Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a Magyar társadalom végtelenül gonosz és kegyetlen?

Figyelt kérdés
Még a hivatali szinteken is. "Megerőszakoltak?-Miért öltöztél k*rvának? ; Megkéseltek?-Miért nem védted meg magadat? ; Kiraboltak/megkárosítottak?-Így jártál b+"... Érdeks mód, a tilos parkolásról mindig van video felvétel, és kapod a csekket, de ha összevernek, akkor valahogy sosincs bekapcsolva a kamera. Érdekes... Ha meg mégis sikerül megvédened magad, téged büntetnek meg minden módon. Akár az iskolákban, munkahelyeken, vagy az utcán. És minnél kultúráltabb, szorgalmasabb, kedvesebb, ne adj isten elesett vagy, annál inkább. Sokszor úgy tűnik nekem, mintha itt minden ember egy pszcihopata lenne. Aki vagy jogi úton akar kicsinálni, vagy az alvilági baráti kör által, legtöbbször csak azért, mert nem tetszik neki a képed, nem baj ha nem ártottál neki. Ha sikeresebb vagy, mint ők, akkor le akarnak rántani. Ha hátrányos helyzetben vagy, akkor meg eltaposni. Ha valamilyen szempontból különc vagy, bármiben (legyen az akármilyen jelentéktelen dolog, pl. szeretsz rajzolni, vagy másmilyen zenét hallgatsz, mint ami éppen divatos), akkor is el kell pusztítani téged. És ez jelen van a családi, baráti, sőt még a párkapcsolatokban is. Nekem vannak Dán, Norvég, de még amerikai ismerőseim is, ég és föld, hogy mennyivel normálisabb emberek. Értem én, hogy rossz a politikai helyzet + alacsonyak a fizetések, de nem lehet mindent erre fogni, én is nagyon nagy szegénységből indultam, de mindig ember tudtam maradni. Most ugyan viszonylag jó közösségekben mozgok, de ezidáig csak csalódtam szinte mindenkiben. Bár lehet h csak szerencsétlen voltam és rossz közegekben mozogtam, ki tudja. Mindenesetre úgy érzem, nagyon rossz idehaza az emberanyag. Még az állítólagos "értelmiség" is nagyon kiábrándító. Nagy valószínűleg ezért fogok hamarosan lelépni az országból, mert anyagi gondjaim nincsenek (az is igaz, szerények az igényeim), de én ezt a kicsinyes, rosszindulatú légkört, és ezt az áldozathibáztató ideológiát nehezen viselem. Ti hogy látjátok?

2021. jan. 29. 10:12
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
19#-es. Eredetileg én is Heves megyei vagyok :) Bár erre nemnagyon vagyok büszke. Igen nyugat, főleg észak-nyugat dunántúl ilyen. Lehet, hogy csak nagyon idealista és érzékeny vagyok...
2021. jan. 29. 17:29
 22/28 A kérdező kommentje:
20-as: Én is informatikában dolgozom. Mivel te külföldi vagy, jobban hiszek neked.
2021. jan. 29. 17:37
 23/28 anonim ***** válasza:
35%
A baj az, hogy ezen nem akarnak az emberek változtatni semmit sem.
2021. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
62%
"(...)akkor is el kell pusztítani téged". Érdekes ahogy fogalmazol, nagyon találó. Én is így érzek. Átvitt értelemben egy pillanat alatt a vádlottak padján találod magad, vétkeztél, akkor véged van, ennyi volt, nincs megbocsátás, tárgyalás, már akasztanak is. A társadalom azonnal kivet magából, senki nem fog lehajolni érted, ha a földön vagy. Már iskolában elkezdődik, ha lemaradsz, magadra vess, mert a tanár nem azért van, hogy segítsen, csak hogy leadja az anyagot. Emberiességnek, emberségnek a csíráját sem látni, a fél kezemen meg tudom számolni hány embert ismertem, akinek voltak elvei, és hű maradt az elveihez. Az elv nem divat, nem lehet posztolni, és lájkolni. Nem lehet showt csinálni belőle a tv-ben, sőt ha elveid vannak, te valami fura, nem normális alak vagy. Minek elv? Az erősebb kutya bszik, itt farkastörvények vannak! Nincsenek társadalmi értékek, becsület, megbecsülés, nincs csak a nagy semmi, üres fejek, birka nép. Az idősek nem bölcsek, és a fiatalok azt sem tudják már mi ellen lázadnak, a semmi ellen. A hippi korszaknak volt utoljára értelme. Ma mondjuk ehhez hasonló lenne a veganizmus, zero waste, és minimalista mozgalom, de ezek még elég gyerekcipőben járnak.
2021. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
#24-es: Ez a lesújtó igazság, szomorú így összegezve olvasni. Nem tudom maradtak-e még EMBEREK és EMBERI ÉRTÉKEK... :(
2021. jan. 30. 12:48
 26/28 anonim ***** válasza:
42%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a népneveket kis betűvel írjuk: magyar dán, norvég.
2021. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
46%
Mindig csak a negatív...ha éltél volna külföldön akkor látnád hogy nem lehet általánosítani. A magyarok még mindig sokkal jobbak mint nyugaton. Itt borzasztó nehéz az élet..nyilván belefárad mert ha azt látja hogy a ....******* politikusok élnek jól...és még csak nem is a kivételes értelmes emberek..hanem mocskos tolvajok párttól függetlenül.
2021. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

az 'éretlen" szót használnám inkább a magyarokra.


A magyarok többsége olyan, egy önző mint kisgyerek: másokra mutogat, nagyképűsködik, megsértődik ok nélkül, kifogásokat keres, hőbörög.


Viszont a való életben, a gyakorlatban képtelen bármilyen teljesítményre. és igazából csak mozdul meg, ha vmi személyesen őt érinti.

2022. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!