Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek tényleg...

Az ilyen emberek tényleg elhiszik, hogy ez egy jó vásárlási taktika online?

Figyelt kérdés

Jófogáson meg vaterán is már többször átéltem azt, hogy valaki ír, a megadott ár kb felét adná, majd mikor közlöm, hogy az ár nem alkuképes (ez ki is van írva amúgy), akkor jön a "de máshol egy vadonatúj kerül ennyibe vagy még olcsóbb is, sőt még garancia is van", aztán mikor megírom, hogy ok, akkor vedd azt meg, akkor meg mónika show-ba illő stílusban elkezdenek személyeskedni, meg hogy szerintük én nem vagyok vevőorientált.

Nem egy ilyen embert tiltottam már le.


Nektek mi erről a véleményetek? Komolyan nem értem, mit remélnek ezek után.

És nem kacatokat, meg ócska lomot akarok eladni, hanem normális, max párszor használt jó minőségű dolgokat.


És teljesen meglep, amikor valaki ezt a gányadék stílust adja elő, aztán a profilképe meg egy anyuka/apuka, több gyerekkel.


Veletek fordult már ilyen elő?



2021. jan. 6. 15:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem egyszerű az sem, amikor az eladók sokszoros áron próbálnak eladni valamit.


Amire amúgy tökre szükségem lenne, de egyszerűen nem a reális áron hirdetik meg és felháborodnak, ha közlöd, hogy ennyit nem ér meg az, amit árulnak.


Nyilván személyeskedésbe nem megyek bele, de azért dühítő amikor kell egy 10 ezer forintos alkatrész amivel mondjuk működne tovább az amúgy 30 ezret érő eszköz. Az eladó meg 50-ért árulja :D

2021. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%

#11

Nyilván egyik szélsőség sem jó. Sem a brutális túlárazás, sem a szánalmas alkudozás.

2021. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy régen még "csóró" fiatalként sosem értettem, hogy dobnak ki meg adnak oda az emberek több 10 ezret érő dolgokat, mikor az milyen nagy pénz.


Aztán rájöttem, hogy egy anyagi szint felett nem éri meg a suttyókra pazarolni az időt.


Én például ha eladtam, akkor sosem a profit orientáltság volt a lényeg. Tök mindegy volt, csak sajnáltam volna kidobni azt amire nincs szükségen, ezért az átlag ár alatt pár ezer forinttal, vagy mikor hogy hirdettem meg.


Gondoltam ez majd Win-win helyzet lesz. Más is olcsóbban kapja, énnekem meg vissza jön valamennyi az árából.


Egyszer videókártyát akartam eladni. 20-25 között hirdették. Feltettem 18-ért.


Rögtön jöttek olyan válaszok, hogy "15-ért kápéban viszem azonnal". Mondtam, hogy nekem nem sürgős így is ár alatt van. Másik erzsébet utalvánnyal akart fizetni. Vagy jönnek a "beszámítósok" akik minden régi kacatot cserélnének rá a féldisznótól a bicikli kerékig.


Végül szartam az egészre, odaadtam ismerősömnek tök ingyen. Egyszerűen azért, mert a fene se akart alkudozókkal üzletelni.

2021. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
25%

18ra tetted fel, mikor 20ért is hirdették, és felbárodtál a gyors átvétes 15ön? Pont mint az xboxos eladó:)


Marketplacen amúgy két okból érdemes még mai átvétet írni vevőként. Az egyik, hogy ami egyik pillanatban fent van, és jó vétel, elviszik gyorsan, én is van amire tényleg 70 üzenetet kaptam.., másrészt sokan vannak, akiknek számít az idő, pl én azt szeretem, ha gyorsan jönnek érte, mert két nagyszekrénnyi eladnivaló cuccom van, és folyamatosan termelődik az új, semmi kedvem raktározni.


Én nem háborodtam volna fel utolsó a 15ös kps összegen, illetve az sem biztos, hogy 20-25 ért reális, hogy fent vannak, mert ami egy ideje fent van, az nem jó vétel.. a rendes megéri cuccokat(amikből sok van) max fél- egy órát vannak neten.


Ez az xbox pl 35 volt. Átlag 30ért hirdették őket, volt 23ért, 25ért, 29 ért is fent aznap, ugyanolyan tulajdonságokkal, sőt volt jobbal is, de gyorsan elvitték mindet(egyszer rászántam egy napot), mind csak 10-15 percet volt fent, mindről lecsúsztam, majd írtam a 35ösnek, mert az közel volt hozzám, már 9 hete hirdette a holmiját, gondoltam enged. Hát nem. Aztán mázlim volt, mert megjelent egy friss hirdetés, ráírtam, 2 perc alatt a második voltam csak, de szerencsére az első nem reagált, a srác meg még ma el akarta adni, így az enyém lett. 2 órával később már az enyém volt.

2021. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%
Én tavalyi hirdettem Marketplacen egy 1 éves, hibátlan Samsung okostelefont, tényleg egy karc nem volt rajta, tokkal, vonóval, eredeti ára volt 80 ezer, 55-ért tettem fel. Hív a tag, hogy mennyit engedek. Mondom 50-ért adaadom. De hogy ő 20 ezret tudna érte adni. Na mondom akkor nézzél magadnak annyiért telefont, te gyökér. Nagyon pofátlanok, az ilyen gyökereknek még az ingyen is drága lenne.
2021. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég bezártuk az egyik webáruházunkat. Kiárusítottunk mindent féláron, hadd vigyék.

