Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így gondoljátok ti is?

Így gondoljátok ti is?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem, hogy az emberek mindig mások külsejébe lesznek szerelmesek, nem a személyiségükbe. Persze lehet jönni azzal az álszent dumával, hogy kinézetre abszolút nem az esetem valaki, de a belső tulajdonságai ezt teljesen elfedik és így is képes voltam beleszeretni a másikba, viszont mindannyian tudjuk, hogy ez egy hazugság, ilyen nem létezik. Szóval én úgy gondolom, hogy elsősorban a másik külsejét szeretjük meg, aztán a személyiségét, ha az is bejön, DE olyan nincs, hogy valakinek először a személyiségét, aztán a külsejét szeretjük meg. Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy jó külső nélkül semmit nem ér egy jó belső, hiába állítják sokan ennek az ellenkezőjét. Ti is így vélitek, vagy egyedül vagyok ezzel és csak én tapasztalom ezt? A kérdést egyébként nem provokációnak szánom, csak nemrég találtam itt egy kérdést, ami alatt annyi álszent ember válaszolt, hogy gondoltam kiírom, hátha itt már lesznek olyanok is, akik őszinték és reálisan látják a világot.

2021. febr. 28. 15:40
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
53%

30

A tudomany nem ert egyet a kijelenteseddel. Hallottal mar a szerelemhormonokrol?

2021. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%
Nálam volt már példa arra, hogy elkezdtem vonzónak látni egy olyan embert, aki kinézetre enyhén szólva sem az ideálom, de miután jobban megismertem, elvarázsolt a személyisége.
2021. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiszek abban, hogy szerelem első látásra. Erős nemi vágy első látásra simán van.


De engem itt azért is leszólnak folyamat, mert szerintem nincs objektív 10-es osztályozás. És igen, demiszexuális vagyok.

2021. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
Érdekes egyébként, hogy a kérdés alatt milyen sokan állítják ennek az ellenkezőjét, pedig a való életben rengetegszer látok olyat, hogy a szép lányoknak és helyes pasiknak mennyien szerelmet vallanak.
2021. márc. 11. 10:19
 35/49 anonim ***** válasza:
75%
Az akkor sem szerelem. Hanem nemi vágy. Az a kifejezés meg nem létezik, hogy "nemi vágyat vall".
2021. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
54%
Jól látod. Elég csak körbe kérdezgetni az emebereket valójában, azt se tudják mit akarnak, vagy sokszor mit miért csinálnak. Nem is gondolkoznak csak ugyanazt mondják, amit "kell" mondani. Ha valaki megszépült egy idő után, az előtte is vonzó volt csak a személyiség, és a kellemes együtt töltött idő megolta ezt, plusz előtte lehet nem figyelte meg a külsejét annyira ezért nem tűnt fel. Nyilván egy kellemetlen személyiség rombolja a vonzalmat a jó külső mellett, de egy kellemetlen külsejű ember, aki nem az eseted nem fog vonzalmat kiváltani legyen bármilyen zseniális a személyisége az esetek nagy többségében(mindig vannak kivételek persze).
2021. márc. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

34: A neked tetsző külső nem akadály a szerelemre másoknak ezek szerint.

Ha valakibe beleszeretünk, és szerinted vagy sokak szerint dekoratív, az nem vesz el semmit azokból a dolgokból, amikért beleszerettek.

Még akár jómódú is lehet, attól se fognak feltétlenül kiszeretni belőle.

(Hányas voltál nyelvtanból és matekból?:)))

2021. márc. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
#36 Na végre valaki, aki nem álszent.
2021. márc. 11. 20:23
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
De utálom az ilyen kérdéseket, mikor eldöntöd, hogy csak egy válasz a jó, aki nem azt mondja, az álszent. Abba nem gondoltál bele, hogy a te érzéseid és tapasztalataid nem univerzálisak?
2021. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
De belegondoltam már, viszont ezalatt a kérdés alatt irreálisan sokan mondanak nekem ellent, ami kissé bűzlik, mert a való életben korántsem ez a helyzet. Nagyon kevés az az ember manapság, aki nem külső alapján választ.
2021. márc. 12. 11:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!