Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vesz valakit arra rá, hogy...

Mi vesz valakit arra rá, hogy öngyilkos legyen ? Az illető tudatában van annak, amit tesz ?

Figyelt kérdés

Tiszta tudattal teszi ezt ? Vagy tiszta tudatállapotban nem lenne képes erre ? Mit gondoltok erről ? Van olyan rokonotok, barátotok, ismerősötök, aki öngyilkos lett ?


Milyen traumákon kell valakinek keresztülmennie, hogy ezt az utat válassza, ezt a döntést hozza meg ?



2021. febr. 15. 13:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a mentális betegek nagy része is tisztában van azzal, hogy mit tesz. Ők nem azt nem értik, hogy az öngyilkosság az tényleg végleges/végső megoldás/fájdalmat okoz a környezetnek... hanem egyszerűen nem látnak más kiutat.


Ha nekem olyan mentális betegségem lenne, ami kezelhetetlen (igen, létezik sok ilyen), és nagy fájdalmat okoz nekem/a szeretteimnek, esetleg annyira durva, hogy be lennék zárva sokáig a pszichiátriára, én is nagyon komolyan elgondolkodnék azon, hogy ne lépjek-e ki belőle.

2021. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%

Az ilyesmit beszűkült tudatállapotban szokták elkövetni.

Nincs kiút? Inkább ő nem látja, mert beszűkült a tudata.

És az öngyilkosság miért lenne kiút? Pont azzal vágja el az ember az elvi lehetőségét is annak, hogy később kijusson a gödörből.

Mondom ezt most egészséges emberként. A beszűkült tudatú ember pont így nem képes gondolkodni.

2021. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

EZ hülyeség, hogy csak mentális betegség hatására tesz az ember iylet. Ez simán lehet döntés kérdése is.

Persze nyilván, ha valaki azért akarja megölni magát, mert elhagyta a nője, az önmagában nem elég ok egy ilyen döntés reális meghozásához. De tudok olyat, aki súlyos beteg volt (rák, végstádium), már nagyon szenvedett, nem akarta magát kezeltetni, emrt tudta, hogy nincs értelme, úgyis meg fog halni. Megspórolt magának szenvedést ezzel. Ebben nincs szerepe mentális betegségnek, hanem pont hogy logikusan gondolkodott.

Nekem dédapám megvakult a háborúban, ennek ellenére teljes életet élt, még szakmát tanult. Aztán már félig meg is süketült. Aztán idős korára lebénult deréktól lefelé. Igazi tiszt mentalitású ember volt mindig, ő tudta, hogy ebből felépülni már nem lehet, max ellébecolhatja így a hátralevő életét. Felakasztotta magát inkább. Hiába volt ez megrendítő a családnak, szerintem tiszteletreméltó, hogy valakinek van méltósága, és nem vergődik még 10 évet értelmetlenül. Egy értelmes ember felméri, hogy ő nem Stephen Hawking, aki egy székben ülve le az életét is tud még alkotni.

AMúgy vicces a kommenteket olvasni, hogy ilyenkor mindig előjönnek azzal egyesek, hogy nem egészséges, ha nem az életösztön munkálkodik bennünk legerősebben....ha meg arról van szó, hogy mitől vagyunk többek mondjuk egy cickánynál, akkor azzal jönnek, hogy azért, mert mi emberek vagyunk. Aham. Szerintem az tesz emberré minket, nem csak az ösztöneink irányítanak, és vannak fontosabb dolgok a puszta életbenmaradásnál.

2021. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%
13 Egyáltalán nem hülyeség. A súlyos betegek közt rengeteg a depressziós, ami nem is csoda. Ugyanígy ha valaki egy balesetben lerokkan.
2021. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
13-as igen, de ez már kvázi eutanázia. Csak itt még saját maga végre tudja hajtani, amit akar, nem orvosi "segítséget" kér hozzá.
2021. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Ha valaki élete egy merő szenvedés, akkor úgyis csak élethosszig tartó szenvedésven lenne a része. Lehet úgy gondolkozik, megszűnik a sok rossz, az életével együtt is.


Hiszen a rossznál a semmi is jobb.

2021. febr. 15. 13:47
 17/25 anonim ***** válasza:
38%

Az eutanázia konkrétan egy beteg halálba segítése. Ha magán követi el, akkor szimplán öngyilkosság. Épp ez a lényeg, az öngyilkosság nem sejteti a mögöttes indokot.

14: amit mondasz, nem lesz általános senkire nézve. Én művész vagyok, a kezemmel dolgozok. Ha a kezeimnek annyi lenne, simán kicsinálnám magam énis, mert onnantól nem tudnám úgy élni az életem, ahogy akarom. Attól még nem vagyok mentális beteg, ezt döntésnek hívják. Hiába magyarázzuk túl, nem lesz igaz az ellenkezője.

2021. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
*szenvedésben lenne része
2021. febr. 15. 13:48
 19/25 anonim válasza:
33%
Én úgy tudom, hogy az öngyilkosság elkövetésének 2/3-a ittas állapotban történik. Az alkohol felerősíti az érzelmeket.
2021. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%
Mi vesz rá? Én soha nem voltam depressziós, örültem az életnek, de az elmúlt 1 év teljesen kicsinált és megteszem! Igen meg, mert a munkahelyemen olyan dolgok történtek, amikre nem vagyok egyáltalán büszke! A kollégáim egymssal ordibáltak néhány hete és majdnem előszedett az egyik engem is. Nagyon elegem van! Alig várom, hogy megtegyem! Mellesleg nem hangoztatom, mert őrültnek néznének! Egyszer elkottyantottam magamat, amikor a baszogatást már nem bírtam tovább! "Felkötöm magam"-ezt mondtam, amikor elkezdett veszekedni velem is, amelyik a főnökkel ordított. Elegem volt. Depressziósnak meg nem vagyok depressziós, sőt nagyon jó dolgokat csinálok! Egy öngyilkosságot nem a depresszió határoz meg, hanem az, hogy min megy át az ember és felnőtt-e a lelke, mert nem csak testileg kell felnőni. Van, aki egész életében képtelen és vagyunk mi, akik tovább fogunk lépni hamarosan csak a megfelelő hely és eszköz kell hozzá. Megfogom bánni? Soha. Anyám sírni fog? Az biztos, de muszáj tovább menni, ha az idióták körülveszik az embert.Az utolsónak meg nincs igaza! A tiszta tudat is vihet halálba, ha már semmi nem köt ide.
2021. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!