Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valójában szinte nem is...

Valójában szinte nem is léteznek rasszista szavak, csak a túlérzékeny emberek teszik azzá őket?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg a stopshop 2-őt, és ott mondja teljesen jó szándékból az egyik karakter hogy küszöbb majom, amin a feka csaj jól fölszívja magát, de úgy hogy a mögöttes szándékot leszarja.


Miért van a politikai korrektségben ez a szándékos rosszhiszeműség?


A niggerezés a fehér embernek olyan mint a Harry Potterben Voldemort neve, de igazából ez a szó nem rasszista, azt jelenti hogy fekete. A feketék állandóan niggereznek.



2021. febr. 8. 11:51
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#7

Ha csak az élheti át aki olyan bőrszínű, te mit beszélsz a nevükben?


Mi van egy félvérrel?

Ő csak félmondatokban beszélhet a feketékről mert csak félig feka?


Bocs de az ember kellően empatikus és rugalmas hogy úgy is beszéljen egy adott rassz dolgairól, ha nem rendelkezik aztal a bőrszínnel.


Amúgy képzeld felák is vannak ezen a véleményen, ez nem fehér sajátosság.

2021. febr. 8. 12:44
 12/27 anonim ***** válasza:
47%

Bizonyos szavaknak azért elég terhelt jelentésük van - ha vmi több száz évig volt pejoratív módon használva, pár tíz évnyi popkulturális változás miatt nem lesz hirtelen sokkal jobb egy olyan ember szájából, akinek a felmenői nagy valószínűséggel ugyanúgy elnyomták és bántalmazták azt a bizonyos réteget, és aki nem látja át, hogy nem kellene olyan szavakat használni. Az más kérdés, hogy:

- sztem akkor a feketék se használják, mert én nem hiszek ebben a "nekem lehet, de másnak sem" nézetben

- vannak olyan esetek, amikor tényleg szőrszálhasogatás (ha vki mást idéz - pl. hogy mit mondott egy ember, akit látott, vagy egy dalszöveget, akkor kimondhassa a szót; ha amellett érvel, hogy ne használják azt a szót pejoratív módon, akkor se kelljen köntörfalaznia)


Amúgy a filmet nem ismertem, utánanéztem az idézetnek eredeti nyelven is... hát azért annak is elég komoly "hagyománya", hogy alapvetően majomnak nevezték a feketéket a fehérek azért, mert azzal éreztették, hogy alsóbbrendűek, nem is igazán emberek. El tudom képzelni, hogy ez mennyire sértő lehet egy olyan kontextusban, amiben a filmben elhangzott.

2021. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van egy félvérrel?


Ő csak félmondatokban beszélhet a feketékről mert csak félig feka?"


Amerikában szerintem már nincs is "tiszta vérű" fekete, szóval ennyit arról, hogy ki mit élhet át... :D

2021. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#12 és ha van rabszolga tartó felmenője valakinek akkor mi van?

Annak neki mi köze van?


Mi nem a szüleink nagyszüleink vagyunk. Kollektív bűntetésnek meg nincs értelme.

2021. febr. 8. 13:00
 15/27 anonim ***** válasza:
76%

"Kollektív bűntetésnek meg nincs értelme."


Csehszlovákia disliked this.

2021. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Jó, de attól minek KELL bizonyíthatóan rasszista szavakat használni? Azért ne mondja senki, hogy a mai világban élő helybeli ember nem tudja, hogy egy feketét lemajmozni rasszista dolog, kiv. ha nagyon-nagyon suttyó módon buta és kb. szénakazalba jár iskolába.

Pl. ha ezt magyar nyelve / kontextusra fordítom, tudom, hogy mások a f...pörgettyű szót nőkre nagyon pejoratív módon használják... most csak azért nem fogom ezt a szót használni, mert csak, még ha én nem is gondolok hozzá olyan tartalmat, mint mások, kiv. mint most, ha magáról a szórol beszélek. Minek?

2021. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Azaztudja hogy rasszista, mert ezt tanították be neki.


Valójában bárki bárkit lemajmoz amerikában, csak a feketéket nem...

Hoppá már kivételezés.

Ha valaki majom módjára viselkedik azt lemajmozzuk bőrszíntől független.

2021. febr. 8. 13:11
 18/27 hollófernyiges ***** válasza:
5%

"Sőt, az arabok mimdenféle rabszolgát tartottak."


Többek között magyarokat. Követeljük, hogy Erdogan kérjen bocsánatot.

2021. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

18


Erdogan török, nem arab.

2021. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 hollófernyiges ***** válasza:
5%
De a szóbanforgó időszakban a török szultán uralkodott az arabok felett is és a törököknek is volt magyar rabszolgája.
2021. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!