Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
 111/162 A kérdező kommentje:

Inkább higgyek a fertőbe taszított világnak? A kicsinyes, gyilkos önzésnek és a természetellenes, gonosz cselekedeteknek? Melyeket most annyira üdvözölnek a szerencsétlen, félrevezetett emberek?

Nekem az Isten sokkal hitelesebbnek tűnik.

Miért hiszitek magatokat annyira felvilágosultnak, amikor csak azt nyaljátok be és szünet nélkül ostobán szajkózzátok amit a liberális média erőltet rátok? Akkor ki is a szemellenzős? Tisztára mint az állatfarmban. 4 láb jó, 2 láb rossz beeee... Ha kifogytok az érvekből, marad a személyeskedő gyűlölködés. Amivel csak magatokat járatjátok le és elismeritek a tehetetlenségeteket. Elhiszem, hogy dühítő ez az érzés. A fentieket pedig a gyűlölködőknek címeztem, nem a jó életű hitetleneknek.

2021. febr. 8. 23:36
 112/162 A kérdező kommentje:

A pokollal jössz és oda küldenél embereket, amikor hülyeségnek tartod az egészet?

Most akkor hogy is van ez?

Meghasonlottál magaddal, vagy mi a gond?

2021. febr. 8. 23:38
 113/162 anonim ***** válasza:
97%

Tedd már meg, hogy végigolvasod a választ, és netán értelmezni is megpróbálod: a poklos rész után van ugyanis egy zárójeles rész. Tipikus: csak azt látod, amit te akarsz belelátni.


"kicsinyes, gyilkos önzés"... - nőket kényszeríteni beteg, életképtelen magatok világrahozatalára az tipikusan ez a kategória, de ezt pont TI csináljátok most: nők ezrei fognak depresszióba süllyedni, tönkremenni, akár öngyilkosságba menekülni a TI önző és álságos hitetek miatt.

"a természetellenes, gonosz cselekedetek" - no, akkor beszélgessünk a pedofil papokról egy csöppet; vagy az nem természetellenes és nem gonosz? Véleményem szerint a lehető legmocskosabb dolog a világon, de nektek ez kell. Gratulálok hozzá!

2021. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/162 A kérdező kommentje:

Akkor is értelmetlen amit írsz. Olyan dolgot kívánsz másoknak átkozódva, amit hülyeségnek tartasz? Pontosan bebizonyítva, hogy fogalmad sincs a hitünkről? Megpróbáltál legalább pár dolgot megérteni azokból amiket írtam? Jó lenne, mert így olyan mintha egy öt éves próbálna hozzászólni az atomfizikához.

A hitünk legkisebb ismerete nélkül mocskolódsz és elítélsz másokat. Még minket minősítve ezek után. Talán a te buksidba verték kíméletlenül, hogy "fújj, csúnya vallás, gyűlöld bár azt sem tudod, hogy miért." Szomorú, bár annál gyakoribb eset manapság. De Isten szerencsére az ilyen emberekhez is szól, csak meg kell hallani, szóval van remény. A pedofil papok újbóli említése megint csak a tehetetlenségedet erősíti. Az egyház és annak tagjai, ahogy én is mélyen elítéli a gyermekek megrontását. Maga a pápánk hasonlította ezt sátánista miséhez. De ez egy tipikus érvelési hiba. Nem engem vádoltatok meg pont vele a beszélgetésünk kezdetén. :D Vagyis, ha az egyházon belül vannak pedofil papok az egész egyházat el kell ítélni? Tehát ha a politikusok között vannak pedofilok, akkor minden politikus pedofil? Itt valami sántít. Egyébként ismét megerősítem mélyen elítélem ezt a tettet és az Isten is. De nem kéne ezt az egész Egyházra kivetíteni.

2021. febr. 9. 00:01
 115/162 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem vertek a fejembe. Képes voltam megtanulni önállóan gondolkozni, ezért semmi ilyesmire nem volt szükség. Van, aki elvakultan hiszi, amit tanítanak neki (legyen az bármi) és vannak, akik gondolkodnak. Maguktól. Mert képesek rá. Mert önálló emberi lények, saját szabad akarattal, akiknek nincs szükségük arra, hogy mások mondják meg nekik, hogy miben kell hinniük.

Pluszban megsúgom: még meg is vagyok keresztelve, de valami eszméletlen módon nem érdekel. Elfér a keresztlevelem a többi papír között, majd érdekes dokumentum lesz a leszármazottaimnak párszáz év múlva. Hacsak addog a különböző vallások fanatikusai ki nem irtanak mindenkit.


