Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így gondoljátok ti is?

Így gondoljátok ti is?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem, hogy az emberek mindig mások külsejébe lesznek szerelmesek, nem a személyiségükbe. Persze lehet jönni azzal az álszent dumával, hogy kinézetre abszolút nem az esetem valaki, de a belső tulajdonságai ezt teljesen elfedik és így is képes voltam beleszeretni a másikba, viszont mindannyian tudjuk, hogy ez egy hazugság, ilyen nem létezik. Szóval én úgy gondolom, hogy elsősorban a másik külsejét szeretjük meg, aztán a személyiségét, ha az is bejön, DE olyan nincs, hogy valakinek először a személyiségét, aztán a külsejét szeretjük meg. Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy jó külső nélkül semmit nem ér egy jó belső, hiába állítják sokan ennek az ellenkezőjét. Ti is így vélitek, vagy egyedül vagyok ezzel és csak én tapasztalom ezt? A kérdést egyébként nem provokációnak szánom, csak nemrég találtam itt egy kérdést, ami alatt annyi álszent ember válaszolt, hogy gondoltam kiírom, hátha itt már lesznek olyanok is, akik őszinték és reálisan látják a világot.

2021. febr. 28. 15:40
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
De miért hiszed azt, hogy a két csoport közt nagy fedés van? Én pl. nem ismerek az életben incelt, vagy ha igen, nem tudom róla, hogy az. Akkor itt hazudnak, vagy a valóságban? Sehol, más a közönség.
2021. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
A Rómeó és Júlia is erről szól, és hát elég híres alkotás a mai napig. Ha akkora hülyeség lenne ez az "első látásra szerelem", akkor gondolom nem kapott volna ekkora figyelmet egy ilyen mű.
2021. márc. 14. 13:42
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

Hogy két kanos tini egymásra izgul? Továbbra sem szerelem.


Szerelem az, amikor szeretem azt, aki vagy. Látásra nem tudom, ki vagy. Szexuális izgalmat lehet érezni, rajongani is lehet, de szerelmesnek lenni nem.


Ezen logika mentén ha az Erő nem igazi, akkor minek nézik az emberek a Star Wars-t?

2021. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:
Na jó, de a műben pontosan ki van jelentve, hogy Rómeó és Júlia egymásba szerettek, amit mindenki tényként kezel és úgy istenítik ezt az állítólagos szerelmi kapcsolatot, mintha tényleg lehetséges lenne első pillantásra beleszeretni valakibe. Annyira drámai az egész, hogy a két fiatal még az öngyilkosságra is képes a másikért. Ha puszta vonzalom lenne, akkor valószínűleg csak dugtak volna egyet, aztán agyő, nem dobnák el a saját életüket a másikért.
2021. márc. 14. 14:10
 45/49 anonim ***** válasza:

Pontosan, megvan írva. Ahogy Roxfort is. Ezek fikciók, kérdező. Ők nem éreztek semmit, nem valós emberek.


És de, hidd el, az emberek ölni is képesek, az sem szerelem, hanem birtoklási vágy. Rengetegen azt hiszik bizonyos érzésekre, hogy az szerelem, pedig annyira el van a többség bszva, hogy félreértelmezik az érzéseiket.

2021. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
A Harry Potter sokkal inkább fikció, mint a Rómeó és Júlia. Itt hétköznapi dolgokat mutat be az író, éppen ezért sokan el is hiszik, hogy ez velük is megtörténhet a való életben.
2021. márc. 14. 20:43
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

40: Én pl. egyetlen embert ismerek, akinek csak 8 általánosa van, és több százat, akinek diplomája van.

És olyat egyet se, aki kertes házban lakik.

Szerinted akkor nem igaz, hogy vannak ilyen emberek, vagy analfabéták, vagy akinek a 8 általános sincs meg, vagy nem léteznek a kertes házakban lakó emberek?

2021. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

Vagy például ha nem ismersz az életből hindukat, akkor nem léteznek a hinduk?

Vagy ha nem láttál még koboldmakit élőben, akkor nincs is ilyen állat?

2021. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Továbbra is mondom, mondhatod, hogy szerelmes vagy, attól még ez nem szerelem. Vonzódás, kémia, igen. De nem szerelem. Ha rámutatsz egy könyvre, amit még nem olvastál, nem mondhatod, hogy szereted, mert nem tudod, miről szól. A borítója tetszhet.
2021. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!