Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így gondoljátok ti is?

Így gondoljátok ti is?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem, hogy az emberek mindig mások külsejébe lesznek szerelmesek, nem a személyiségükbe. Persze lehet jönni azzal az álszent dumával, hogy kinézetre abszolút nem az esetem valaki, de a belső tulajdonságai ezt teljesen elfedik és így is képes voltam beleszeretni a másikba, viszont mindannyian tudjuk, hogy ez egy hazugság, ilyen nem létezik. Szóval én úgy gondolom, hogy elsősorban a másik külsejét szeretjük meg, aztán a személyiségét, ha az is bejön, DE olyan nincs, hogy valakinek először a személyiségét, aztán a külsejét szeretjük meg. Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy jó külső nélkül semmit nem ér egy jó belső, hiába állítják sokan ennek az ellenkezőjét. Ti is így vélitek, vagy egyedül vagyok ezzel és csak én tapasztalom ezt? A kérdést egyébként nem provokációnak szánom, csak nemrég találtam itt egy kérdést, ami alatt annyi álszent ember válaszolt, hogy gondoltam kiírom, hátha itt már lesznek olyanok is, akik őszinték és reálisan látják a világot.

2021. febr. 28. 15:40
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
75%

Egyértelmű hazugság ez a belseje a fontos duma, ezt én is így gondolom.Én bevallom, hogy vagyok olyan felszínes, hogy ha nem esetem a férfi kinézetre, onnantól kezdve nem is érdekel milyen belül, mert nem fogok rágerjedni.

A külsőt látjuk először, az kell megnyerjen, így nyilván az az első rosta. És nekem nem kell olyan pasi aki az én ízlésemnek nem felel meg. Hiába akármilyen hozzám passzoló lenne személyiségileg.

2021. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túlzok és vannak kivételek, de ők nagyon ritkán fordulnak elő és mindig a többség dönt, márpedig a legtöbb ember úgy működik, ahogy leírtam.
2021. febr. 28. 16:14
 13/49 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen értek egyet. Velem előfordult már, hogy valakit ahogy megkedveltem belülről, egyre vonzóbb lett kívülről is. A szépséghibáit is elkezdtem megszeretni, amik amúgy más embereken zavartak volna. Persze nagy pálfordulás valószínűleg sosem történne, de azért valamennyi változás történhet vonzalom terén.
2021. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Azzal pedig egyetértek, hogy bár a mosoly és a kisugárzás belülről fakad, de ettől függetlenül kívül mutatkozik meg, ami pont emiatt lesz külső tulajdonság. Ha valakinek nincs szép mosolya, az hiába vigyorog, aki pedig külsőre nem vonzó és nincs megelégedve magával, annak nem lesz jó kisugárzása, mivel ők nem kapnak pozitív visszajelzéseket, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy valakinek megnyerő kisugárzása legyen. Szóval igen, ez a két tulajdonság erősen összefügg a külsővel, ezért nem állja meg a helyét az, amit az egyes írt.
2021. febr. 28. 16:27
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

12: De honnét ismered a legtöbb embert?


Én talán ha 80 embert ismerek annyira, hogy beszélgettem velük ilyesmiről.

És meggyőződésem, hogy úgy működnek, mint nálad a kivétel.


A többiekről meg azt sem tudom, a világon vannak-e, ha nem lenne net, életemben nem hallottam volna olyan emberek létezéséről, ami szerinted a többség, tehát nem érint.

2021. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
37%
Különben szerintem az emberi test NAGYON CSÚNYA, sőt inkább rusnyának mondanám, sokszor gusztustalannak látom. Lehetetlennek gondolom beleszeretni a külsőbe.
2021. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell ehhez ismerni a legtöbb embert, elég csak gondolkozni. Ha eddig mondjuk 100 emberből (akivel beszéltem ilyenekről) 90 így működött, akkor logikusan az következik ebből, hogy a többség úgy fogja fel a dolgokat, mint ahogy azt leírtam. Ezeket az embereket teljesen különböző helyekről ismerem, tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy hasonló felfogású emberek közt kutattam, mert nem.
2021. febr. 28. 17:05
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

17: De akkor ha nekem 80-ból 80 belső alapján működött, attól gondoljam azt, hogy mindenki ilyen????

Van még van 8 mrd olyan ember, akit nem ismerek, és lehet mind az ellenkezője.

Azért annyi esze csak van mindenkinek, hogy tisztában van a reprezentatív minta fogalmával és avval, hogy az ő mintája nem reprezentatív.

Mér csak azért sem, mert ugyanabból a városból, ugyanabból a korosztályból, ugyanabból a rasszból való.


Pl. tudom azt is, hogy a emberek 0,00001%-a képes arra, hogy teljesítse azokat a tanulmányokat, amiket én, viszont az ismerőseim 100%-a közülük való. És ettől szerinted akkor minden ember képes rá?


Mért hiszed, hogy a te tapasztalataid átfedik a létezés teljes spekrtumát?

2021. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

"Ha valakinek nincs szép mosolya, az hiába vigyorog, aki pedig külsőre nem vonzó és nincs megelégedve magával, annak nem lesz jó kisugárzása, mivel ők nem kapnak pozitív visszajelzéseket, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy valakinek megnyerő kisugárzása legyen."


Te ezt írod, mégis 85%-os amit írtam. Ezek szerint mégiscsak van benne valami. #1 voltam

2021. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ezzel fogsz jönni, ezt a "hibát" én is észrevettem az érvelésemben, viszont mégis azért állja meg a helyét, mert ez a tulajdonság úgymond belénk van kódolva. Ha nem érzünk testi vonzalmat a másik iránt, akkor oda hatalmas önerő és elhatározás kell, hogy levetkőzzük az állati ösztöneinket és csakis a másik személyiségét vegyük figyelembe. Ilyen pedig, akármit mondasz, baromi ritkán történik meg.
2021. febr. 28. 17:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!