Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az intelligens ember depresszi...

Az intelligens ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértetek ezzel a mondással ?

Figyelt kérdés

febr. 19. 11:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligens ember valóban átlát sok mindent, de megvan a képessége ahhoz, hogy szellemileg elhatárolódjon azoktól, amik neki nem tetszenek.

Intelligensnek tartom magamat, és sokáig nagyon bántott és zavart az, ami a politikai színtéren (hazai és nemzetközi) zajlik (parasztvakítás és a tömegek manipulálása a sajtón és véleményvezéreken keresztül).

Az utóbbi fél évben viszont tudatosan nem foglalkozom vele, másra használom ki az addig ezzel töltött időt, és sokkal boldogabb is lettem.

febr. 19. 17:37
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
igen
febr. 19. 18:11
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van.

Bár én kimásztam a depresszióból, egy teljesen minden mindegy, világvége váró hangulatba mentem át, ahol már röhögök mindenen, és egyáltalán nem aggaszt semmi, mert úgysincs jövőm, igazából ez egy nagyon felszabadító érzés, mert csak a mának tudok élni :D

febr. 19. 21:05
 24/27 anonim ***** válasza:
52%
Én okos vagyok és boldog.
febr. 20. 10:03
 25/27 anonim ***** válasza:
57%
Én nem tartom magam intelligens embernek, inkább kissé máshogy gondolkodok, mint az átlag. Különc vagyok, de nem feltétlenül jó értelemben. Átlagos jegyeim vannak, hármasok, négyesek, sosem voltam egy lángész, bár a kérdezőhöz hasonlóan sokan ezt feltételezik a melankólikus-flegmatikus temperamentumom miatt. Szóval lehet, hogy minden okos ember depressziós, de nem csak ők, aki szereti egy kicsit is a nagyobb, minket mozgató összképet nézni és kicsit elmélkedni (vagy éppen álmodozni, kitalált valóságokat felépíteni), az szerintem hajlamos lehet depresszióra, intelligenciától függetlenül. "Boldogok azok, akik tudatlanok" - igen ám de a tudatlanság nem feltétlenül alacsony IQ, inkább egyfajta ignorancia, menekülés.
febr. 21. 22:44
 26/27 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként egy előző hozzászólásra reagálva: tényleg sokat segíthet, ha az ember képes a jelennek élni és azt értékelni, ami éppen zajlik (mindig van mit értékelni...). Valaha én is ilyen voltam, gondatlan, de nem teljesen ignoráns, viszont nem rágódtam sem a múlton sem a jövőn. De ez egy ideje elmúlt, a karantén alatt semmi sem történik velem, nincsenek céljaim (eddig sem voltak, de eddig nem volt szükség mozgató erőre, ameddig a világ is haladt), nincsenek értelmes emberi kapcsolataim (közben rájöttem, hogy 50%-ban velem van a baj - de az emberek is elcseszettek). Szóval aki sokat gondolkodik, az lesz depressziós, mert túl sok dologra reflektál és túl sokat számba vesz, lehetőségeket. De a gondolkodás nem egyenlő azzal, hogy az embernek van is mivel, legalábbis szerintem, Előző voltam, 23/L
febr. 21. 22:50
 27/27 anonim ***** válasza:

24# ne kamuzz ,

vagy nem vagy okos ,

vagy nem vagy boldog,

vagy csak azt hiszed ,hogy okos vagy ,

vagy csak azt hiszed ,hogy boldog vagy.

fentebb leírták, az okosság átka , hogy mindent át lát,mindent tud , és aki ezt a világot érti és átlátja az csak depis lehet ,

persze megteheti , hogy tudomást sem vesz róla és kívül helyezi magát a történéseken,

csak hát az egyénnek is ebben a világban kell érvényesülnie, és a hülyékkel megértetnie magát.

febr. 22. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!