Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
 121/162 anonim ***** válasza:
86%

"A szomorú valóság inkább az, hogy sokan azt hiszik bármit megtehetnek és nem kell róla majd elszámolniuk." - Nem kell semmirol sem elszamolnod a halalod utan. Szomoru, hogy azt gondolod, hogy ha "jol" (ami relativ) viselkedsz, akkor majd boldog tulvilagi eleted lesz, mikozben a papok, lelkipasztorok hulyet neznek beloled az adozas utani fizetesed 10%-aert. Ironikus, hogy egy foldi joletet elitelo / hatterbe szorito vallas vezetoi mind a sajat vagyomszerzesere hasznalja a hiveik penzet. Eleg csak megnezned romai katolikuskent, hogy milyen gazdag a vatikan es, hogy a papi colibatussal csak az ingatlan birtoki teruleteket akarjak / akartak megtartani, hogy ne legyen jogos orokos a pap reszerol.


Amugy meg ha letezne is isten, mibol gondoltad, hogy nem kerulnel pokolra? Azt hiszed, hogy csak azert, mert hiszel benne, jobb ember leszel a szemeben? Ezek az altalad fikazott gyarlo emberek is ugyan annyit ernek a te istened szemeben es egy bunbocsanat (amit ugye nagyon egyszeru megkapni) ugyan ugy usvozlest nyer. Szoval elhetned a kis korlatozott eletedet, de az altalad felvazolt esetben sincsen garanciad, hogy nem kerulsz pokolra.


Szerencsere a vilag nem ennyire egysiku, fekete-feher, mint amilyennek te latod.

2021. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/162 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem szomorú és üres az életem ateistaként. Egyszerűen képes vagyok arra, hogy egyedül hozzak döntéseket és elfogadom azt, hogy az életemet én irányítom. Nincs szükségem vezetőkre, akik megmondják, hogy mi a helyes út, illetve nincs szükségem olyan képzelt erőkre, istenekre, amiktől félnem kellene.
2021. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/162 A kérdező kommentje:
A 17.48as válaszoló tartalmas és érdekes válaszát nagyon köszönöm! :) Neked is áldott, szép napot kívánok! :)
2021. febr. 9. 19:11
 124/162 A kérdező kommentje:

Valóban nem tökéletes az Egyház, de attól még Jézus egyháza és ahogy ígérte a pokol kapui sem vesznek erőt rajta.

Újult már meg a katolikus egyház, pont az általad említett "fényűzés" miatt. Érdemes a szentek életét olvasgatni. Pont Szent Ferenc volt aki szintén megváltoztatta ezt a gazdag életmódot.

A papi cölibátusnak sokkal mélyebb okai vannak, mint az általad említett. Azt pedig egy szóval sem mondtam, hogy én biztos üdvözülök. Sőt egy hívőnek, aki ismeri Isten tanítását még nagyobb a mérce. Megint csak ilyen általános, negatív kijelentéseket tenni a papokról tűnik nekem eléggé fekete-fehér dolognak. Az én pap ismerőseim egyáltalán nem olyanok, akik röhögnének az összeharácsolt vagyonon. Azok a szcientológusok. ;) Sőt szerény körülmények között, a kommunista rendszerben meghurcolva éltek. Rengeteg vértanú adta életét más emberekért, kétlem, hogy ez egy "korlátozott" élet lenne. És számtalan csodálatos gondolat, művészeti alkotás született katolikusoktól. Egy hívő életében is többször felmerül a kétely, szóval egyáltalán nem egysíkú vakhit dolog ez. De úgyis a személyes, környezetedben élő példája a meggyőző. Mondhatok én bármit.

2021. febr. 9. 19:22
 125/162 anonim ***** válasza:
85%
"lesz dolgod számodra hiteles hívővel is" - kizárt, mivel számomra egy hívő alapjáraton nem hiteles, bármit is mondjon.
2021. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/162 anonim ***** válasza:
85%

Mi újult meg? Hol? Nem azt látom, hogy a Vatikánban fakunyhókban éldegél a pápa, meg a többiek; másutt sem éppen nyomorognak a papok. Azt a mérhetetlen vagyont, ami felett rendelkezik a komplett katolikus egyház, vajon miért nem fordítja jóra, a szegények megsegítésére, az éhezőkre, betegségek gyógyítására? Gondolom, erre nincs válasz... Nem is várom el, hiszen úgyis csak mellébeszélés lenne.

Fenntartom: képmutatás magasfokon, papolás az önmegtartóztatásról, a szerény életvitelről, közben meg az egyháznál megy a habzsi-dőzsi. Na, ezért nem lesz a szememben hiteles egyetlen hívő sem.

2021. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/162 A kérdező kommentje:

Hát igen... látom megragadtál az általánosításnál és csak a magadét szajkózod bármit mond az ember. Legyen az személyes történet is.

Úgy persze, hogy legfeljebb a divatos liberális média rágalmaira építesz. A valóságban pedig fogalmad sincs a helyzetről.

Eljönnél megnézni milyen körülmények között él egy budapesti plébános? Mert én többnél is jártam.

Ugye, hogy nem jönnél. Akkor meg miről is beszélünk?

Ez kb. olyan szintű mintha valaki a pletykalapokban leírtak alapján szövegelne, minden valós tájékozódás nélkül.

Így nincs értelme a további beszélgetésnek. Bégess nyugodtan tovább konkrétumok nélkül. De pontosan ez a mellébeszélés és csőlátás.

2021. febr. 9. 21:17
 128/162 A kérdező kommentje:

"kizárt, mivel számomra egy hívő alapjáraton nem hiteles, bármit is mondjon."


Na innentől nincs értelme a beszélgetésnek. :D És még mi vagyunk a szemellenzősek. :D

2021. febr. 9. 21:23
 129/162 anonim ***** válasza:
96%

"divatos liberális média rágalmaira építesz" - Lassan mondom, hogy fel tudd fogni: le-sza-rom a mé-di-át! Az összeset. A SAJÁT AGYAMAT, szememet és fülemet használom.

Ezzel az erővel te meg csak a hülye bibliádra építesz, számodra semmi más nem létezik, semmit nem fogadsz el, ami bban nincs benne, a papok és csicskásaik parancsa szerint élsz és gondolkodsz.

Igen, ti vagytok a szemellenzősök, hiszen ti éltek egy előírt hitvilág követelményei alapján. Mi meg a magunk életét éljük, és nem mondjuk meg másoknak, hogy mit hogyan kéne csinálniuk. Itt is folyamatosan téríteni próbálsz, és rohadtul piszkálja a csőrödet, hogy nem sikerül. Hát, így jártál! Nekem legalább van színes, boldog és tartalmas életem, nem csak egy síkon mozgok.

No, menj imádkozni, mert még elkárhozol, ha lekésed az esti kötelezőt.

2021. febr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/162 A kérdező kommentje:

Egyre jobban lejáratod magad, ahogy itt vergődsz és rosszindulatúan személyeskedsz meg gúnyolódsz, minden érdemi válasz nélkül. :D

Biztos nagyon színes, boldog életed lehet, ha még egy gyakoris kérdés alatt is ilyen hisztit levágsz. :D

2021. febr. 9. 21:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!