Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan itt, aki fiatalon...

Van olyan itt, aki fiatalon nagyon szorongó és görcsös volt, és 30 fölött sikerült megváltoznia, "lelazulnia"?

Figyelt kérdés
Én ilyen vagyok, mármint nagyon szorongó, agyaló. Mindentől tartok, mindig mindent túlagyalok, sokszor rettegek a jövőtől és elrontom a pillanatot. Nagyon sok dolog félrement az életemben emiatt, sokkal kevesebb dolgot tudok felmutatni így, mint amire amúgy képes lennék. Biztos bennem van a válasz, de mennyire alakul még ilyen korban (késő huszonévesen) az ember személyisége? Lehet még belőlem egy sokkal lazább ember, ha mondjuk egy jó szakember vagy mentor "helyretesz"? Valahogy mindig végletekben gondolkodom. Pl. félek, hogy ha most elmegyek világgá "csavarogni" (meg tudnám tenni valszeg), akkor sok időt pazarolnék el, és elmaradnék az életfeladataimmal. Viszont most úgy érzem, nem nagyon vagyok alkalmas tanulni vagy dolgozni. Most érzem azt a pontot, hogy valahogy holtpontra jutottam, túl sokáig odáztam el a fiatalságomat, és egy kicsit el akarok menni _élni_, azt csinálni, amit minden normális fiatal csinál, csak sok évre elosztva.
2021. jan. 19. 15:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
ui: Beszéltem már közel 100 ember előtt is, ami korábban elképzelhetetlen volt számomra. Lámpalázas vagyok most is, de valamennyire le tudom győzni.
2021. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Hasonló krízisen mentem át én is. Picit besokalltam, letértem, most épülgetek vissza, talán a jó irányba. 27 vagyok. Nekem szorongásos zavarom van, szakemberhez is járok, így nem biztos, hogy ugyanazon megyünk át, de az tuti, hogy ilyen személyiségjegyű emberek mellett megy az élet. A dolog iróniája, hogy azért, mert azon aggódnak, hogy elmegy, ezért semmit se csinálnak. :D De hát valami mindenki mellett elmegy. Egyszerre mindent nem lehet. Ha nincs is komoly mentális problémád, azért javaslom, hogy keress fel legalább egy életvezetési tanácsadót. Komoly szorongásos tünetek esetén pedig pszichoterapeutát.
2021. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
*el
2021. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
12: Én 28 vagyok, járok pszichoterapeutához, de nem érzem, hogy nagyon változnék. Van állásom, de ennyi. Messze nem vagyok olyan képzett, mint lehetnék, és el vagyok veszve.
2021. febr. 9. 08:13
 15/18 anonim válasza:
12-es vagyok. Ismered a kognitív torzításokat? Itt senki nem fog tudni segíteni. Hacsak nem az segít, ha tudod, vannak hozzád hasonló problémákkal küzdő emberek. Mióta jársz terápiába?
2021. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15: Jártam kétszer másfél évet analízisre, az szerintem tök eredménytelen volt. Mindenről beszéltünk, csak a lényegről nem. A sématerápiát is próbáltam, de annyira azt sem értem hatékonynak. Arra lenne szükségem, hogy megvizsgáljuk valakivel részletesen a gyerek- és kamaszkoromat, megnézzük, hogy ott mi siklott ki pontosan, átírjuk az ottani mintákat és visszakapjam a valódi énem, vagyis eltűnjenek a szorongások és a tévhitek. Sajnos amúgy az az érzésem, hogy igazán lelkiismeretes szakembert is nehéz találni.
2021. febr. 9. 11:01
 17/18 anonim válasza:

Nagyon nehéz jó szakembert találni! Szerintem itt is van összeillőségi faktor, mint a pedagógus-gyerek viszonylatban. Én 5. éve járok, komoly depresszióval kezdtem, ami időközben idegtépő szorongásba és kényszerességbe hajlott. Azért látok eredményeket. Jól értem, hogy most nem jársz?


Sajnos ez nem egy lineáris folyamat, felfedezni mintákat, felülírni működéseket. Nekem az egyik legnehezebb rész a sebzettségemből adódó "nyomorut" részem elfogadása. Hogy ez is én vagyok. Próbálok szeretettel, empátiával és megértéssel fordulni a belső gyermekemhez, tudomásul venni és érvényesíteni a szükségleteit. De baromi fárasztó. Sok barátságom ment rá az elmebajomra. Szoktál olvasni a témában? Pál Ferit szívből ajánlom (nem vagyok vallásos). Persze fontos, hogy pusztán infók befogadásával, sémáink megértésével önmagában nem gyógyulunk, de jó, ha felismered, melyik részed az egészséges felnőtt, és melyik a megsebzett gyerek. Nagyon nehéz ez, kitartást, jó szakembert, támogató közeget kívánok neked!

2021. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
*nyomorult :D
2021. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!