Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a Magyar társadalom végtelenül gonosz és kegyetlen?

Figyelt kérdés
Még a hivatali szinteken is. "Megerőszakoltak?-Miért öltöztél k*rvának? ; Megkéseltek?-Miért nem védted meg magadat? ; Kiraboltak/megkárosítottak?-Így jártál b+"... Érdeks mód, a tilos parkolásról mindig van video felvétel, és kapod a csekket, de ha összevernek, akkor valahogy sosincs bekapcsolva a kamera. Érdekes... Ha meg mégis sikerül megvédened magad, téged büntetnek meg minden módon. Akár az iskolákban, munkahelyeken, vagy az utcán. És minnél kultúráltabb, szorgalmasabb, kedvesebb, ne adj isten elesett vagy, annál inkább. Sokszor úgy tűnik nekem, mintha itt minden ember egy pszcihopata lenne. Aki vagy jogi úton akar kicsinálni, vagy az alvilági baráti kör által, legtöbbször csak azért, mert nem tetszik neki a képed, nem baj ha nem ártottál neki. Ha sikeresebb vagy, mint ők, akkor le akarnak rántani. Ha hátrányos helyzetben vagy, akkor meg eltaposni. Ha valamilyen szempontból különc vagy, bármiben (legyen az akármilyen jelentéktelen dolog, pl. szeretsz rajzolni, vagy másmilyen zenét hallgatsz, mint ami éppen divatos), akkor is el kell pusztítani téged. És ez jelen van a családi, baráti, sőt még a párkapcsolatokban is. Nekem vannak Dán, Norvég, de még amerikai ismerőseim is, ég és föld, hogy mennyivel normálisabb emberek. Értem én, hogy rossz a politikai helyzet + alacsonyak a fizetések, de nem lehet mindent erre fogni, én is nagyon nagy szegénységből indultam, de mindig ember tudtam maradni. Most ugyan viszonylag jó közösségekben mozgok, de ezidáig csak csalódtam szinte mindenkiben. Bár lehet h csak szerencsétlen voltam és rossz közegekben mozogtam, ki tudja. Mindenesetre úgy érzem, nagyon rossz idehaza az emberanyag. Még az állítólagos "értelmiség" is nagyon kiábrándító. Nagy valószínűleg ezért fogok hamarosan lelépni az országból, mert anyagi gondjaim nincsenek (az is igaz, szerények az igényeim), de én ezt a kicsinyes, rosszindulatú légkört, és ezt az áldozathibáztató ideológiát nehezen viselem. Ti hogy látjátok?

2021. jan. 29. 10:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"nyugati emberekhez mérem a népünket."


Ennyi erővel mérhetnének egy Nokia 3310 egy Samsung Galaxy A50-hez is.

Lehet, csak sok értelme nincsen.


Amugy nekem nincs rossz tapasztalatom, mint bevándorló, itt Magyarországon.

Ugyanolyanok mint máshol.

2021. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
#9-es: "Jól" élek. Van egy szép, 3 szobás házam egy Pest közeli településen, már "csak" 5 millió hitelem, kultúrált munkám + egy 6 éves Toyotám. Tudom, nem sok ez, de nekem nagy dolog, aki 8 évvel ezelőtt majdnem a 0-ról kezdte. Nem hiszem, hogy a "sikertelenség", szegénység vagy az irigység mondatná ezt velem. Tény és való, elérhettem volna ennél többet is, de bocsásd meg, nekem is megvannak a korlátaim.
2021. jan. 29. 13:02
 13/28 A kérdező kommentje:
#10-es: Félre érted. Rossz emberek mindenhol vannak. Csak az arány és a mentalitás nem mindegy. Pl. Latin-amerikában meg Afrikában a nyílt utcán lekaszabolnak, ott ez természetes, vagy idehaza ha a kassza előtti sorban eléd vág a "nép egyszerű fia", és ezt kultúrált módon szóvá teszed, hogy: "Elnézést, a sor vége arra van" , minimum elküld melegebb éghajlatra, de lehet, hogy meg is üt. Dániában ugyanez megtörtént, csak ott mi "tolakodtunk" előre, mert nem volt egyértelmű, hogy a mellettünk levő mit akar. Halkan, először Dánul, majd a Angolul elhangzott ez a mondat, mi szolidan elnézést kértünk és hátrébb mentünk. Ez a nagy külömbség. Nem vágnak egymás szavába, árnyaltan, tapintatosan érvelnek, tiszteletben tartják a véleményedet, jobban elismerik, ha hibáznak (bár ez leginkább úgy vettem észre az amerikaiakra jellemző). Persze ez a tanult "őslakos" réteg, akik finomabb emberek, ez itthon is megvan, de mégse ennyire jellemzőek ezek a tulajdonságok rájuk. Még sok példát írhatnék, remélem azért átjött a lényeg. A kisugárzásuk is teljesen más. Idehaza az ún. "értelmiség" is nagyon darabos, pökhendi, rosszindulatú, és kiábrándító. A vidéki szakmunkás közeg (ahol sajnos el kellett töltenem pár évet), gyakorlatilag az ősemberek szintjén mozog. Ezeket nem én találom ki, személyes tapasztalatok.
2021. jan. 29. 13:24
 14/28 A kérdező kommentje:
#11-es: Ha nem titok, honnan jöttél, mivel foglalkozol és hol élsz? Mert ezek is lényegesek (nem kell pontos válasz).
2021. jan. 29. 13:27
 15/28 anonim ***** válasza:
32%
Én egyetértek minden soroddal, sajnos csak ilyen emberekkel találkoztam, mint akiket leírsz! Kb. 95% ilyen, 5% normális.
2021. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Zsizzi2019 azonnal hagyja abba a jehovás térítő priviket!!!!!
2021. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
#15: Hát ez szomorú. Bár lehet, hogy mi vagyunk túl különcek, vagy túl érzékenyek. Már nem tudom kinek higgyek...
2021. jan. 29. 14:27
 18/28 A kérdező kommentje:
#16-os: Neked is? :D
2021. jan. 29. 14:29
 19/28 anonim ***** válasza:
52%

#13 Értettem amit írtál, az más hogy ne tudom még rendesen megfogalmazni.

Az ország keleti oldalán egész kedvesek az emberek, de a nyugati oldalon lévőkkel sincs különösképpen bajom.

Az ember picit komorabbak, de ez betudható a jelenleg regnáló autokrata párt miatt, mivel megvannak szorítva az emberek.


Itt egyenesebbek az emberek, szemedbe mondják ha valami baj van veled.

Egyesült Királyságban tett tapasztalatom pedig az,hogy szeretik elsunnyogni, kibeszélni a másikat. Az ott ilyen.

De nem érzem magam itt rosszul, pedig egy kis Heves megyei falucskában élek jelenleg. Szeretem.

2021. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

#14 Australiaból jöttem, ott születtem.

Családom nem magyar.

Szoftverfejlesztessel foglalkozok. Kb ennyi.

2021. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!