Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valójában szinte nem is...

Valójában szinte nem is léteznek rasszista szavak, csak a túlérzékeny emberek teszik azzá őket?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg a stopshop 2-őt, és ott mondja teljesen jó szándékból az egyik karakter hogy küszöbb majom, amin a feka csaj jól fölszívja magát, de úgy hogy a mögöttes szándékot leszarja.


Miért van a politikai korrektségben ez a szándékos rosszhiszeműség?


A niggerezés a fehér embernek olyan mint a Harry Potterben Voldemort neve, de igazából ez a szó nem rasszista, azt jelenti hogy fekete. A feketék állandóan niggereznek.



2021. febr. 8. 11:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel minden szó viszonyítás kérdése, és mi adunk neki olyan jelentést. Kíváncsi lennék, hány ember van azok kötött, aki itt vagy bárhol kardoskodunk amellett, hogy nem rasszista egy feketét lemajmozni, aki nem sértődne meg azon, ha az anyját lek...znák, pedig annak a szónak is van már többféle jelentése, és nemcsak abban az értelemben használják. Azért aki ráadásul küszöbmajomnak hívja őket, amelyik szót effektíve a déli feketékre nézve és sértően használtak, az azért olyan céllal szokta használni. Nem csak simán arra, hogy "jaj, te majom".
2021. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nah de a kurrvának a jelentéséből adódik a negatív vonzata.

Nem pedig fordítva.

Ha nem trágár kifejezésként használjuk és úgy álítjuk egy nem kurrva lányról hogy kurrva, az becsületsértés.


Tehát itt a jelentés és a sértés egy és ugyanaz.


A nigger jelentése fekete. Lefeketézni valakit nem sértő.

Engem bárki lesápadtbőrűzhet.

Pedig az indiánoknál ez is pejoratív kifejezés volt a gizda fehér népre.

2021. febr. 8. 13:40
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

A nigger eredeti jelentése tényleg fekete. Csak épp elkezdték sértő módon használni a fehérek a feketékre, ráadásul úgy, hogy ők voltak az elnyomók - attól lehet sértő, hogy így használták és használják a mai napig. Wikipedia, 1 perc alatt el tudod olvasni.


A sápadtbőrűzés... valószínűleg másképp gondolnád, ha 1) a te felmenőidet sértegették volna így... fehér közül is más előtörténetünk van nekünk, mint az Amerikában élőknek, 2) ők lettek volna az elnyomó hatalom, és meglenne az a története mondjuk a családodnak, hogy a felmenőidet bántalmazták volna.

2021. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

NNem, nem érdekelne..

Persze lehet ha a társadalom belém sújkolta volna, hogy jódolog, és előnyös mindenen megsértődni, előjönne a pavlov kutyája reflex és a jutalomért cserébe besértődnék.

2021. febr. 8. 13:58
 25/27 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudhatod 100%-osan, mert nem voltál a helyzetükben, max. megérzésed lehet, hogy te hogyan viselkednél, hogyan viselnéd.


Ez olyan, mint amikor vki gyerekként elkezdi, hogy hú, én sosem leszek olyan, mint az anyám, tök máshogy fogom nevelni a gyereket... aztán amikor megszületik a gyerek, rájön, hogy hoppá, ameddig nem jártam az ő cipőjében, csak pofáztam arról, hogy én majd hogy csinálom, mert a nagyját úgy csinálom, ahogy ő csinálta.

2021. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Oké akkor szeparáljuk el a niggereket, és fogadjunk el mindent kérdés nélkül amit mondanak, mert nem vagyunk a helyzetükben....


Senkisincs senki helyében, mindenki egyenlőképp más, pont ezért kell elfogadnunk hogy mindenkinek része van abban amit átélünk és nem eltaszítani magunktól mindenkit, hofy a problémánk csak a miénk, és más képtelen megérteni, mert ez nem igaz.


Minket is deportáltak, csak ép vagy a nácik, vagy a szovjetek. Munkára fogták nagyapáinkat, nagyanyáinkat, a fagyos tajgán, vagy épp máshol, sokan haltak bele.


Minden népnek megvan a maga szenvedése, de ettől még nem kell különcködni.

2021. febr. 8. 14:14
 27/27 anonim ***** válasza:
A rasszizmus túltolása Aladdin dolog... ( Remélem lesz aki érti mire célzok, mármint a poént és a mögöttes tartalmat ) Na kb ennyi a véleményem róla PC diktatúra.
2021. febr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!