Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez kellene hogy zavarjon...

Ez kellene hogy zavarjon engem vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Ha nem érzem magam elég szépnek, de amúgy csúnya sem vagyok és sminkkel meg jó frizuval egész jól nézek ki, akkor van értelme mondjuk megműttetni az orrom meg a fogaim? Vagy inkább próbáljak sminkkel, jó hajjal korrigálni rajta?

Az orromon azt nem szeretem, hogy hosszú, én meg szebbnek tartanám magam kicsit "tömzsibb" vagyis kisebb orral. És egy nagyon picit egyenetlen is, de tényleg csak kicsit.

A fogaim meg amúgy szabályosan állnak, fogszabályzót hordok, azokkal kapcsolatban az zavar, hogy túl elől vannak a fogaim és azt a fogszabályzó nem hozza rendbe, ezt mondta az orvos. Ezt műtéttel lehetne csak megoldani, mert a felső fogsoromat hátrébb kellene tolni. A fogszabályzó fordítva csinálta, az alsót vitte előrébb és amúgy szabályosak lettek tőle a fogaim, de sajnos túl elöl van a felső fogsorom.


A hajammal se vagyok teljesen megelégedve, de az még elfogadható.


Ha meg meglátok egy szerintem tökéletes nőt, akkor meg még jobban elkeseredek, hogy neki elég volt csak úgy megszületni és szép lett, meg smink nélkül is az, meg átlagos ruhában is, meg csapzott hajjal, nekem meg meg küzdenem kell érte. Pedig nem vagyok kifejezetten csúnya, párom van, már több pasinak tetszettem, de magamnak alig tetszem.


Ami az orromat illeti, ezen a honlapon van egy kép. Nekem hasonló a bal oldali orrhoz, de olyanra vágyom, ami a jobb oldalon van:

[link]


Érdemes bevállalni, hogy megműtsenek vagy inkább hagyjam magam természetesen és próbáljam sminkkel javítani?



2021. jan. 31. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egészségesebb volna megbékélned a testeddel. Lehet, hogy megműtteted, aztán nem oylan lesz, mint szeretnéd. Vagy ha igen, később is lehet, hogy úgy érzed, megint nem jó - pedig nem az orrod változott, csak az elvárásod, a divat, a közszemlélet, stb.

Én a helyedben inkább a szellemi és lelki fejlődésre helyezném a hangsúlyt. Boldogabb nem leszel egy szabályosabb orral se. Ez teljesen biztos. A bizonytalanságod belülről fakad, az pedig a műtét után sem fog változni.

2021. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy magunkat teljesen szubjektíven látjuk, a környezet totál máshogy lát. Én fotósként döbbenek le azon, hogy csajok olyan előnytelen képekkel vannak fent közösségi oldalakon, amikor élőben sokkal helyesebbek. De nekik meggyőződésük, hogy az egy jó kép, órákig állítgatják a szelfit, hogy a saját önképüknek megfeleljenek vele.

A Te problémádon sokkal jobban segítene az önismereti munka, mert teljesen biztos, hogy ez az elégedetlenség a gyerekkorodban gyökerezik. Egy pszichoterápia nem csak ezt oldaná meg, ez csak a jéghegy csúcsa, hogy a külsőd nem tetszik. Teljesen fölösleges köröket futsz, ha a külsődet próbálod SZERINTED megfelelővé faragni. Ahogy te is látod, a környezetednek tetszel így, egyedül a te fejedben van a probléma. A belső önismereti munka ezerszer hatásosabb, mert ez sajnos olyan, hogy aki nem oké belülről, mindig talál valami okot, amiért szoronghat. Most a tested, ha az jó lenne, nyugodjál meg, találnál valami mást.

2021. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bolhából csinálsz elefántot, jó eséllyel mások észre se veszik azt, amit te hibának látsz, vagy nem is látják hibának. Meg egyébként egy másabb fogsor és orr által nem hiszem, hogy sokkal de sokkal szebbé válnál, ha már amúgy is szép vagy. Pl. amit küldtél oldalt az orrokról, ott szerintem mindkét orral igazából jól néz ki a csaj, mert amúgy is szép, az a kis változtatás nem dobott rajta olyan sokat, hogy hirtelen Vénusz istennővé emelkedett volna.
2021. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

1#+1

Csak én nem fogalmaznám meg ilyen szépen, hogy üres vagy.

2021. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
A linkelt bal oldali orr igenis nagyon szép szerintem :)
2021. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
77%
Véleményem szerint minden lány/nő szép, csak az efféle önbizalomhiány viszi el egy részüket. Nincs baj az orroddal, vagy akár a fogsoroddal, vagy bármiddel. Tényleg az a gond a műtétekkel, hogy sajnos előfordul, hogy nem a kívánságunk szerint sikerul. Valamint az arcod változni fog az idő során, és azzal az arccal lehet mar nem fog tetszeni az az orr. A párod is valószínűleg úgy lát szépnek és tökéletesnek, ahogy vagy. Ne legyen kevesebb az önképed a más hölgyekről alkotott képhez képest. Koncentrálj rá, hogy úgy vagy szép, ahogy vagy, és ha belátod, hogy nem vagy mástól kevesebb sem külsőre, sem belsőre, egy teljesen más embert látsz majd a tükörben. Hajrá csajos! ;)
2021. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!