Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az, ha fiatalon...

Normális az, ha fiatalon semennyire sem a bulizáson, iváson, meg ilyen dolgokon jár az eszem?

Figyelt kérdés

Most gimnáziumos vagyok, szinte az összes osztálytársam már 9. osztály óta elkezdett cigizni, minden hétvégén bulizni járnak, páran már drogoznak is, meg ilyenek. Meg egy csomóan az összes pénzüket ilyen dolgokra költik, egyik osztálytársam is nyert 64 ezret szerencsejátékon pár hete, és egyből azt mondta, hogy "hú de be fogok tépni ebből", meg osztályon belül állandóan megy az üzletelgetés doboz cigikkel, sorolhatnám. Iskola után pedig rögtön mennek az iskola melletti parkba cigizni.

Engem viszont ezek a dolgok soha nem vonzottak, pedig lenne lehetőségem is rájuk. Buliba is maximum 3 hónap alatt 1-2x megyek, cigizni pedig egyáltalán nem cigizek, és nem drogozok. Viszont nekem is van úgymond egy függőségem, több éve űzök egy technikai versenysportot, próbálom minden pénzem, időm ebbe fektetni. De az a gond, hogy sokszor már le is nézem az osztálytársaimat, hogy jaj ők hétvégén csak beb@szni mennek, mi meg a haverokkal megyünk külföldre edzeni, vagy éppen versenyezni, és hogy nekünk mennyivel jobb már, mintha hányásig innánk magunkat minden hétvégén. Szerintetek ez baj, hogy kezdem emiatt lenézni őket?



2021. jan. 31. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Kinek lenne baj? Nekik baj? Szerintem sz4rnak rád. Neked baj? Nem hiszem, főképp így elnézve a kis írásod.
2021. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Az nem baj, hogy te nem azt csinálod,amit az osztálytársaid és nem pusztítod magad. Én se csináltam/csinálom és szerencsére a baráti köröm is olyan,mint én.


Azt viszont ne csináld,hogy lenézed őket,mert akkor ugyanolyan leszel,sőt, rosszabb (már ha ők nem néznek le téged). Magadban elítélni el lehet, példát mutathat,hogy te ezt nem akarod csinálni,ezért meg ezért,de nem kell őket lenézni szerintem.


Mellesleg, pontosabban nem mellesleg,mert ez a legfontosabb: ne érdekeljen,hogy más mit csinál vagy mit nem. Az érdekeljen,hovy te mit csinálsz. Foglalkozz ezekkel, ha téged az a bizonyos technikai versenysport köt le,akkor hajrá. Fektess bele annyi energiát,amennyit akarsz. Valószínűleg többet érsz el ezzel,mint a többiek az ivással és cigizéssel, de ha nem,akkor sincs semmi. Ezt szereted,ezt csinálod.

2021. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Az nagyon jó, hogy te nem mész bele ebbe az értelmetlen pénz- és egészségpusztításba. A lenézés egy más dolog, azzal bizony megküzd néha az ember. Mégsem ildomos lenézni másokat, akik adott esetben nem olyan belátóak, mint te, vagy nem képesek megálljt parancsolni a (lelki) függőségeiknek.


Szerintem az a legjobb, ha magaddal foglalkozol, nem velük, és a saját céljaidra, neked szórakoztató dolgokra koncentrálsz.

2021. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

igen, nagyon speciális és kivételes kisfiú vagy. most megdicsértünk, mostmár jó?

nem vagyok egy nagy partiállat, de sajnos nem bírom az ilyen "jajj én nem cigizek a többi gonosz maifiatal meg igen, dicsérgessetek körbe milyen ügyes vagyok" beállítódású embereket.

egy üresfejű, gazdag kis mamapicifia, aki annyival jobb mindenkinél, mert a hétvégi program egy külföldi út és nem egy buli... valóban.

de ha őszinte akarok lenni, szerintem a világon senkit nem izgatsz, úgyhogy nézd le úgy a világot magad körül, ahogy akarod, úgyse fog nekik feltűnni. a te egódnak meg nagyon jól esik hoyg te vagy az übermensch.

2021. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is ilyen voltam. Egyetemen jártam először buliban, nem bandáztam, ebből kifolyólag nem is ittam senkivel. Üres évek voltak, de akkor még nem érdekeltek ilyenek.
2021. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es

remélem az ejakulációig is eljutottál

2021. jan. 31. 22:02
 7/11 A kérdező kommentje:

És miből gondolod, hogy "gazdag, üresfejű, mamapicifia" vagyok? :D

Tény, hogy viszonylag drága sportot űzök, de egyébként simán űzhető egy átlagos anyagi háttérrel is, ha a legtöbb felesleges dolgot megvonod magadtól. (cigi, alkohol, drága ruhák, drága telefon stb)

Nem tartom felsőbbrendűnek magam azért, mert ezt csinálom, mert egyébként a legtöbb ember csinálhatná, ha ezt az utat választaná. Inkább csak szerencsésebbnek érzem magam, hogy én ezt választottam. Emiatt kezdem el kicsit magamban lenézni a legtöbb embert (nyilván ezeket a dolgokat nem nyilvánítom ki előttük), mert amúgy lenne egy csomó lehetőségük nagyon izgalmas, élvezetes dolgokat csinálni az életben, de ők inkább azt a pár évnyi szórakozást választják (ami amúgy is csak az alkohol, drogok és ilyen dolgok hatása miatt van csak nagyrészt), aminek a végén semmit nem érnek el, csak kárt tettek magukban.

Na de mindegy, ezen kívül igazából nem érdekel, hogy más mit csinál, mert főként a saját életemmel foglalkozok.

2021. jan. 31. 22:13
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Jaj nagyon ügyi kisfiú vagy, kérsz egy jutifalit?
2021. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:( inkább hagyjuk
2021. febr. 1. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Én inkább mára megszokottnak mondanám, mintsem normálisnak. Normális az lenne, ha nem csak túlélnéd, hanem élnéd az életedet. Ehhez pedig az szükséges, hogy az életkorodnak megfelelően viselkedsz. Természetesen nem azt mondom, hogy részegedj le. Csak azt, hogy a te korodban a határaidat kell feltérképezni, feszegetni. Vagyis "hülyeségeket" kell csinálni és begyűjteni az érte járó pofonokat. Idősebb korban ugyanis sokkal nehezebb felállni egy, az élettől bekapott balegyenes után, mint most.
2021. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!