Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek azok az emberek...

Szerintetek azok az emberek (csak, hogy egy "népszerűbb" témát hozzak példaként), akik nem hajlandók lemondani a repülőutakról, bizonyos értelemben inkább értelmi fogyatékosok vagy pszichopaták bizonyos szinten?

Figyelt kérdés
Mikor nyilvánvalóan tudni lehet, hogy ez a típusú hobbi (sokszor elutazni jó messzi helyekre) nem fenntartható, akkor ez miért nem felfogható vagy miért nem méltányolható egyeseknek, akik egyébként tájékozottak és normálisnak tűnnek? Sokan még büszkélkednek is vele, mennyi helyen jártak és még hová terveznek menni...

2021. jan. 30. 23:37
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
35%

6-os vagyok, amúgy érdekel a környezetvédelem, szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem veszek bolti vizet, felhasználom, amit csak tudok. Pont két hete várok választ egy cégtől, mert a vitaminja úgy volt becsomagolva, hogy 60 kapszula egy papírdobozban, de 30-30 szétszedve, és két zacskóba bele téve, és megkérdeztem, ez mégis micsoda.


De egy életem van, és mások leszarják. Éljem takarékon az életemet, hogy mások dőzsölhessenek? A legnagyobb környezetszennyező tett a gyerekvállalás. Nekem nem lesz gyerekem. Tehát csökkentett üzemmódban éljem le az egyetlen életem, mert mások nem tudnak óvszert húzni?


A Földdel nem lesz semmi baj. Az emberek szenvedni fognak, a Föld meg fogja gyógyítani magát emberek nélkül.

2021. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
79%

#21

"utóbbi két évben pedig kétszer ültem repülőn"


Utóbbi TÍZ évben, bocs.

2021. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

21, miért várnám el tőlük? Egyszerűen egy adott helyzet előállt és nem értem, miért gondolkodik valaki valahogy. Nekem ez a két (aztán 3) lehetőség jutott eszembe. Nem várom én el, elég irreális volna, csak magamtól és lehetőleg a leszármazottaimtól (ha nem fut csúcsra a klíma addig). Van egy objektív(!) előrejelzés, ami ellen elvileg küzdeni kéne. Már amennyiben "küzdés" a minél kevesebb repülés, pl.

22: említi a gyereket. Na, a "gyerek" az pont egy függő változó. Az a gyerek (felnőtt) szennyez, amelyik szennyez. Ezzel együtt írtam a tényt, miszerint csökken az európai lélekszám, mégis egyre többet szennyező (ebben a tömeges repülés néhány évtizedes divatja pont egy erős tényező). Egyébként öröm, hogy némileg érdekel, csak akkor nem árt azt is írni.

2021. jan. 31. 15:46
 24/49 A kérdező kommentje:
Mondjuk arra a válaszra számítottam, hogy valaki például szelektíven gyűjt, de az "csak" a szemét problémáját kezeli nagyjából (már amennyire). A szénkibocsátás viszont kicsit más téma.
2021. jan. 31. 15:48
 25/49 anonim ***** válasza:
75%

"nem értem, miért gondolkodik valaki valahogy"


Ettől még nem kóros rögtön az, amit csinálnak. Mindenkinek lehetnek vágyai. Én sem értek sokféle emberi viselkedést, de nem kezdek rögtön bélyegeket aggatni rájuk, hogy biztosan betegek. (Ez inkább rólad árul el sok dolgot, nem azokról az emberekről.)


"Van egy objektív(!) előrejelzés, ami ellen elvileg küzdeni kéne."


Ez igaz, de sok fronton. Ugyanakkor sokak szerint már most is késő. Ahhoz, hogy érdemi változás álljon be, neked (és nekem) kb. azonnal le kellene állnunk a gázfűtésről, eldobni a készüléket, amin most kommunikálunk, és autóba sem ülni többet.


A felmelegedés önjáró már, és amúgy is bekövetkezett volna, mivel a globális temperatúra felszálló ágban van a legutóbbi jégkorszak óta. Az emberi tevékenység erre brutálisan rágyorsított.


Szerintem is sokat kellene tenni, de nem állok be a szélsőségesek közé, akik sikoltozni kezdenek azokkal az emberekkel, akik ezt nem látják, nem hiszik el, vagy mást tartanak fontosnak.


