Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenne tekintélye olyan emberne...

Lenne tekintélye olyan embernek a szemetekben, aki azt hazudta van diplomája közben nincs, noha a munkájához elvárás lenne?

Figyelt kérdés

Tehát: a munkához elvárás a diploma, anélkül fel se vesznek senkit. Elvileg. Ezt a fickót valami okból mégis felvették.

Évekig azt hazudta van diplomája, noha nem volt. A főnök ebben ki tudja miért de cinkostársa volt, mert ő már a kezdettől tudta hogy nincs neki papírja (kérdés miért is vette fel).


Lenne tekintélye a szemetekben egy ilyen önfényező hazug alaknak?


Csak hogy tisztázzuk!

Nem az a baj hogy nincs diplomája önmagában.

Nem is az a baj, hogy diplomás állást enélkül tölt be(bár ez már súlyos etikai kérdést vet fel, miért is kerülhetett egyáltalán felvételre-kivételezés, kettős mérce)


Ha nem az a baj, hogy HAZUDOTT évekig, fényezte magát. Ez a baj.


És akkor azt már se írom,hogy a főnök ezek után képes azt állítani hogy „nálunk csak diplomás emberek dolgoznak“. Hát nem. Nem csak azok dolgoznak, dolgoznak itt papír nélküli hazugok is, és nekik falazó főnökök is!


2021. jan. 18. 09:40
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
56%
Miért dolgozol ilyen undorító helyen? ;)
2021. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
81%
Fú, kérdező! Szerintem ne lovald bele magad ennyire, mert még infarktust kapsz! Ha 10 évig jó volt, most miért nem? :)
2021. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
81%
Én azt vettem észre, hogy sok nem diplomás között sok rátermett és ügyes ember van, nyilván a kollégád is olyan kompetenciákkal rendelkezik, amelyeket nem az egyetemen tanult. Bosszantó lehet neked, hogy 3 diplomásan sem tudsz a nyomába avagy a sarkába lépni és őt jobban szereti a főnök, ha mindent elnéz neki! Szerintem hiába jelentgetnéd, lehet még a végén téged rúgnak ki a hepciáskodásod miatt. Főnök szava dönt és nem egy alkalmazotté akárhány papírja is van, nem az számít!
2021. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakörben dolgozik ez a kolléga, akinek nincs diplomája?
2021. jan. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

". Főnök szava dönt és nem egy alkalmazotté akárhány papírja is van, nem az számít!"


Majd meglátjuk mit ér a szava, ha munkaügyi ellenőrzés lesz és az ellenőrök kérik a végzettséget igazoló papírt. Majd akkor kiderül mit is ér a szava.


" lehet még a végén téged rúgnak ki a hepciáskodásod miatt."

Rúgjanak. Amúgy se maradnék már soká ebben a kuplerájban. Ami itt kiderült azok után amúgy is mennék. csalófészekben nem maradok sokáig.

Nekem van leigazolt végzettségem. Félni féljen az akinek csak a hazug szavai vannak. Más munkahelyen ez kevés lesz.

2021. jan. 19. 09:16
 46/47 A kérdező kommentje:

" olyan kompetenciákkal rendelkezik"


Igen . Hosszú nyelv. Az egy jó kompetencia, de részemről megtarthatja.

én még emlékszem arra a nyárra amíg ő szabin volt és ez kis csapat dolgozott az ő összegányolt összekavart ügyeinek a rendbetételén. A kiváló munkaerő.... aki helyett 5 másik vért hugyozott hogy rendet vágjon a káoszban.

Máshol csak ezért kivágták volna.

2021. jan. 19. 09:18
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy hazudott, tényleg vet fel kérdéseket, viszont túlzás ennyire csak a papírra hagyatkozni.


Úgy látom állami cégnél lehetsz, ott tényleg kell a papír, magánszektorban viszont ennyire nem követelik meg. Én is folyamatban lévő egyetemmel kerültem be teljes állású pályakezdő pozícióba multihoz, a leírásban ott volt a diploma, de végül nem kérték (fel is tüntettem jelentkezésnél, hogy még csinálom, de behívtak így is). A második nyelvvizsgám kell még ami nagyobb falat és utána végzek is, de a közvetlen munkatársaimon kívül soha senki meg nem kérdezte, hogy végeztem-e már amúgy, ha igen, mit. Azt nézik, hogy jól csinálom-e a dolgom, jövök-e elő új ötletekkel stb.


Sajnálom hogy így érzel, de ez a közszféra "hibája" is szerintem, hogy ennyire kérik a papírt.

2021. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!