Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
 131/162 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!

Próbáld meg elfogadni, hogy különböző okokból vannak a Világon ateista emberek is. Lehet, hogy Neked ez furcsa, vagy nem egyszerű elfogadni, de hidd el mi is nehezen értjük meg, hogy miért kell egy olyan eszmét éltetni, ami évezredeken keresztül emberek életét követelte és a tudományos fejlődést hátráltatta kizárólag azért, hogy az eszme vezető-képviselői a lehető legnagyobb öncélú haszonra tegyenek szert, képmutatással, az emberek tudatlanságát, tájékozódási lehetőségeinek hiányát kihasználva.

2021. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/162 A kérdező kommentje:

Több oldalt tudnék belinkelni a tudós szentekről, akik nélkül a tudomány messze nem itt tartana.

De sokadszorra mondom, senki meggyőzése nem célom. Mindenki abban hisz amiben akar.

De a puszta személyeskedést, rágalmazást és mocskolódást nem tartom elfogadhatónak.

2021. febr. 9. 22:09
 133/162 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt te vergődsz, másrészt szomorú, hogy az iróniát gúnyolódásnak veszed. Érdei választ sokat kaptál, de egy sem ment át, ez biza' nem az én hibám.

Van is életem, hisztizni nem szoktam, viszont fizikai fájdalmat okoz a mérhetetlen ostobaság, és fáj látni, hogy a XXI. században még mindig ilyen mértékben képesek uralni emberek agyát, hogy egész egyszerűen semmilyen önálló véleményt nem tudnak formálni, mert csak a bibliát, meg mindenféle szent szövegeket tudnak idézgetni, önálló gondolatuk nincs. Nekem ez fáj, és mérhetetlen szánalmat érzek az ilyen emberek iránt.

Ami abban a pillanatban csap át gyűlöletbe, amikor engem akarnak meggyőzni a hülyeségekről és meg akarják mondani, hogy nekem mit kéne gondolnom, hogyan kéne csinálnom. Tényleg olyanok vagytok, mint egy elromlott lemezjátszó, ahol megakadt a tű és csak ugyanazt szajkózzátok megállás nélkül.

(mellesleg érdekes, hogy volt néhány utalás, burkolt kérdés feléd, amit elegánsan kikerültél - nem, nem árulom el, hogy melyik volt az, nyilván úgyis tudod, csak éppen válaszod nincs rá vagy nem mered vállalni)

2021. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/162 A kérdező kommentje:

"kizárt, mivel számomra egy hívő alapjáraton nem hiteles, bármit is mondjon."


Ez a válaszod tökéletesen minősít téged. :D

Minden, általad bennem látott negatív tulajdonság tökéletesen jellemez téged és ezt sikeresen be is bizonyítottad mindenki előtt.

Innentől a veled való beszélgetést parttalannak tekintem. Tipikusan a "hol a medve" kategóriába tartozol, megspékelve egy nagy adag rosszindulattal és gyűlölettel. Remélem sikerül majd kigyógyulnod ebből. Hidd el szimpatikusabb leszel akkor az embereknek. ;)

2021. febr. 9. 22:24
 135/162 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondta senki, hogy ne lehetne a tudományos életben sikeres egy vallásos ember, de a vallás még senkit nem vitt előre a tudományban. Vagy, ha tudsz mondani egy olyan tudományos felfedezést is, ami a vallásnak köszönhető, akkor természetesen szívesen meghallgatom, de egyelőre a legszorosabb kapcsolatot tudomány és vallás között sajnos az inkvizíció jelentette a történelem során.
2021. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/162 anonim ***** válasza:
96%

Most is szimpatikus vagyok az embereknek. Legalábbis azoknak, akiknek adok a véleményére és akik fontosak számomra.

Amúgy azt észrevetted-é, hogy folyamatosan ítélkezel fölöttem? Konkrétan betegnek nevezel ("Remélem sikerül majd kigyógyulnod ebből"); gonosznak és rosszindulatúnak titulálsz. Mit is mond erről a ti szuper vallásotok? ... Na, hogy is van? ... Ja, igen! NE ÍTÉLJ, HOGY NE ÍTÉLTESS! Ugye? Vagy rosszul tudom? Biztosan, hisz csak az a jó és egyetlen igazság, amit te mondasz. Vagy mégsem?

Folyamatosan bizonyítod, hogy milyen képmutató vagy. Én legalább önmagamat adom és őszinte vagyok. Még burkoltan sem próbálok szépíteni a véleményemen. Számomra a legnagyobb erény az őszinteség, ezért bukta az összes vallás a szememben.

2021. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/162 A kérdező kommentje:

És hárít és hárít. :D

Nem unod még? Szerintem komikusabb már nem nagyon lehetnél. :D

Miért is lennék képmutató? Mert elmondtam a véleményem? Amit te képtelen voltál elolvasni, vagy érdemben reagálni rá?

Mondtam én egy szóval is, hogy tökéletes megtestesítője vagyok a katolikus erényeknek?

De te milyen alapon is mersz engem kioktatni? Vagy azt hitted egy vallásos ember majd hagyni fogja, hogy minden alap nélkül mocskolódj? Fáj az igazság, mi? :D

2021. febr. 9. 22:47
 138/162 A kérdező kommentje:

A inkvizíció inkább volt politikai kérdés, mint az egyház felelőssége, de persze ütőkártya a vallásellenesek körében. Érdemes mindkét oldalt megvizsgálni.

Van egy jó oldal, ami megmutatja milyen rengeteget tettek a tudós szentek a tudomány felvirágzásáért, majd privátban elküldöm, ha akarod.

2021. febr. 9. 22:53
 139/162 anonim ***** válasza:
83%

És hárít és hárít és hárít!


Istenien szórakozom rajtad! Lassan csak kibújik a szög a zsákból...

2021. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/162 anonim ***** válasza:
96%
Nyilvánosan tedd ki, hogy mindenki okulhasson belőle. De konkrét találmányok, tudományos tények legyenek ám!
2021. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!