Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek tényleg...

Az ilyen emberek tényleg elhiszik, hogy ez egy jó vásárlási taktika online?

Figyelt kérdés

Jófogáson meg vaterán is már többször átéltem azt, hogy valaki ír, a megadott ár kb felét adná, majd mikor közlöm, hogy az ár nem alkuképes (ez ki is van írva amúgy), akkor jön a "de máshol egy vadonatúj kerül ennyibe vagy még olcsóbb is, sőt még garancia is van", aztán mikor megírom, hogy ok, akkor vedd azt meg, akkor meg mónika show-ba illő stílusban elkezdenek személyeskedni, meg hogy szerintük én nem vagyok vevőorientált.

Nem egy ilyen embert tiltottam már le.


Nektek mi erről a véleményetek? Komolyan nem értem, mit remélnek ezek után.

És nem kacatokat, meg ócska lomot akarok eladni, hanem normális, max párszor használt jó minőségű dolgokat.


És teljesen meglep, amikor valaki ezt a gányadék stílust adja elő, aztán a profilképe meg egy anyuka/apuka, több gyerekkel.


Veletek fordult már ilyen elő?



2021. jan. 6. 15:28
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell győzködnöd, mert tisztában vagyok vele, hogy mi volt a reális ár, és tisztában vagyok vele, hogy olcsóbban is adtam.


Hozzá tenném, az illetőnek volt több aktív hirdetése, elég vegyesen hardver témában. Szóval nagy valószínűséggel ha oda adom neki 15-ért, akkor másnap fent lett volna a hirdetés 20+ pénzért. Mert ő is tisztában volt vele, hogy megér annyit.


A "másnap fent van, túl drága" sem feltétlenül igaz.

Hiszen itt nem mindegy mit árulsz, mi a konkurencia, mekkora a kereslet, hol árulod. Nyilván egy fél éves iPhone hamarabb talál vevőre, mint egy fűthető WC deszka.


Ez az alkuképes-nem alkuképes téma is csak olaj a tűzre. Egyrészt ha valaminek ott az ára, akkor evidens, hogy annyiba kerül. Nyilván lehet alkudni, de azért vannak a józen észnek is határai. Arról ne is beszéljünk, ha valaki kiírja hogy alkuképes az ár, akkor biztos, hogy mindenki nekiáll az ész nélkül "feleannyiért azonnal" alkudozásnak.


De ahogy írod a hirdetősdi idegörlő dolog. Pedig tök egyszerű, adok valamit jó áron, és nem kérek érte semmi mást csak azt az X összeget.


Pont ezért vagyok úgy, hogy hirdessen a fene, inkább bukom el az egész összeget és dobom a kukába, vagy adom oda ismerősnek ingyen.

2021. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
Ez az indus-volgyi marketing koncepcio tipikus esete.....
2021. jan. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező le is irta a lényeget: egy idő után ő is blöffölni kezd.


A komolytalan vevőkkel nem kell foglalkozni, nem kell róluk irni, velük beszélni stb. Ez csak az időt rabolja.

2021. jan. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

15:

Amit 1 éve 80-ért vettél telefont, azt simán 60-ért megkapja újonnan, 50-et nem ér a kockázat egy használttal, 1 év alatt mar csak az aksi is 1 évvel öregebb, és több a hibalehetőség is. 30-nál többet én sem ajanlanék egy ilyen telefonért, igaz én épp az iylen túlarazasok miatt soha nem is veszek használt telefont, csak újat. Ha van 50 ezrem egy telefonra, akkor inkább fél kategóriával olcsóbb újat, mint egy használttal kockáztassak.

2021. jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%
Pont a telefon egy olyan téma, ahol a legtöbb agyhalott vevő-eladó van. Miért? A telefon sokaknál egyfajta valutaként működik. Ha van pénz, akkor veszik, ha nincs, akkor eladják. Ha nagyon kell a pénz, akkor sokat lehet belőle alkudni. Erről szól szerintem ez a szegmens. Azt ki kell puhatolni, hogy csóringer vagy-e vagy sem. Ha tartod az árat és semmiképp nem tudja lejjebb alkudni, akkor azt a frusztációját önti rád, amit feltételezett rólad, mármint, hogy csóró csöves vagy, akinek mindenképp kell a pénz. Ezért megy alapból a felét azonnal kifizetem kamuzás.
2021. jan. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj, de milyen unatkozó? Egyedül nevelek egy sérült gyereket és dolgozok, és viszek egy háztartást és levelezőn fejezem be az egyetemet.


