Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek azok az emberek...

Szerintetek azok az emberek (csak, hogy egy "népszerűbb" témát hozzak példaként), akik nem hajlandók lemondani a repülőutakról, bizonyos értelemben inkább értelmi fogyatékosok vagy pszichopaták bizonyos szinten?

Figyelt kérdés
Mikor nyilvánvalóan tudni lehet, hogy ez a típusú hobbi (sokszor elutazni jó messzi helyekre) nem fenntartható, akkor ez miért nem felfogható vagy miért nem méltányolható egyeseknek, akik egyébként tájékozottak és normálisnak tűnnek? Sokan még büszkélkednek is vele, mennyi helyen jártak és még hová terveznek menni...

2021. jan. 30. 23:37
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
És a másik: egy kultúrát 1-2 hét alatt nem lehet megismerni, egy könyv, film hatékonyabb. Ez is egyfajta értelmi hiányosság lehet.
2021. jan. 31. 18:22
 32/49 anonim ***** válasza:
34%
Figyi, mondom, nem repültem még sehova. De nem fogok itthon dekkolni, hogy a szomszéd 8 büdös kölykének jó élete legyen. Arra vannak a szülei.
2021. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
A szülők megvédjék a légkört nekik valahogy ettől függetlenül? Értem. A konkrét sztori: három ismerősöm nagy repülő, mindegyik erős középosztály, minimum. Az egyikük egyetemista, sok gondja nincs, de szeret utazni így. Tehát nem "elkeseredett" emberek, hanem jól élő jómódúak. Tudják, hogy szerintem a klíma kérdése fontos, de simán beszélnek, büszkélkednek erről nekem is. Mert ők szeretnek utazni. Soha a b.dös életben nem volt ez a nagy repülés valami kihagyhatatlan hobbi, de őket nem zavarja. És elvileg értelmes emberek.
2021. jan. 31. 19:15
 34/49 anonim ***** válasza:
71%

#32

"Ez is egyfajta értelmi hiányosság lehet."


Nem értelmi hiányosság, csak másképp közelítik meg a témát. Van, aki elsősorban vizuális típus, más a hallásán keresztül szerez információhoz jutni, megint másnak mindene a gasztronómia, és az idegen kultúrák megismerése kimerül nála egy különleges étterem meglátogatásában.


Vannak, akik mindent egyszerre akarnak magukba szívni. Hogy a turizmus tömeges jelenség lett, valóban többféle problémához vezet, de arra akarok kilyukadni, hogy nem kellene elítélni embereket pusztán azért, mert mások, mint te.

2021. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Na jó, ilyen alapon akkor nincsenek erkölcsi normák. Valamire azt mondják, hogy gyerekek, ezt nagyon nem kéne, de mégis egyesek megteszik, mások nem... de azért "polkorrektnek" kell lenni, szegény csak repülni akar. Mert alanyi joga van hozzá. Értem. Ha valaki rendre eldobja az utcán a szemetet, az is egy rendes ember lehet, persze. Olyan friss az környezeti válság felismerése, hogy még nem tudjuk felfogni, mit jelent ez a hobbi. De persze, csinálja csak egymilliárd ember, hogy így utazgat. Ezzel is tönkreteszik a légkört, de ennyi emberre mégsem lehet rosszat mondani, sőt... ők lesznek lassan a többség :)
2021. jan. 31. 19:41
 36/49 anonim ***** válasza:

Sok minden van a világban, amit szerintem nem kellene tenni, mégis csinálják. Az embereknek szabad akaratuk van nem úgy viselkedni, ahogy te vagy bárki más elvárja tőlük. Ezt célszerű belátni és elfogadni, különben életed végéig rugózhatsz rajta.


Egyébként magának a környezetvédelemnek nem a (távolsági) repülés, hanem a járvány adta meg a kegyelemdöfést egy-két évre - lásd a rengeteg eldobható maszkot, műanyagkesztyűt, ész nélkül gyártott és kötelezővé tett fertőtlenítőszereket, a tömegközlekedés háttérbe szorulását, és így tovább...

2021. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Persze, Gandhi is mondhatta volna: jöjjenek az angolok, majd leszünk a rabszolgáik :D

Nyilván, nem gondolom magam akkora formátumnak, egyáltalában nem is törekszem erre a szerepre. De azért fontos állást foglalni ebben. Talán tudatosabb generáció jön. Magam is azért tudom, hogy rossz ez, mert foglalkozunk vele. Nem azért tettem fel a kérdést, mert így tudunk változtatni, csak szeretném érteni, mások hogy képesek ignorálni ezt a beteges dolgot (mégegyszer: betegség az, ami rossz életet, esetleg rosszabbat okoz és nem törekszünk megjavítani se), de lassan megértem :)

2021. jan. 31. 20:31
 38/49 anonim ***** válasza:
Még egyszer: a Föld túl fog minket élni. Meg fog nélkülünk gyógyulni.
2021. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Na jó, de ez kit vigasztal? De értem, hogy valakinek ez is szempont.
2021. jan. 31. 21:36
 40/49 anonim ***** válasza:
Engem vigasztal. Vagyis nem az, hogy vigasztal, hanem a környezetvédelem célja, hogy a Földnek jó legyen, és neki jó lesz.
2021. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!