Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenne tekintélye olyan emberne...

Lenne tekintélye olyan embernek a szemetekben, aki azt hazudta van diplomája közben nincs, noha a munkájához elvárás lenne?

Figyelt kérdés

Tehát: a munkához elvárás a diploma, anélkül fel se vesznek senkit. Elvileg. Ezt a fickót valami okból mégis felvették.

Évekig azt hazudta van diplomája, noha nem volt. A főnök ebben ki tudja miért de cinkostársa volt, mert ő már a kezdettől tudta hogy nincs neki papírja (kérdés miért is vette fel).


Lenne tekintélye a szemetekben egy ilyen önfényező hazug alaknak?


Csak hogy tisztázzuk!

Nem az a baj hogy nincs diplomája önmagában.

Nem is az a baj, hogy diplomás állást enélkül tölt be(bár ez már súlyos etikai kérdést vet fel, miért is kerülhetett egyáltalán felvételre-kivételezés, kettős mérce)


Ha nem az a baj, hogy HAZUDOTT évekig, fényezte magát. Ez a baj.


És akkor azt már se írom,hogy a főnök ezek után képes azt állítani hogy „nálunk csak diplomás emberek dolgoznak“. Hát nem. Nem csak azok dolgoznak, dolgoznak itt papír nélküli hazugok is, és nekik falazó főnökök is!


2021. jan. 18. 09:40
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

" de van olyan munkáltató, aki kockáztat, mert nem nagyon ellenőrizgetnek"


Csak nehogy aztán valaki (mondjuk én) gondoskodjon róla hogy legyen ez munkaügyi ellenőrzés.... mert ez is benne van!


De te is mellébeszélsz, folyamatban levő képzés meg tanulmányi szerződés mese habbal!

mert ez se válasz arra hogy valaki sok évig behazudott valamit.

2021. jan. 18. 10:11
 22/47 anonim ***** válasza:
86%

Diplomája nincs ugyan, a munkát mégis ugyanúgy el tudja végezni, mintha lenne, és a főnöknek ez számít.

Ha ez egy magáncég, akkor nem nagyon tehetsz semmit, lenyeled, vagy felmondasz.

Ha állami munkahely, akkor tehetsz jogi lépéseket is akár.

Szerintem sokkal jobban járnál, ha inkább a magad dolgával foglalkoznál.

2021. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, amíg az én munkámra nincs negatív hatással, nem áll érdekemben jelentgetni, mert azzal a saját megélhetésemet is veszélyeztetem. Nem a főnök vagy a kolléga miatt, hanem esetleg lehúzatják a céggel a rolót, aztán nekem sem lesz munkám. Nem vagyok önmagam ellensége. Ha meg nem tetszik, akkor úgyis állást keresek és elmegyek máshova.

Amúgy elárulom, állami szektorban is vannak ilyen csalások, esetleg leigazolják valaki másnak a papírjával. A törvényhozók is csak úgy szabályoznak, hogy maradjon kiskapu, aztán persze azt mások is megtalálják.

2021. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jó szakember, azért van még ott. És igenis van olyan, hogy valaki kibukik az egyetemről, mert képtelen beseggelni a sok haszontalan töltelékhlyeséget, de amúgy meg tehetséges és jó a szakterületen. Nyilván nem véletlenül van ott 10 éve a főnök tudtával. Miért vagy rá irigy? Neked nincs saját életed, hogy az övével foglalkozol?! A kormányod hazugságai miért nem zavarnak ennyire?!
2021. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
89%
Az én szememben van tekintélye, mert diploma nélkül is jól boldogul és mert 10 éve bizonyítja, hogy nincs rá szüksége! Ha jó szakember, megérdemli a magasabb bért papírtól függetlenül..!
2021. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
23%
Ez a céget minősíti. Ha annyira igénytelen, hogy be sem kéri a papírokat, akkor annyira igénytelen, hogy szigorúan véve nem is kellenek papírok. Nálam konkrétan be kellett mutatni pl a mostani helyemen az alap és a mesterdiplomámat is... Lehet így is.
2021. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindenki tud elmenni egyetemre, akkor az most dolgozzon éhbérért? Szerintem nagyon jól tette, hogy hazudott így hozzájárult egy jó melóhoz. Nem ítélném el emiatt, megtudja csinálni a munkát, az a lényeg. Aki emiatt kinézné az magát jellemzi. Lenne tekintélye.
2021. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

" Aki emiatt kinézné az magát jellemzi. "


Hát én meg nem KINÉZEM őt(noha azt is..) hanem szimplán feljelentem az egész kócerájt főnököstől.

Nekem van diplomám, én el fogok tudni helyezkedni, nem aggódom.

Neki meg-hát majd meglátjuk ha ez a kóceráj netán bezár/őt a főnökkel együtt kivágják innen, vajon más munkahelyen is bizonyítja-e a rendkívüli (papír nélküli....) szakértelmét...

Normális helyen míg a papírt be nem mutatja szóba se állnak vele.

2021. jan. 18. 14:14
 29/47 A kérdező kommentje:

+"Nem mindenki tud elmenni egyetemre, akkor az most dolgozzon éhbérért"


Mégis mi összefüggés van a kettő között? ismerősöm szakközepet végzett semmi diploma, és 100xd jobban keres mint én.

Pedig még az érettségit is úgy kaparta össze.

Más is elmehet kétkezibe. Ha már az egyetemhez segg volt-hiszen kibukott.

2021. jan. 18. 14:16
 30/47 A kérdező kommentje:

"Nyilván nem véletlenül van ott 10 éve a főnök tudtával+"


Hát NYILVÁN NEM! Kéz kezet mos, sógor koma haver mutyi ma te egy szívességet nekem , holnap én egy szívességet neked! Ismerjük ezt.

csalás.

2021. jan. 18. 14:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!