Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenne tekintélye olyan emberne...

Lenne tekintélye olyan embernek a szemetekben, aki azt hazudta van diplomája közben nincs, noha a munkájához elvárás lenne?

Figyelt kérdés

Tehát: a munkához elvárás a diploma, anélkül fel se vesznek senkit. Elvileg. Ezt a fickót valami okból mégis felvették.

Évekig azt hazudta van diplomája, noha nem volt. A főnök ebben ki tudja miért de cinkostársa volt, mert ő már a kezdettől tudta hogy nincs neki papírja (kérdés miért is vette fel).


Lenne tekintélye a szemetekben egy ilyen önfényező hazug alaknak?


Csak hogy tisztázzuk!

Nem az a baj hogy nincs diplomája önmagában.

Nem is az a baj, hogy diplomás állást enélkül tölt be(bár ez már súlyos etikai kérdést vet fel, miért is kerülhetett egyáltalán felvételre-kivételezés, kettős mérce)


Ha nem az a baj, hogy HAZUDOTT évekig, fényezte magát. Ez a baj.


És akkor azt már se írom,hogy a főnök ezek után képes azt állítani hogy „nálunk csak diplomás emberek dolgoznak“. Hát nem. Nem csak azok dolgoznak, dolgoznak itt papír nélküli hazugok is, és nekik falazó főnökök is!


2021. jan. 18. 09:40
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

"'csak a nyelvvizsga hiánya miatt nem kapta meg a diplomát?"


ez nem érv... egy tollvonással megkaphatná a papírját.... hol éltél az elmúlt hónapokban egy kő alatt???

Járt egyetemre és kibukott még az első 1-2 évben.

ennyi. A nagy agyával az első komolyabb vizsgákon elhasalt.

És ilyen ember hazudozza a diplomát.

2021. jan. 18. 09:54
 12/47 kicsibarany ***** válasza:
82%
3 diplomával elég gyerekes ezen lovagolni. Ha 10 éve ott van, akkor beletörődhetnél.
2021. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
57%
Nos, járt egyáltalán főiskolára?
2021. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

"árt egyáltalán főiskolára?"


leírtam. kibukott gyenge alak volt.

2021. jan. 18. 09:55
 15/47 anonim ***** válasza:
83%
A főnöknek (amennyiben tulajdonos) MAGÁNÜGYE eldönteni, hogy a SAJÁT CÉGÉBE kit vesz fel. Fordítva ülsz a lovon, “etika” meg “kettős mérce”. Ha egy kutyát ültetne be, az is az ő dolga lenne.
2021. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

" MAGÁNÜGYE eldönteni, hogy a SAJÁT CÉGÉBE kit vesz fel. "


Nem! Amennyiben JOGSZABÁLY ÍRJA ELŐ adott munkakörhöz a felsőfokút!

Akkor nem a magánügye és itt ez a helyzet!


Én egy sofőrt se vehetek fel áruszállításra hivatásos jogsi nélkül!

Ha mégis megteszem és lebukok én is felelek, aki felvettem meg az is aki feladatot ellátta!

2021. jan. 18. 10:00
 17/47 anonim ***** válasza:
83%
Nekem irreleváns, hogy van-e valakinek diplomája, ha egyébként a munkáját el tudja látni megfelelően. Akkor van gond, ha hülye is hozzá. A papír amúgy inkább ott számít, ahol besorolási bérek vannak, vagy vállalkozásoknál, ahol elvárás bizonyos szakterületeknél a papír, de ahol nem csak diplomával lehet adott szaktudást megszerezni, ott nem csak diplomát fogadnak el ennek a szakképesítésnek az igazolására (pl. a programozást nem csak felsőoktatásban tanítják), valamint az egészségügyben, de ez evidens, orvost csak egyetemen képeznek.
2021. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Normális helyen egy ilyen ügy kibukása után páros lábbal repülne a főnök és a beosztott is.

És örülhetnének ha csak repülnek és nem kerül az ügy bíróságra.

2021. jan. 18. 10:02
 19/47 A kérdező kommentje:

" papír amúgy inkább ott számít, ahol besorolási bérek vannak"


NA ez meg a másik köszönöm hogy felvetetted! Hogy ugyebár itt bértábla van ahol is a besorolás alapja a végzettség és ő az egyetemi kategóriában volt és van! Mégis mi alapján? Mert papír nincs mögötte!

2021. jan. 18. 10:03
 20/47 anonim ***** válasza:
"Ha mégis megteszem és lebukok én is felelek, aki felvettem meg az is aki feladatot ellátta!" - Ez így van, de van olyan munkáltató, aki kockáztat, mert nem nagyon ellenőrizgetnek. Meg olyan is van, hogy elküldi képzésre tanulmányi szerződéssel, és akkor már le van igazolva, hogy folyamatban van a papír megszerzése. Mondjuk sofőrnél ez nem játszik, az egy speciális eset, de mondjuk egy grafikusi munkakörben, könyvelésen lehet ilyen. Nekem is volt főiskolán olyan évfolyamtársam, aki tanulmányi szerződéssel csinálta a diplomát munka mellett, neki volt a legkönnyebb a vizsgákra készülni, mert a kisujjában volt a szakma, ebben dolgozott, csak a papírra volt szüksége, mi, akik érettségi után mentünk továbbtanulni, és sokszor tankönyvekből készültünk, nehezebben vizsgáztunk.
2021. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!