Volt, aki kétezerért pakolt a kosárba termékeket, aztán azon háborgott, hogy ugyanannyiba kerül, mint a szállítási költség.


Na, pont ezért zártuk be.

2021. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én például az ilyen suttyó alkudozók miatt sem Oszkározok.

Egyszer próbáltam sofőrként (utasként vegyes tapasztalatok után).


2-ből 2 hely le lett foglalva, mondom remek.


Indulásra 19:30 volt megadva.

19:25-kor hív valaki, hogy "várjak már, mert késni fog".


Kérdeztem, ki ő egyáltalán, felháborodottan közölte, hogy hát most jelentkezett be nálam mert látta hogy van szabad hely. Kiderült, hogy az egyik induló aki helyet foglalt, indulás előtt 5 perccel vissza mondta az utat (jófej). Ez az illető meg 19:25-kor belejentkezett az 5 perc múlva indulásra :D


Közben a másik illető felhív, hogy késik egy 10-15 percet.


Vissza hívom az elsőt, mondtam neki, hogy 15 percet tudok várni.

Erre felháborodott, hogy de hát milyen sofőr vagyok...Hát ő azért fizet, hogy elvigyem...lol


Aztán mondta, hogy próbál sietni, de még most egyeztet valami haverjával, aki jön érte és most indulna Mátészalkáról...Ami még autópályán is 1 órányira volt onnan ahonnan én indultam... :D


Na ott tettem le szó nélkül a telefont.

2021. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
77%

"18ra tetted fel, mikor 20ért is hirdették, és felbárodtál a gyors átvétes 15ön?"


Úgy gondolom, ha valamit már amúgy is áron alul hirdetek, abból ne akarjon még több ezer forintot alkudni. Felmértem a reális árakat, az alatt 10%-al hirdettem meg. Nyilván próbálkozni lehet, nekem pedig lehet "nem odaadni" annyiért.


Aztán itt is olyasmi lehet, amit az egyik előttem szóló írt. Ha átlépsz egy határt lefelé az árban, akkor megtalálnak a suttyók.

2021. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
10%

Pont ez volt az egész.. Ami 20ért még fentvan, az nem azt jelenti, hogy az a normális ára a terméknek(ugyanis itt pillanatok alatt jönnek új termékek), hanem pont azért van fent, mert nem kell senkinek annyiért, mert már az is túl van árazva, nemhogy a 23-25ös! Ami normál árban van, pár óra alatt biztosan elkel, tehát te nem látod fent, ami meg áron alul fut, az meg pillanatok alatt! és itt a pillanat alatt tényleg pillanatot értek, felraksz valamit áron alul, és 5 másodperccel később már két üzenetet kapsz, hogy jönnének érte.


Mindegy, nem akarlak győzködni, de én tényleg nagyon sokat hirdetek, veszek is, ami másnap is fentvan, az túl drága, utána már nem nagyon kapsz rá üzenetet, ezért nem tudod összehasonlítani, mert amik fentvannak egy két napja, azok mind drágák ahhoz, hogy akinek kell, megvegye. Vár egy kicsit és jön fel 5 másik olcsóbban, ami le is kerül negyedórán belül. A legtöbb holminál, műszaki cikknél így van, kinectnél is így volt, ezért van nekem 5ezerért, aminek ha most rákeresel, 12 az ára, de van ahol 15-17-30.. meghirdetnéd "korrekten" 11ért, nem kellene senkinek teljes áron, mert mindig jön fel alatta nagyon sok új 7ért, 6ért, azokhoz nem tudod mérni, mert kevés időt töltenek fent, aztán jön fel 5ért, ami tényleg olcsó.


Na mindegy, biztosan érted te is, hogy amiket fent látsz, azok már a túlárazott dolgok, amik azért vannak ott, mert nem kellenek senkinek annyiért, nem veheted alapul "normál" árnak, mert ez a rendszer folyamatos változik, a valódi normál árasok gyorsan, az olcsók meg villámgyorsan elkelnek. Aki ezzel tisztában van, az teljesen normálisan próbál a te kicsit drágádból normált faragni, aki olcsót, az kicsit pofátlan, de még mindig megéri megpróbálnia, mert sokan vannak olyanok, akik gyors kp miatt hirdetnek meg valamit. Aki fél disznóra akar cserélni, az meg nem tudom milyen világban él, de nekem inkább feldobná a napom, ha egy csülköt kínálnának bőrcipőért, mintsem bosszankodjak.


Ki kell írni, hogy nem alkuképes, akkor nem fognak alkudni, de el is kerülik a hirdetésed..


Ez a hirdetősdi kemény és idegörlő dolog, szerintem nem szabad megvenni semmit, ami már egy órája elérhető, hacsak nem késő este vagy hajnalban találtad.

2021. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon fárasztó vagy utolsó... Van, amit 1 hónapja hirdetek (könyv, nem mai). 1 hete vitték el, de tegnap is írt valaki, hogy vinné (elfelejtettem leszedni). Nem minden olyan keresett, amit el akar adni az ember.

Nem mindenki unatkozó anyuka. Nem mindenki ér rá egész nap a hirdetéseket nézegetni.

Ha így 2000ft-tal drágábban veszek egy 50000ft-os dolgot, hát legyen.

2021. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!