Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
 141/162 anonim ***** válasza:
97%
Már az eredeti kérdés is igen provokatív volt, érezhetően a vallásosság miatt elképzelt/elvárt felsőbbrendűséget próbálja jelezni. Innentől nem értem, hogy a kérdező miért jön azzal, hogy nem vagyunk képesek elfogadni az Ő álláspontját, amikor a kérdés maga is arról szól, hogy Ő nem képes mások álláspontját megérteni. Illetve mi a legtöbb esetben egyáltalán nem ítéltük el Őt azért, mert vallásos, csupán leírtuk a véleményünket, ami valóban tartalmaz olyan részleteket, amivel nehéz lehet szembenézni.
2021. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/162 anonim ***** válasza:
97%
Én is támogatom, hogy nyilvánosan, itt oszd meg az említett oldalt, had ok(k)ulhassunk belőle.
2021. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/162 A kérdező kommentje:
Sajnos túl sok itt a megkeseredett, rosszindulatú válaszoló, aki minden jót kiforgat. Nem teszem ki ennek a hiteles forrásomat. De bárki láthatja ezeket a felfedezéseket, aki kicsit is veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen.
2021. febr. 9. 23:00
 144/162 A kérdező kommentje:
Most tényleg mindent újra le kell írnom vagy vázlatot készítenem az eddigi hozzászólásaimból? Olvassátok már el légy szíves a korábbi válaszaimat és azután támadjatok nekem, ha feltétlenül szükségesnek gondoljátok.
2021. febr. 9. 23:04
 145/162 anonim ***** válasza:
100%
Mi eddig sem támadtunk Neked, hiszen azt sem tudjuk, hogy ki vagy. Egyszerűen elmondtuk a véleményünket, válaszoltunk a kérdésedre. Illetve rávilágítottunk az érezhető frusztrációdra, ami abból fakad, hogy nem tudtál minket meggyőzni arról, hogy üres az életünk ateistaként.
2021. febr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/162 A kérdező kommentje:

Azokat akiknek valóban csak ez volt a célja, és normális hangvételben írtak értékeltem is. Hiszen nem volt célom a térítés.

A frusztrációmat a tájékozatlan, gyűlölködő, hárító emberek válaszai okozták.

2021. febr. 9. 23:09
 147/162 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira tuti forrás, nyilván senki nem fogja kiforgatni. Valós eredményeket normális ember elfogad és értékel. Bárki is találta ki/fel. Ha valós tudományos eredményekről van szó - amelyeket ma is használunk és hasznosságuk megkérdőjelezhetetlen - akkor azokat nem lehet kiforgatni. A tudományos tények ugyanis tények. Legfeljebb az vonhatja kétségbe, aki maga is azon a tudományos területen működik és esetleg bizonyítéka van ellene.

Szóval? Mikre gondolsz pontosan. Nem is kell a link, csak nevezd meg azokat a találmányokat, tényeket, tételeket.

2021. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/162 A kérdező kommentje:

"kizárt, mivel számomra egy hívő alapjáraton nem hiteles, bármit is mondjon."

Isten, mint képzeletbeli barát, a vallás, mint hülyeség... stb. stb.

Szerinted, akik ilyeneket írtak, majd tudnak pártatlanul ítélni? :)

2021. febr. 9. 23:16
 149/162 anonim ***** válasza:
89%

Igen, tudnak. A tények, létező tárgyak ugyanis igen makacs dolgok, azokat nehéz megcáfolni. Egy láthatatlan (számunkra nem létező, tehát képzeletbeli) lény létezését elég könnyű, mivel semmi nem bizonyítja a létezését. A vallás szerintünk hülyeség, mert nem látjuk értelmét egy megfoghatatlan dologban hinni. Ugyanilyen hülyeségnek tartok (én személy szerint) sok minden mást is, aminek speciel nincs köze a valláshoz, van aki szereti és élvezi, én meg visítófrászt kapok tőle (ilyen pl. az összes nagyon extrém sport, mert nem látom értelmét veszélybe sodorni az életemet egy rövid ideig tartó felfokozott állapottal). Valakik meg az én hobbimat tartják hülyeségnek, szívük joga, eszemben sincs megsértődni miatta.

Sokkal inkább elfogadják az ateisták a szent emberek által elért eredményeket, mint a hívők (nagy része) az ateistákét. Pont a szélesebb látókör miatt általában befogadóbbak vagyunk. Az egysíkú gondolkodás és vakhit viszont taszító.

2021. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/162 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy kérdésem lenne a Kérdezőtől, mindenféle provokáció nélkül. Mindig vallásos, hívő ember voltál, kisgyerekkorod, vagy gyerekkorod óta, vagy felnőtt korodban tértél meg és váltál vallásossá?

Megjegyzem magam nem vagyok vallásos, nem követek egy vallást sem de nem vagyok ateista sem.

2021. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!