Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják sokan a GyK-n a...

Miért utálják sokan a GyK-n a diplomásokat, értelmiségieket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék belemenni az értelmiségi definíciójába, mert nem ez a kérdés. Észrevettem, hogy ha valakit szót ejt arról, hogy (több) diplomás, várhatja a xarzuhanyt a nyakába? De mi ennek az oka? Nem olyan nagy dolog, a mai világban már szinte mindenki tanulhat. Emberek 40 évesen is beiratkoznak jogra, mérnöki karokra is, hát még bölcsészképzésekre meg turizmusra... Akkor mi az irritáló? Aki akarja, meg tudja szerezni, ha meg nem fontos, miért megy a gyűlölködés?

2020. dec. 25. 20:54
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
9, nem. Egy korábbi kérdésnél volt szó az újrakezdésről és lehurrogták azt, aki azt írta, hogy már nem tudom hány évesen diplomázni szeretne. Jöttek az ilyen "körmösként egy hét alatt megkeresem" stb. válaszok. A hihetetlen agresszió tűnt fel. Az én környezetemben sem vágnak fel a diplomával, pedig jogászok és orvosok is vannak körülöttem, akik azért nem annyit tettek bele a dologba, mint például én :D De nem tartom jó iránynak, hogy embereket le akarnak beszélni a tanulásról, értéktelennek beállítva azt. Nem, nem lehet lenyűgözni egy kommunikáció szakos papírkával, de ha valakinek ez az álma és még használni is tudja, jobb tanulni, mint nem tanulni. Az én környezetemben legalábbis :)
2020. dec. 25. 21:18
 12/29 anonim ***** válasza:
34%

"körmösként egy hét alatt megkeresem"


Jaj basszus, ezek ilyen telibe trollok, nem kell őket komolyan venni....

2020. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
49%

#8


“honnan tudják, hogy kamu-e a diploma vagy sem?”


Leghamarabb onnan ha a “szakmájával” kapcsolatosan hatalmas hülyeségeket beszél, de azért van diplomája tehát ő jobban ért hozza ... Vegyünk két esetet, első legyen a videóban szereplő nő. SENKI nem kérdezte ,hogy ő micsoda, simán csőbe húzták egy ilyen egyszerű poénnal (jó, lehet ha random leszólítanak szinte biztos ,hogy engem is megszivatnak) de azért oda kell nyögje ,hogy “ő történész s másképp látja a dolgokat mint az átlag”, már ezzel is többnek tartva magát az átlagnál pedig nem éppen úgy néz ki.

Másik eset: nem tudom mennyire figyeled a vallás/ valláskritika/ tudományok topikokat de van pár tag aki marha magabiztosan ossza az èszt evolúcióról, ősrobbanásról, abiogenezisről stb s azt ecsetelgetik ,hogy az almúlt évszázadok többezer tudósa milyen hülye s ők megmondják a tutit. Van is egy hirhedt “32%-os” becenevű figura aki mind közül az egyik legsúlyosabb alak. De azért ő IS rendszeresen bekamuzza ,hogy mindenhezis értő diplimája van neki (nem, nem poénból, teljesen komolyan gondolja/ gondolják).


Szóval ilyesmi esetekre gondolok, amikor a diplomáját max széktámasznak tudja használni de azért oda kell mondja ,hogy neki van.

2020. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Én nem szakmai kérdéseket nézegettem, ott nyilván jobban kiderül, ha valaki nem ért a szakmájához. Egyébként én sem értek az enyémhez, úgyhogy nem szólok le senkit. Elvileg közgazdász vagyok, de egy makro analízist már nem tudnék megcsinálni. Elég szomorú, mert sokáig volt imposztor szindrómám emiatt, de ez egy másik történet. Szóval no offense!
2020. dec. 25. 21:26
 15/29 anonim ***** válasza:
33%

Egyrészt, mert nekik nincs.


Másrészt meg sokan túlmisztifikálják és beképzeltnek hiszik az "értelmiségi" jelzőt, pedig a legtöbb magasan képzett, szellemi munkakörben dolgozó ember tényleg csak ezen két tulajdonság kifejezésére használja. Egyesek számára viszont az értelmiségi magábafoglalja azt is, hogy elit, hogy értelmes, hogy mintaember... Ez egyáltalán nincs így, csak bsznak utánajárni a fogalomnak.


Ami még gond lehet, hogy ha egy aluliskolázottal szemben mondasz fszságokat, azt úgymond szabad. Ha viszont valakit kioktatsz a szakterületén végzettség nélkül, akkor már nem annyira tudod szabadon fosni az életigazságaidat és ez sem tetszik sokaknak.

2020. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
37%
15-ös vagyok, látom itt is megjelentek a kommentekben a fogyatékosok, akik a fizetésükben számítják az értékük. Figyeljetek, el lehet menni qrvának, még 8 általános sem kell hozzá és már annyit kerestek, mint egy senior fejlesztő. Csak be kell nyelni minden farkat, nemde? Hajrá akkor. Az egyetemen nem a piaci igényeket minden esetben kiszolgáló szakembereket képeznek. Van, hogy az akadémiai tudás, amit a diploma jelez, egybevág azzal, amit az ipar megfizet (műszaki szakokon ez gyakori), de nem feltétlenül jár együtt. Az egyetem nem arany tojást tojó tyúkot ad, hanem diplomát. És pár fogyatékos kivételével egyikünk sem azért ismeri el vagy szerzi meg az egyetemi végzettséget, mert attól gazdag lesz. De azért más a presztízse egy orvosnak vagy tanárnak, mint egy *elfojtott röhej* körmösnek, akinek a munkáját egy videóból is meg lehet ma már tanulni.
2020. dec. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!

Itt a friss válasz a kérdésedre,

egy "diplomás ügyvég kérdése" .

Te mit gondolsz ezek után a diplomásokról?!


https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__repules-repulojegyek_..

2020. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
22%
* ügyvéd
2020. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
17, ez full kamu, első ránézésre is.
2020. dec. 25. 21:40
 20/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
19%

#17


Na, ilyenekre is gondoltam. Még ha ez a konkrét kérdés kamu, akkor is létezik ez a “jelenség”.

2020. dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!