Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik nagyszüleidet szereted...

Melyik nagyszüleidet szereted jobban?

Figyelt kérdés

Nekem még él mind a 4,

2 mama es 2 papa...

az anyai es apait is egyformán szeretem. Mindkettő helyen egyetlen unoka vagyok.. mindenben melletem állnak, kicsit az apai mamám furcsa mert Valami hit egyház tagja ami a Tvbe is szokott menni az ATV csak nem jut eszembe a neve... de egyebkent ő is szeret és én is őt csak folyton a túlvilág meg ilyen dumákat mond.


2021. febr. 5. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az apai oldal... hát, csak annyit mondok, hogy apámat tuti a gólya hozta. Nem normálisak. Nagymama, és a két lánya. Nagyapámat sajnos nem ismertem, pedig ő rendes volt.

Sokáig csak apám kedvéért jártam át, aztán később ő maga mondta, hogy csak miatta ne, megérti. Édesapám halála óta minden kapcsolatot megszakítottam.


Anyai oldalról él nagyapám és nagymamám is, nagyon szeretem őket.

2021. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindkét oldalról a nagymamámat szerettem. Már egyik nagyszülőm sem él. Te szerencsés vagy, hogy mind a 4 él és egyke unokaként a szemük fénye lehetsz. :)
2021. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kétség kívül az anyák nagyszüleim szeretem jobban.

Apai nagyapámról nem sok emlékem van, 7 voltam amikor meghalt. Annyi rémlik, hogy amikor meglátogattam az apai nagyszüleim, akkor mindig mondták, hogy vele ne beszéljek, mert nem szereti ha hozzászólók, illetve mindig panaszkodott elég trágár szavak közt, hogy minek mentem. Az apai nagymamám harmadikos koromban halt meg, őt szerettem kisgyerekként. Kellemes illatú parfümjei voltak, mindig sütött nekem valami sütit, mindig megfoghattam a porcelán díszeit, mindig rámadta a sáljait és a kalapjait. Akkoriban nem vettem észre, hogy anyámra rendszeresen negatív megjegyzéseket tesz, de így visszatekintve egyértelmű. Anyámat azért nem szerette, mert nem lettem megkeresztelve. Mindig olyanokat mondott burkoltan, hogy anyu veri apámat, meg anyu alkoholista. Aztán soha nem értettem, hogy anya miért volt kiakadva azon, amit elmeséltem neki az anyai nagymamámmal töltött időről.

Az anyai nagyszüleimmel jobb/jobb volt a kapcsolat. A nagypapámat jobban szerettem kiskoromban mint az anyai mamámat. A papával sokszor építettünk együtt ilyen kockákból, mindig babázott velem, sokszor focizott velem, pedig amióta az eszemet tudom, két bottal járt, sokat kártyáztunk, társasoztunk. Hetedikes voltam amikor hirtelen egy csütörtöki napon ott voltam délután, minden rendben volt vele. Este egyszercsak hirtelen rosszullett már akkor amikor otthon voltam. Kórházba került, nagyon kevésszer volt magánal, amikor magánál volt mindig azt mondta, hogy alig várja, hogy hazajöjjön, újra láthasson. Én nem látogathattam meg, mert olyan rossz állapotban volt, hogy 18 éven alulit nem engedtek be hozzá. Huszonegy nap után elhunyt a kórházban.

Anyai nagymamámmal kiskoromban nem sokszor volt túl fényes a kapcsolatunk, mivel egy csomószor hasonlóan viselkedett velem, mint anyám. Jó volt a kapcsolat, de messze nem olyan, mint a papámmal. Amikor papa meghalt akkor kezdett el megváltozni a kapcsolat nagyon. Azóta egyre kevesebb lett az anyám veszeedéseihez hasonló vita a részéről. Mostanában mindent vele beszélek meg. Ha itthon vagyok minden nap meglátogatom. Összességében véve vele a legjobb a kapcsolatom.


Ha a többi nagyszülőm még élne, akkor szerintem az anyai nagyszüleimmel lenne egyformán jó kapcsolatom. Az apai nagyszüleimmel papámmal vagy olyan lenne a kapcsolatunk, mint apámmal, amikor ivott, tehát valószínűleg sokat veszekednénk, ha pedig olyan lenne a kapcsolatunk, mint apámmal, amióta nem iszik, akkor köszönő viszonyban lennénk. Az apai mamámmal vagy képmutató kapcsolatunk lenne, mert idővel tuti felismertem volna, hogy fúr engem anyu ellen, vagy ha nem tetszene neki, hogy az apai papámmal, a valahogy rossz a kapcsolat, akkor vele is rossz lenne.


18l

2021. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Apaival jövök ki jobban, nagyon szeretem őket!!
2021. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!