Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit változtassak magamon?

Mit változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Az évek alatt a sok bántástól, bezárkóztam teljesen. Nem járok sehova, nem beszélek emberekkel, nem rakok ki képet magamról közösségi médiára, nem barátkozom. És ezt tetőzi egy betegség, amit nem tudok elfogadni magamon. Szerintem ezért kaptam a bántást, ezért lettem ilyen. Kiskorom óta éreztetik ezt velem. (Nem családom, közösségek.) Olyan érzésem van egy társaságban(pl osztály) hogy észre se vegyenek, el szeretnék tűnni.A betegséget lehet lehet kezelni, lehet nem. Nem tudok menni most kórházba vírus miatt sajnos.

Egész nap vagy alszok vagy ülök a gép előtt semmit nem csinálok, nincs életkedvem. Online oktatás ellenére is bukásra állok, semmi nem érdekel. Szerintem magamba vagyok fordulva rendesen.Változtatni szeretnék ezen, csak nem tudom hogyan. Nem merek nyitni az emberek felé.

Példa:Interneten "megismerkedtem" egy lánnyal, ha lehet ezt annak mondani(ugye a zárkózottságom miatt).És a lány bízott bennem, őszinte volt velem, (szerintem nagyon bírt) stb.De én ugye nem bízok senkiben nem vállalom fel magam, ezért még egy videochatbe meg ilyenekbe nem mentem bele. Legtöbbször csak irkáltunk, ez neki kevés volt, ezért vége lett az ismerkedésnek.


Na most hogy változtassak ezeket a dolgokon? Mármint, hogy legyen önbizalmam? Hogy rakjam rendbe magam fejbe? Hogy vállaljam fel magam? Hogy én ilyen vagyok ész kész? Suliban az a tipikus csendes gyerek vagyok aki egymagában elvan egész nap. Baráti társaságom sincs. Csak családom.


2021. febr. 8. 01:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Addig érdemes menni, amíg a számodra megfelelő embert meg nem találod és nem pár alkalom után érdemes hatalmas, gyökeres változásokat várni, de 5-6 alkalom valószínűleg elég arra, hogy érezd: tudtok -e együtt dolgozni.

Az előttem szólók csak arra kívánnak figyelmeztetni jóindulatúan, hogy az ilyen lelkiállapot az embert eléggé képes magával ragadni, kb. mint a mocsár, ingovány...

2021. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, ugyanez vagyok én is.

Nekem az segített, hogy könyveket olvastam az önbecsülésről, önbizalomról.

2021. febr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Először is tanulj. Erre nincs csodaszer, otthon ülés közben nekiállsz, kapcsolj be valami jó zenét, sokaknak segít a tanulásban. Sokkal fontosabb, mint a külsőd, meg hogy van-e nőd. Kit érdekel, ha megbuksz. Tanulj, olvass, művelődj. Nagyon hasznos. Többnek érzed magad tőle. És pszichológus...
2021. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!