Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit változtassak magamon?

Mit változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Az évek alatt a sok bántástól, bezárkóztam teljesen. Nem járok sehova, nem beszélek emberekkel, nem rakok ki képet magamról közösségi médiára, nem barátkozom. És ezt tetőzi egy betegség, amit nem tudok elfogadni magamon. Szerintem ezért kaptam a bántást, ezért lettem ilyen. Kiskorom óta éreztetik ezt velem. (Nem családom, közösségek.) Olyan érzésem van egy társaságban(pl osztály) hogy észre se vegyenek, el szeretnék tűnni.A betegséget lehet lehet kezelni, lehet nem. Nem tudok menni most kórházba vírus miatt sajnos.

Egész nap vagy alszok vagy ülök a gép előtt semmit nem csinálok, nincs életkedvem. Online oktatás ellenére is bukásra állok, semmi nem érdekel. Szerintem magamba vagyok fordulva rendesen.Változtatni szeretnék ezen, csak nem tudom hogyan. Nem merek nyitni az emberek felé.

Példa:Interneten "megismerkedtem" egy lánnyal, ha lehet ezt annak mondani(ugye a zárkózottságom miatt).És a lány bízott bennem, őszinte volt velem, (szerintem nagyon bírt) stb.De én ugye nem bízok senkiben nem vállalom fel magam, ezért még egy videochatbe meg ilyenekbe nem mentem bele. Legtöbbször csak irkáltunk, ez neki kevés volt, ezért vége lett az ismerkedésnek.


Na most hogy változtassak ezeket a dolgokon? Mármint, hogy legyen önbizalmam? Hogy rakjam rendbe magam fejbe? Hogy vállaljam fel magam? Hogy én ilyen vagyok ész kész? Suliban az a tipikus csendes gyerek vagyok aki egymagában elvan egész nap. Baráti társaságom sincs. Csak családom.


2021. febr. 8. 01:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nagyon motiváló vagy xD Jól van, most azt mondod hogy szaladjak pszichológushoz?
2021. febr. 8. 10:27
 12/23 anonim ***** válasza:
Én (a kettes, aki nem azonos a kettővel ezelőtti hozzászólóval) úgy gondolom: nagyon hasznos lenne. Nem szégyen segítséget kérni.
2021. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem, azonnal, de minél-előbb. Te nem érted ezt az egészet. Ez nem egyszimpla megfázás, és majd elmúlik. Az elején vagy. Most kell tenni ellene. Én is tehettem volna 25 évesen, biztos más lenne az életem, sokkal jobb. De nem tettem, én is azt hittem, majd elmúlik. Majd, mikor jön a testképzavar, akkor megtudod! Meg tellik az idő, és rájössz, hogy egyedül vagy. Ki a lóf@sz barátkozik egy olyan emberrel, aki ki sem mozdul, zárkózott, nem mer kezdeményezni, nincs életcélja, fél az ismeretlentől? Melyik csaj fekszik le veled? Ha még önmagadat is gyűlölöd. Le sem fognak sz@rni, hiába edzel, majd, mert a testképzavar rákényszerít. Mert rá fog. Na, mindegy, azt csinálsz, amit akarsz. Elviccelődheted, biztos jó mulatságos lesz majd olyan 10 év múlva is...
2021. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Testkép zavarom már van szerintem, és mindenbe hibát találok magamon... szóval igazad lehet. Ja és eddzek is, de nagy karokkal is ugyan az a fos vagyok belülről... xD
2021. febr. 8. 10:47
 15/23 anonim ***** válasza:
Akkor neked lefőtt a kávé... És zaccos maradt az alja. Üdv a klubban.
2021. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Na azért ne bízd el magad nagyon:D
2021. febr. 8. 11:10
 17/23 anonim ***** válasza:
Az jön le, hogy te nem tartod magadat annyira sem méltónak, hogy szakemberhez fordulj, jönnek itt a válaszok, hogy ez azért nem segít meg amaz sem, meg majd én megoldom stbstb. Akkor oldjad, kit érdekel? Az sem érdekel senkit, ha nem mész pszichológushoz amikor szükséges volna rá. Te felelősséged a te életed! Úgy b*szod el, ahogy akarod, nekünk semmivel sem lesz jobb vagy rosszabb. Kaptál hasznos válaszokat, ha élsz vele élsz, ha nem akkor meg nem.
2021. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
"pszichológus" ezt megkaptam már sokszor, de leírtam hogy még nem szeretnék, nincs lehetőségem most rá, de ha lesz lehetőségem rá, menni fogok.
2021. febr. 8. 12:16
 19/23 anonim ***** válasza:

Megkaptad már sokszor... Régóta megvan a megoldás, de nyugodtan írjál még ki pár kérdést, addig is foglalkoznak veled, úgyis erre vágysz, mártírkodhatsz, hogy milyen rossz neked.


Ha mész, ha nem.. az sem érdekel senkit, te dolgod.

2021. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Egyébként voltam kiskoromban, nem változott semmi.
2021. febr. 8. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!