Olyan megoldásra van szükség, amiben mindenki érdekeltté válhat, és nem kényszerül komoly lemondásokra. (Ha van ilyen. Ha nincs, akkor úgysem fog működni.)

2021. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Köszi, bár nem értek egyet! Ez egy szép kerek válasz volt. Magam leálltam a vezetésről egy ideje (csak ritkán vezetek), a telefonom pedig 12 éves. Ennek, ugye, nem a fogyasztása, hanem az előállítása igazán káros. Csak kb. 21-22 fokra fűtünk. Mindenkinek lehetnek vágyai, igen, elfogadom (nincs mit tenni), csak ahhoz képest, hogy minél gyorsabban kéne minél többet lefaragni a kibocsátásból, azért nem nagyon hat meg sokakat. Ennek a lelki/tudati okaira volnék kíváncsi, mert elképzelni nem tudom, miért érdektelenebb unokáink jövője, mint, mondjuk, Kuba vagy Norvégia személyes megtekintése, ami nagyszüleink idejében nem is volt lehetőség, mégis megvoltak többnyire, ahogy magam is megtalálom az értéket a mindennapokban. Betegnek azt a "szervezetet" tartom, ami a pusztulás közelében van, esetleg ismerjük e "betegség" okait s nem akarunk ellene (eleget) tenni. Tehát egyértelmű, hogy BETEG az emberi tevékenység átlaga, ennek okaiból kéne levenni, ha nem veszünk le, akkor nyilvánvalóan beteg marad a viselkedésünk, gyakorlatilag mi magunk :)
2021. jan. 31. 17:42
 27/49 A kérdező kommentje:
Egyébként az alapvető egzisztencia kívánalmai szükségesek, persze. Ettől áll nagyon-nagyon messze a repülés, például.
2021. jan. 31. 17:44
 28/49 anonim ***** válasza:
79%

"Ennek a lelki/tudati okaira volnék kíváncsi, mert elképzelni nem tudom, miért érdektelenebb unokáink jövője, mint, mondjuk, Kuba vagy Norvégia személyes megtekintése"


Ez nagyon egyszerű, két fő oka van.


1. Rövid távú gondolkodás. A legtöbb ember az itt és mostban él, jó esetben fél-egy évre tervez előre. Az unokái jövője? Ki tudja, a nagyszülei gyerekkorában még repülőgép sem nagyon volt.


2. Hétköznapok fájdalma. Minél szürkébb és monotonabb valakinek az élete, annál jobban vágyik rá, hogy "kitörjön belőle", kirúgjon a hámból. Az utazás gyakran menekülés a környezet, annak bénító hatása elől.


És persze vannak, akik szerint az élet értelme a más tájak és kultúrák megismerése, ami akkor a legbehatóbb, ha odamennek.

2021. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
71%
Mert senki nem akar szar életet. Mindenki önző. Mindenki. Aki jót tesz, azért teszi, mert jót tenni jó érzés, simogatja a lelkét.
2021. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Ez a "valaki azért tesz jót, mert önző módon ez önmagának jó" szerintem egy rettentő hibás elképzelés, hiszen akkor sokkal több "jót" tennénk. Ez szerintem fals gondolat. Én nagyon igyekszem nem önző lenni, valóban jól is esik, de az "érzéki" élvezetek még jobban esnek, ezeket kéne korlátozni. Az szerintem továbbra is butaság, hogy ne lehetne élvezni az életet (hogy témánál maradjunk) mindössze 1-2 repülőúttal és közelebbi vonatutakkal, hisz ez egy új hóbort. De köszi! Azzal egyetértek, hogy egyfajta lelki üresség is lehet benne. Pl. Tolkien sose járt hazáján kívül, mégis elképesztő fantáziája és tájleírásai voltak. De repültem Görögországba, mégis le tudok róla mondani, mert tudok olvasni, például, esetleg megnézni Pozsonyt vagy Splitet stb... Dominika partja helyett. A rövid távú gondolkodás szintén jó, ez az értelmi okok közé tartozhat, ahogy például az is, hogy képtelenség egyeseknek felfogni saját szerepüket akkor, ha egyre több, milliónyi ember akarja még ugyanezt a szerepet (a kerozinnal repkedő ember) játszani.
2021. jan. 31. 18:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!