Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek azok az emberek...

Szerintetek azok az emberek (csak, hogy egy "népszerűbb" témát hozzak példaként), akik nem hajlandók lemondani a repülőutakról, bizonyos értelemben inkább értelmi fogyatékosok vagy pszichopaták bizonyos szinten?

Figyelt kérdés
Mikor nyilvánvalóan tudni lehet, hogy ez a típusú hobbi (sokszor elutazni jó messzi helyekre) nem fenntartható, akkor ez miért nem felfogható vagy miért nem méltányolható egyeseknek, akik egyébként tájékozottak és normálisnak tűnnek? Sokan még büszkélkednek is vele, mennyi helyen jártak és még hová terveznek menni...

2021. jan. 30. 23:37
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos hozzátenni, hogy ezen válasz és értékelése önmagában is megad egy valószínű választ, tudniillik a "kit érdekel bármi önmagukon kívül" hozzáállás egyfajta személyiségtípust tükröz és ebben a hozzászólások közt nagy volt az egyetértés. Ez nem effektív diagnózis, persze, de nagyon sok mindent elárul. Köszönöm!
2021. jan. 31. 08:26
 12/49 anonim ***** válasza:
58%

Miért kellene behódolniuk az éppen dívó őrületeknek?

Ha nem teszik, akkor máris kapják a bélyegeket.


Ez a megközelítés vajon milyen viselkedésre utal?

2021. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
Tudomány = őrület. Egyre jobban értek mindent.
2021. jan. 31. 09:05
 14/49 anonim ***** válasza:
44%
Annyira bírom, amikor a kérdezővel nem értenek egyet, de ő ebből azt szűri le, hogy mindenki hülye, egyedül ő értelmes.
2021. jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Arról a kérdező se tehet, ha a válaszolók bevallják (közvetve-közvetlenül, kinyilatkoztatás vagy egyetértés által), hogy magukon és (viszonylag, hisz az elmúlt 20-30 évben lett elérhető s divatos) újdonsült szórakozásukon kívül különösebben nem érdekli őket a világunk. Ha pedig arról tudunk, hogy ez a pszichopata jellem egyik karakteres vonása, megsértődik. Még ha olyan válasz jönne, hogy: persze, tényleg egy fenntarthatatlan, rossz szokás, de képtelen vagyok nélküle élni, akkor igaz, még szóba jöhet valamiféle "nagytávolsági-utazásfüggőség" is, ami nem igazán létezett nagyszüleink korában. De mivel ezt nem írjátok, így most felteszem magam. Lehet, hiába, hiszen elég népszerű volt a "lesz*ok mindent" komment.
2021. jan. 31. 09:22
 16/49 anonim ***** válasza:
71%
Csak a szokásos "mindenkipszichopataakinemértvelemegyet"-troll. Nincs itt semmi látnivaló, mehetünk tovább.
2021. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hasznosak voltak (bár okosak nem igazán), mert főleg "közvetett" válaszokat kaptam, amik kellően beszédesek voltak. Mikor valaki felháborodik, hogy már miért volna pszichopata, de amúgy sz*rik a világra, ez a válasz pedig sokaknak tetszik, az sok mindent elárul számomra. Mondom, olyan válasz lehetett volna még konstruktív és közvetlen (amire nem gondoltam és segített volna jobban látni), hogy ide tartozhat valamiféle "függőség" is, hogy valaki látni akar 50-100 országot repülővel, hiába rendkívül környezetszennyező, egyszersmind effektíve elhagyható dolog volna. Szóval azért is hasznos volt a kérdés, mert ha ti nem is, de magam már ezt is számításba veszem. Sokat megtudtam az emberekről, természetesen más meg rólam gondolhatja, hogy milyen szemét vagyok, hogy jobban érdekel a környezet, mint a saját szórakozásom és érdekeim. Még egyszer, ez a felhozott példa csak kiragadott, nyilván hasonló ehhez a tömeges autózás vagy a mértéktelen (iparilag előállított) húsfogyasztás is, csak arra már egész jól "bejáratott" kifogások vannak, ezért kérdeztem rá most erre a témára :)
2021. jan. 31. 12:08
 18/49 anonim ***** válasza:
80%

#18

Kérdező, nagyon jó dolog, ha többet szeretnél tanulni az emberekről, de érdemes ezt is az önismerettel kezdeni. Amíg nem vagyunk képesek elvonatkoztatni a szubjektív elképzeléseinktől, addig a világ a hiedelmeinket igazolja vissza.

2021. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

19: ez mit jelent? Mi szubjektív? Ezért a kérdés, de nem sikerült cáfolni. Magam nagyon letisztult értékrendre törekszem, ismerem magam.

Egyébként érdekes a dolog. A válaszok szinte egyből a "pszichopata-részt" emelik ki, hogy dehogy. Mindeközben támogatják azt, aki azt írja, tojik arra, mi lesz, ha ő már esetleg nem lesz! Rendkívül érdekes dolog, de sokat mutat. A szavazás viszont értelmi korlátot mond inkább, a fentiek ellenére! Elég érdekes. Kicsit ellentmondást érzékeltet. Ezzel együtt nem láttam olyan választ, ami igazán értelmes. Erre hoztam példának, hogy az állandó élménykeresés mint függőség is megjelenhet. Tehát ez például egy alternatíva lehet. Többet nem tudtok? Csak, hogy ne sértődés, hanem némileg értelmes válasz is legyen. Hasznosnak hasznosak voltak, mert logikusan megindokolt válasz nem nagyon volt, ami beszédes.

2021. jan. 31. 15:13
 20/49 anonim ***** válasza:
79%

#20


Az, hogy van egy ilyen trend, miszerint azokat az embereket, akik nem úgy viselkednek, ahogyan azt te elvárod tőlük, rögtön önzőnek, értelmi fogyatékosnak vagy pszichopatának bélyegzi, teljesen ismeretlenül.


Mondom ezt úgy, hogy egyetlen transzatlanti repülőutam volt egész életemben, az is 30 évvel ezelőtt, az utóbbi két évben pedig kétszer ültem repülőn. Tehát nem magamból indulok ki.

2021. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!