Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek tényleg...

Az ilyen emberek tényleg elhiszik, hogy ez egy jó vásárlási taktika online?

Figyelt kérdés

Jófogáson meg vaterán is már többször átéltem azt, hogy valaki ír, a megadott ár kb felét adná, majd mikor közlöm, hogy az ár nem alkuképes (ez ki is van írva amúgy), akkor jön a "de máshol egy vadonatúj kerül ennyibe vagy még olcsóbb is, sőt még garancia is van", aztán mikor megírom, hogy ok, akkor vedd azt meg, akkor meg mónika show-ba illő stílusban elkezdenek személyeskedni, meg hogy szerintük én nem vagyok vevőorientált.

Nem egy ilyen embert tiltottam már le.


Nektek mi erről a véleményetek? Komolyan nem értem, mit remélnek ezek után.

És nem kacatokat, meg ócska lomot akarok eladni, hanem normális, max párszor használt jó minőségű dolgokat.


És teljesen meglep, amikor valaki ezt a gányadék stílust adja elő, aztán a profilképe meg egy anyuka/apuka, több gyerekkel.


Veletek fordult már ilyen elő?



2021. jan. 6. 15:28
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"Egyetlen okból nem teszem ki nagyon olcsón, mert nem akarom, hogy hirtelen sokan zúduljanak rám, olyanok is, akik erőszakoskodnak, hogy én vigyem el nekik, vagy adjam fel postán"


Akkor te gyakorlatilag ugyanazt csinálod mint más aki elad.

Felállítasz egy elvet, és az alapján árulod a terméket. És nyilván téged is zavar, ha valaki erőszakoskodik, hogy postázd vagy vidd el. Ugyanúgy zavaró ez is.

2021. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

A Black Friday meg olyan szempontból nem jó példa, hogy ott nyilván egy "készletkisöprés" megy és az egésznek alapból az a lényege, hogy jóval az ára alatt juthatsz egy termékhez.


Na de attól, hogy az adott terméket 3-5 napig amíg a készlet tart jelentős kedvezménnyel árulják, az nem jelenti azt, hogy az a termék valójában csak fele annyit ér. Hiszen 5 nap múlva ugyanúgy visszamegy az ára.

2021. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Speciel én már láttam egy házaspárt, akit egy ingyen-adok-kapok FB csoportból kitiltottak, mert anyuka non-stop a gép előtt ült, mindenre ráírta, hogy "nekem kell", aztán mindent felpakoltak jófogásra eladni. Így legyen az ember segítőkész....aztán csodálkoznak sokan, hogy az ingyenes cuccoknál is már megválogatja az ember, kinek adja oda.


Amit viszont gyomorforgatóan szánalmasnak tartok, amikor az eladásos FB csoportokban olyan emberek veszekednek/szinte már ölnek a 90%-kal leárazott, kb majdnem tönkrement, agyonhasznált kacatokért (leginkább konyhai gépek, elektronikai cuccok, és a tárgyak többsége tényleg már alig működik, vagy teljesen tönkre is ment), akiknek a profilja dugig van képekkel a puccos, jó drága nyaralásaikról (Dominikai Köztársaság, Kuba, stb.). Komolyan már....egy normális, nem is drága dologra nincs pénzük, másoktól elveszik az olcsó lehetőséget, de minden évben el kell menni Kubába nyaralni....tudom, nem az én dolgom, nem is érdekel, csak idegesít, hogy másoktól veszik el a lehetőséget, akiknek tényleg szükségük lenne rá.


Én egyszer egy jó állapotban lévő mikrót raktam fel egy csoportba, az eredeti ár kb 30%-áért, egyből 5-6 idióta "nekem kell!!", de én viszont válogattam, és odaadtam egy srácnak, aki kollégiumban lakik és tényleg kellett neki, de nincs sok pénze. Egyik "én vagyok az első nekem kell" debil meg rámförmedt, hogy milyen dolog az, hogy ő írt elsőként és másnak adtam oda, mire közöltem vele, hogy így járt, az én cuccom, annak adom oda, akinek akarom, pont.

Nevetséges. Ki is léptem már a csoportból, mert egyre több az ilyen "vér-vevő".

2021. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az érvelést, hogy "nekem van X darab gyerekem, ezért kérem ezt meg azt ingyen/rettenetesen leárazva/ingyen postázva" én is szeretném megérteni, mert én semmilyen logikát vagy összefüggést nem látok mögötte.

Eleve nem értem, hogy egy vad idegennek mi köze van ahhoz, hogy kinek hány gyereke van, meg mennyire nehéz a nevelés. Én is belefutottam eddig 2-szer ilyen debil anyába.

Egyszer egy komódot tettem fel anno reális áron. Majd rámír az anyuka, adná az ár kb felét se, meg még én vigyem el neki (természetesen ingyen), mindezt azért, mert ő nem áll jól anyagilag, meg egyedül nevel 2 gyereket. Mondtam, hogy felejtse el, meg ne a gyerekével akarjon zsarolni, erre teljesen kiakadt, gyerekutáló senkinek nevezett, és letiltott.

A másik anyuka egy Harry Potter könyvsorozatot akart tőlem megvenni (szintén reális áron volt kint), de közölte, hogy mivel ez a gyerekének lesz, így csak a szállítási költséget fizeti ki, többet nem fizet értük, tehát adjam neki oda ingyen, de nagy kegyesen a szállítási költséget állná. Miután mondtam, hogy kösz, de nem, akkor meg "de megígértem a gyerekemnek". Megkérdeztem, hogy nekem ehhez mégis mi közöm van, mire ráírta, hogy most miattam bömböl a gyereke, mert nem adom neki ingyen oda a könyvsorozatot.

Megírtam neki, hogy nem az én bajom, meg nem érdekel, és nincs se időm se kedvem a lelki zsarolását olvasgatni. És letiltottam.


Őszintén szólva nem csodálom, hogy a legtöbb ilyen anyuka egyedülálló, vagy elvált. Ha már az ilyen dolgoknál egyből a lelki zsarolás meg a gyerek pajzsként való használása jön, akkor nem akarom elképzelni, mit művelnek ezek otthon.

2021. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!