Attól, hogy karácsony előtt rászántam egy napot az olcsó régi xboxra, és eladogatom a felesleges cuccaink, még nem unatkozom.


De legyen így, de például a minihűtőnk is pillanatok alatt elkelt. Szerintem meg az nincs rendben, aki kinézi az ott maradt hirdetéseket, kicsit alá lő és elvárja a hálát másoktól, mert SZERINTE olcsón adja. Ki a fene tàrolgatja a holmiját, mert csak 2 ezerért kevesebbèrt tudná eladni. Ha a vevők szerint nem olcsó a holmid, akkor NEM az és ha belebuggyansz sem lesznek hálásak érte, mert jönnek a friss hirdetések és a te holmid alá lőnek. Ja és gazdasági szakon tanulok, plusz vettem már hàztól, autón át betegemelőig mindent, tényleg mindent.


Ha nekem nem hiszel, nézd meg hányan nézték a hirdetésed, az sokat elárul.

2021. jan. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
12%

25:

"Ha tartod az árat és semmiképp nem tudja lejjebb alkudni, akkor azt a frusztációját önti rád, amit feltételezett rólad, mármint, hogy csóró csöves vagy, akinek mindenképp kell a pénz."


Ami nem is alaptalan feltételezés. Én, aki nem vagyok része az ilyen csencselős szubkultúrának, ha meghirdetek valamit 20-ért, mikor a többiek 25-ért hirdetik, és valaki azt mondja, azonnal jön, és viszi 18-ért, akkor azt mondom, oké, jöjjön, vigye, mert nem igazán érdekel a dolog, csak meg akarok szabadulni tőle, mert már nem kell. Egyetlen okból nem teszem ki nagyon olcsón, mert nem akarom, hogy hirtelen sokan zúduljanak rám, olyanok is, akik erőszakoskodnak, hogy én vigyem el nekik, vagy adjam fel postán, mikor kiírtam, hogy csak személyes átvétel munkahelyemnél vagy lakhelyemnél, esetleg Foxpost.

2021. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy főleg Black Friday akciók és termék életciklus végefelé szoktak ilyen összeütközések lenni. Megvette az eladó újonnan az életciklus elején 100 ezerért a terméket, rá 1.5 évre eladná, amikorra a normál újkori ára már 70, de leakciózzák 55-re, ő meg gondolja, még csak 1.5 éves, tök jó állapotban van, 100-ért vette, akkor 65-ért kiteszi, amúgy is ott van már 2 másik hirdetés 70 körül, ő bizony áron alul adja.
2021. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem meg az nincs rendben, aki kinézi az ott maradt hirdetéseket, kicsit alá lő és elvárja a hálát másoktól, mert SZERINTE olcsón adja."


Hát b+ neked aztán mindegy mit mond az ember.


Magadban eldöntötted, hogy "HÁT DE NEM AZ A REÁLIS ÁRA" és onnantól beszélhet az ember a falnak. Ha egyszer az a reális ára, akkor az a reális ára. Lovagolhatsz azon hogy "HÁT DE NEM" mert attól még igen.


Plusz bele kevered ezt a "hálát vár" szöveget, miközben senki nem vár "hálát" egyszerűen csak a pénzét az adott áruért.

2021. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
69%

"Ki a fene tàrolgatja a holmiját, mert csak 2 ezerért kevesebbèrt tudná eladni."


Itt megint ferdítesz. Hiszen nem 2 ezerről van szó, hanem 5-7 ezerről.


Meghirdettem valamit ami alsó hangon 20 ezret ér.

20-22 ezer közöttiek szinte mind elkeltek pár napon belül.


Akkor ha felteszem 18-ért, ami már amúgy is alsó ár alatt van, akkor nem fogom odaadni 15-ért. Főleg nem azért, hogy másnap fent lássam a saját termékem 20+ ezerért...

2021. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!