit, amiben nem félsz...tankot esetleg...
2017. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha félsz, akkor ne vezess! Törtem már autót, bármikor újra megtörténhet, de ettől még nap mint nap kocsiba ülök, nem stresszelek a dolgon (ellenben a semmin képes vagyok stresszelni). Van, ilyen, hogy valaki fél vezetni, ha nem akarsz és nem vagy rákényszerülve, akkor ne vezess!

A félelmek leküzdésének szerintem a legjobb módja, ha szembe megyünk velük, azaz minél többet ülsz autóban egy jó sofőr mellett. Ha nem megy, akkor marad a tömegközlekedés, hátha az egy fokkal jobb.

Egyébként egy csomó munkahelyre kérik a B kategóriás jogosítványt, ellenben állásinterjúkon emlékeim szerint sosem került elő a dolog és vezetnem sem kellett. Szerintem emiatt ritkán küldenek el egy munkahelyről vagy állásinterjúról.

2017. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát igen én is azt mondom aki ennyire fél az ne vezessen, főleg hogy nem is létfontosságú a jogosítvány, mások életével is játszol nem csak a sajátodéval ha igy vezetsz, bár kétlem hogy valaha jogsit adnak a kezedbe ha ennyire félsz, el se kezd csak pénzkidobás lenne számodra.
2017. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Kb. ugyan olyan vagyok/voltam mint most te.

2016 áprilisban iratkoztam be először Kresztanfolyamra majd egy hónapra rá kaptam is vizsgaidőpontot. Egy párszor elbasztam a vizsgát de tavaly decemberben végre meglett. De nem mertem beiratkozni autóvezetésre utána vagy fél évig mert féltem a vezetéstől. Ugyanaz azok voltak az indokaim mint neked (nem nagyon szerettem az anyósülésen utazni soha). De most nyáron elkezdtem a vezetést. Semmi az egész. A semmiért féltem. Sőt! Bár közel sem vagyok jó autóvezető (kb. 30 órám van benne)

De azt a tanulságot vontam le magamnak, hogy ha balesetem lesz akkor az valószínűleg valamelyik gyökér gyalogos vagy a forgalomban nálam gyorsabban haladó idióták miatt lesz (mivel én 50km-es útszakaszon 50-el megyek, a legtöbben elhajtanak mellettem. 70-es úton ugyan ezt tapasztaltam.) Amúgy szeretek gyorsan menni :D. Nincs abban semmi csak be kell tartani a sebességhatárokat. Nem véletlenül vannak ott azok a táblák.

2017. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!