Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az intelligens ember depresszi...

Az intelligens ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértetek ezzel a mondással ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 11:43
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a jelenség, amiről írsz inkább a faék egyszerűség, ami nem egészen ugyanaz a boldog tudatlansággal. Kétség kívül van igazság abban, amit írsz, bár az alacsony fizetést, rossz egészségi helyzetet továbbra is hamis iránynak gondolom kizárólag olyan nehezen megfogható dolgokra írni, mint az "ostobaság". Pl. most a vírushelyzet miatt is csomó ember vállalkozása dőlt be, lettek földönfutók, hiába dolgoztak korábban a szakmában 20 évet is akár. Tömegek élete siklott ki úgy, hogy korábban abszolút dolgos, ésszel élő életet éltek, rájuk nagy eséllyel most ugyanúgy igaz lesz az, hogy idegileg kikészülnek, a kapcsolataik felbomlanak, egészségük megromolhat, stb., mégis az iq-nak és az "ostobaságnak" köze nem lesz a problémához. Létezik az a szociokultúrális probléma amiről írsz, de az szerintem inkább írandó a rossz családi minták örökítésére, amiből a legnehezebb kitörni függetlenül attól, kinek mekkora iq adatott.
2021. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nagyrészt igaz, de sok a kivétel is.. az intelligensebb emberek látják a világban zajló negatív folyamatokat. Ráadásul sokszor elégedetlenek, mert nem elég nekik, hogy ne éhezzenek és legyen hol lakniuk, hanem szeretnének elérni valami “pluszt“ az életben (pozíció, karrier stb..) és ha ez nem a kívánalmaik szerint valósul meg, az is lelki teher.. De amiről elfeledkezünk: a BÖLCS emberek nem depressziósak. Túlvannak “hétköznapi” vágyakon, tudnak örülni a jónak, de elfogadják a rosszat is, mert tudják, hogy ez az élet.
2021. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!