Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják sokan a GyK-n a...

Miért utálják sokan a GyK-n a diplomásokat, értelmiségieket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék belemenni az értelmiségi definíciójába, mert nem ez a kérdés. Észrevettem, hogy ha valakit szót ejt arról, hogy (több) diplomás, várhatja a xarzuhanyt a nyakába? De mi ennek az oka? Nem olyan nagy dolog, a mai világban már szinte mindenki tanulhat. Emberek 40 évesen is beiratkoznak jogra, mérnöki karokra is, hát még bölcsészképzésekre meg turizmusra... Akkor mi az irritáló? Aki akarja, meg tudja szerezni, ha meg nem fontos, miért megy a gyűlölködés?

2020. dec. 25. 20:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
23%
#17: attól, hogy valaki diplomás, nem kell mindenhez értenie. Csak egy dologhoz, de ahhoz nagyon. Vagy rajtad segít, ha a doki, aki műt, szarul tud öltést csomózni, ellenben bármikor süt fincsi almáspitét a temetésedre és még oda sem égeti a kis házias?
2020. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert a farönköt hiába locsolod, úgy sem fog kirügyezni! Nem a végzettséget igazoló okmányokkal hencegéstől lesz valaki ember. Megfigyeltem, hogy amikor egy diplomással hoz össze a sors - élőben, - legkésőbb, a harmadik mondatában tudtomra adja, hogy diplomás, holott a kommunikációban semmi súlya nincs ennek. Nem vitatom el senkinek a tanulmányait, de egyszerűen nem érdekel, hogy van-e valakinek diplomája vagy sincs. Önmagában csak azért, mert van diplomája valakinek nem szoktam utálni az illetőt, de arra nem vagyok vevő, hogy ha kell, ha nem ezzel kérkedik valaki - annak ellenére, hogy senki nem kérdezte.
2020. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
Én mindenkit utálok
2020. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
24%
A 22-esnél a pont!
2020. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
24, értelmiségi nem ír olyat, hogy „ott a pont". Bocs, vicc volt :)
2020. dec. 26. 16:37
 26/29 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Egy értelmiségi tényleg nem írhatna ilyet. Tehát nem értelmiségi emberről beszélünk, hanem csak egy egyszerű szakmunkásról.
2020. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
18%

Ha valakinél valamit meg kell javítani, és közben elkezdi mondogatni, hogy ő diplomás, akkor rögtön meg is szorzom a végösszeget kettővel.

Ha több diplomája is van, akkor meg hárommal.


A néninek akinek se diplomája, se pénze, meg ingyen megcsinálom.

2020. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Képzeld, ha mondjuk az orvos nagybátyám így gondolkodna... Utálja ez a szakmunkás az értelmiségieket? Hát jó, akkor nem is igazán nézem meg azt az EKG-t... Szerencsére szó sincs ilyenről, tekintve hogy ő valóban (!) értelmiségi, nem csak "diplomás".
2020. dec. 26. 16:42
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem a válaszok is ragyogóan bemutatják, hogy ez főleg irigységből, frusztrációból táplálkozik.


van egy nem túl piacképes humán diplomám, de reál területen dolgozom.sosem kérkedettem a diplomámmal, viszont volt olyan alkalmi munkám, ahol a sok munkás meg votl róla győződve, hogy beképzelt diplomás vagyok, csak mert zárkózott vagyok, olyanokat meg hagyjuk is, amikor fősuli alatt bpn a szomszéd nyugdíjas tanárnő be akarta bizonyítani, h buta vagyok, hiszen minden mai diplomás az :D


még egy történet:


van egy érettségizett idősebb (50+) ismerősöm. elég intelligens, de nem beszél nyelvet, és egész életében 10-12 órát dolgozott, sosem votl igazán jó munkahelye + erősen túlsúlyos.

múltkor kifejtette nekem h az unokanővérem nem volt egyetemre való, mert alig ment át matek vizsgán, bezzeg ő sokkal okosabb, mint az egyetemisták:D

majdnem mondtam, h haver, ha annyira okos vagy, miért nem beszélsz nyelvet, és miért voltál egész életedben túlsúlyos? vagy egy ekkora géniusznak miért kell napi 12 órában megszakadnia a munkában?


na, az átlag pont ilyen: erőlködve köpköd az diplomásokra, mert annyira frusztrált.

2021. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!