Elítélitek a fenét! Mindig megy a szerecsenmosdatás, de soha nem lesz következménye. És nem, nem tudsz meggyőzni, hogy van. Papocska megbánja, bocsánatot kér, meggyónja és hopp! már fel is oldozták és bűnbocsánatot nyert. Max. elküldik valami isten háta mögötti kis faluba (upsz! bocsánat, inkább világvégit mondok, mert még ebbe is belekötsz), ahol nem sok vizet tud zavarni.

2021. febr. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/162 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem itt te vagy a birka. Hulyesegektol rettegsz. Keptelen vagy szembenezni azzal a "szomoru" valosaggal, hogy nem egy nem letezo karaktert (satan) kell okolni a vilag rossz dolgaiert, hanem az allati termeszetet az embernek.
2021. febr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/162 A kérdező kommentje:

Értékelem a viszonylag normális hangvételt.

Az, hogy én vagy a Katolikus Egyház elítéli-e a pedofíliát, nem pár ember és a média nyomása alapján kéne végérvényesen eldönteni.

Én, mint mondtam, személy szerint mélységesen förtelmes bűnnek tartom és rosszabbat elképzelni sem tudok. Szóval én szívből elítélem. Ahogy az egyház is aminek a tagja vagyok. De erről sajnos nem tudlak meggyőzni. Ezen kár is továbbra is vitatkozni. Remélem azért, hogy lesz dolgod számodra hiteles hívővel is, aki talán rávilágít majd egy két dologra.

Az, hogy én lennék a birka nem gondolom. Szerencsére belém nem verték a hitet, hanem finoman rávezettek és a hozzám közelálló hívők hiteles élete, még jobban elmélyítette ezt az ajándékot.

A szomorú valóság inkább az, hogy sokan azt hiszik bármit megtehetnek és nem kell róla majd elszámolniuk. Azért tart most itt ez a világ. A sátán pedig igyekszik mindvégig rejtve maradni. Hiszen a megtévesztés és az elhitetés mestere.

De erről sem lehet bárkit meggyőzni. Nem is célom.

Még az érdekelne, hogy a lelket minek tartjátok? Vagy egyáltalán hisztek benne?

Manapság meg pont azt sulykolják az emberbe, hogy legyen önző, vessen alá mindent és mindenkit a karrierjének és ne törődjön senki érzéseivel. Pont az manapság a nem birka, aki ennek ellen tud állni.

2021. febr. 9. 16:41
 118/162 anonim ***** válasza:
89%
Olyan hogy lélek nem létezik szerintem. Minden fejben dől el.
2021. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/162 anonim ***** válasza:
3%

Ez nem a kérdésre fog válaszolni, de alapvetően a menny és a pokol egy gyakori motívum, amit sok ismertebb zenész is feldolgoz a hitétől függetlenül:


Pl. a kételkedők..

Ez a zenei videó pl. arról szól, hogy sátán és az okkult, lelki fogság mennyire jelen van -egyesek szerint a zenei körökben-, 47 milló megnézése van és eléggé sokat mondó videó.

Címe magyarul - A fizetendő ár (a hírességért).

Érdemes szerintem mindenkinek végig néznie, mert érdekes világnézettől függetlenül.. :


https://www.youtube.com/watch?v=bKu9zX9XBws

[link]


a vicceskedők..

A 2019-es éves amerikai zenei díjátadó is tele van ilyenekkel, nyilván az ottani előadók nem teljesen komolyan veszik ezt, inkább az egész vallás kinevetése a részükről, de érzik valamennyire, hogy van ez, némelyik előadó..

A lenti linken pl. a "Camila Cabello’s Initiation" rész eléggé tisztán megmutatja ezt, ők is érzik .. :


[link]


The Weeknd - Starboy is keresztény motívumot tartalmaz, nyilván itt az előadó a hitével és lelkével áll úgymond vitában:


[link]


a hivők..

Akik hisznek, hitet keresők azoknak ez is elég, hogy utána nézzenek:

[link]

[link]


az ateisták (nem agnosztikus)

Ha valaki meg nem kíváncsi az egészre, az a ő döntése végül is.. de ha nem szeretnék, akar nem erőlheted rá senkire sem, ha valaki valami miatt úgy érzi akkor úgy is keresni fogja.. mint én régen..


Mindenkinek a legszebb szép napot, áldott napot. :)

2021. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/162 anonim ***** válasza:
5%
elírtam, javítás: "akkor nem erőltetheted rá senkire sem" ..
2021. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!