Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is zavar, idegesít,...

Titeket is zavar, idegesít, amikor buszon egy 2-es, vagy 4-es ülésen leül melléd valaki, egy tök idegen, random ember ?

Figyelt kérdés

Főleg akkor nem értem, amikor lenne más üres hely is, de pont mellém teszik le a s*ggüket. Általában nyugdíjasok szokták ezt csinálni. Ha nincs üres hely, akkor meg álljon, senki nem halt még bele. Nekem eszembe nem jutna buszon, villamoson idegen ember mellé leülni.


Számomra ez fura. Idegen ember, nem is ismer, ne üljön mellém, nem vagyunk olyan nexusban, hogy leüljön mellém. Leszálláskor meg kászálódjak ki rajta keresztül, külön kérvénnyel...


Barát, meg családtag az más, de szerintem egy idegen valaki mellé leülni elég tolakodó dolog..



2021. febr. 18. 09:34
1 2 3 4 5 6
 11/52 PetheD ***** válasza:
100%
Az idegenek között is vannak normális, kedves, szimpatikus emberek, de vannak olyanok is, akikkel nem szívesen utazom együtt. (Mások szemszögéből pedig én számítok idegennek.) Ha vonaton utazom, szívesebben választom a személyvonatot, mert bár az IC gyorsabb, kényelmesebb, nagyobb az esélye, hogy mellém kap jegyet valaki, főleg a fülkés kocsiban.
2021. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
10-es: Jól tette a gyerek, én is szoktam ilyent néha, egyszerűen nem akarta, hohy egy random idegen melléüljön, kész.. Joga van ehhez ? Persze.
2021. febr. 18. 09:53
 13/52 anonim ***** válasza:
86%

Ha máshol nincs szabad 2-es, vagy 4-es hely, akkor természetesen nem zavar.

Viszont én nem szeretek belül ülni, mindig kívül ülök, és ha megkérnek, akkor felállok addig, amíg beengedem a belső üléshez. Vagy ha látom, hogy nehéz valakinek állni (idős, várandó stb), akkor magamtól felajánlom, hogy ha szeretne leülni, akkor szóljon nyugodtan.

2021. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt bárki azt írná, ez nem troll kérdés, mert én ezt tök komolyan gondolom.
2021. febr. 18. 09:54
 15/52 anonim ***** válasza:
74%

Fúh de utálom. Lerakja mellém a sok batyúját. Mikor szólnék neki, hogy le akarok szállni, akkor meg csiga lassúsággal mozdul meg.

Ha máshol nincs hely, akkor persze megértem, de még akkor is oda ül mellém,mikor van egy csomó máshol, az szerintem nettó tirpákság.

2021. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Nem vagyok embergyűlölő se, de erre allergiás vagyok például.
2021. febr. 18. 09:56
 17/52 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, olvasd el az utazási feltételeket. Világosan le van írva, hogy nem foglalhatsz el több ülőhelyet, mint ahány jegyed van. Ha te ilyen távolságtartó jellem vagy, akkor egyszerűen ne ülj le, úgy senki nem fog melléd ülni. De az a helyzet, hogy buszon, vonaton, mindenhol szokás, hogy idegenek ülnek egymás mellé, mert így lehet kihasználni a helyet.


Aki olyankor ül melléd, mikor még van másutt is hely, az már persze egy másik fokozat. De valószínűleg ő egyszerűen veled ellentétes jellem, ott szeret lenni, ahol mások is vannak, akkor is, ha ismeretlenek. Meg abból a szempontból jó dolog, hogy ha néhány fős társaság érkezik, nekik így lesz szabad négyes ülés.

2021. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
80%
Ettől tömegközlekedés :) Ha zavar akkor járj autóval.
2021. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
68%

ma 09:53

Utána pedig vörös fejjel utazhatott tovább, mert mindenki kiröhögte. :D

Ezt kell csinálni az ostoba fajtáddal, ha már nem neveltek meg otthon.

2021. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
56%

Én azt utáltam, mikor felszállsz a buszra a haveroddal, és az összes kettes ülőhelynél ül egy ember. Ha valakik már ketten vannak, nem tudnak leülni egymás mellé miattatok.

Valószínűleg aki leült melléd, felismerte, hogy ő egyedül van, neki csak egy hely kell. Az utána felszálló pár meg szívesen ülne egymás mellett.


Egyébként a tömegközlekedés nem kívánságműsor. Ha nem tetszik, ne szállj buszra. Nélküled is lesz elég utas.

2021. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!