Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ugranak az emberek...

Miért ugranak az emberek rögtön a másik torkának? Vagy megérdemeltem, amit kaptam?

Figyelt kérdés

Érzékeltem már párszor, hogy az emberek többsége nem képes kulturáltan beszélni, de a mai napig nem tulajdonítottam ennek olyan nagy jelentőséget, mert elkerültek ezek a szituációk, minap viszont velem is megtörtént a dolog. A sztori annyi, hogy éjszakáig tanultam, és aztán szerettem volna főzni magamnak egy teát. Viszont béna voltam, szétszórtam a cukrot, úgyhogy felporszívóztam. Öt perc volt az egész, bár igaz éjfél után voltam már jócskán. Erre ma reggel a szomszédom kiragasztott az ajtómra egy cetlit, hogy ha ez mégegyszer előfordul, akkor feljelent, és ha nem vagyok képes betartani a házirendet, szólni fog a közösképviselőnek, és jobb lenne, ha kiköltöznék, mert ez a viselkedés falura való, nem a panellakásba.

Értem én, hogy zavartam, de ezt miért ilyen hangnemben kell közölni, mintha egy neveletlen óvodás lennék? Miért nem lehet face-to-face, felnőtt módjára, normális hangnemben megoldani a problémáinkat? Vagy csak túlreagálom? Vagy megérdemeltem? Kb. már TV-t kapcsolni se merek, nehogy feljelentsenek éjszakai tv nézésért.



2021. márc. 4. 16:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10

Léteznek halk porszívók.

2021. márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is te vagy a probléma, nem a szomszéd.
2021. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Már megbocsáss, de elég stresszesek így is az emberek, kinek hiányzik még egy hülye, aki nekiáll hajnalban porszívózni? Megkaptad, megérdemelted.

Ha bármi életbevágó dolog lett volna - sos hajszárítás, vagy mosás vagy akármi - nyilván nem rögtön így áll volna hozzád, de PORSZÍVÓ? Rongy, seprű, összehúzod a kezeddel, otthagyod a francba reggelig, ezernyi normális reakció lett volna, de te nekiállsz porszívózni :D Persze, hogy kiakad. Miért vársz tőle empátiát ha te se vagy rá képes?

2021. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Aki éjszaka porszívózik, arról nem feltételezem, hogy fogékony a normális hangnemre.
2021. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Figyusz. Nagy az athallas. Te ugyanugy felhuznad magad arra, ami nem jo idoben nem jol erint.

Sepru, lapat megvan? Nagyon hasznos megoldas.

2021. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
Én nagyon érzékeny vagyok éjszaka a hangokra, még arra is felébredek amikor a szomszéd mobilja rezzeg (nincs is hangja csak rezzeg). Biztos én is idegbajt kaptam volna ha a szomszéd elkezdene porszívózni hétköznap éjfél után. Viszont ilyen proli módon én nem üzentem volna. Azért legyen már egy szint.
2021. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha amúgy normális a szomszéd, csak egyszer hangoskodik mondjuk 2 percig porszívózik éjjel, biztosan nem reagálnék így. Szerintem egy alkalom után túlzás.


De pl az én szomszédom pont költözik el, de január eleje óta minden áldott nap este 6-kor kezd cuccolni, mikor meddig. Gondolom dolgozik, nincs szabija. De kb 2 hete éjjel 1-ig sem tudtam aludni, mert folyamatosan ordibáltak, húzogatták a bútorokat. Na akkor átkopogtattam, hogy abba tudnák-e így éjjelre hagyni a munkát, mert lassan ébredni kell és még egy percet nem tudtam tőlük aludni.


Azt nem értem, ha felkelt a porszívóra, tudta, hogy melyik szomszéd volt, akkor miért nem ment át. Ahogy a kérdező is írta facetoface. Ez a cetlizgetés nekem nem olyan szimpatikus módszer.

2021. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
33%
A saját otthonában akkor porszívóz az ember, amikor akar. Aki fáradt, az meg nem ébred fel egy porszívó zajára. A cetlik ragasztgatása pedig gyáva dolog. Szemtől szembe nem merné ám megmondani, hogy mi nem tetszik neki. A Kérdezőnek van igaza.
2021. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%
Hát én meg pont a kérdezővel értek egyet. Nem arról van szó, hogy valaki éjjel háromkor még metált bömböltet a panelban, vagy konzekvensen minden egyes nap pontban éjfélkor kezd el takarítani direkt, hogy mások nyugalmát zavarja. Egyetlen egyszer történik este egy ilyen dolog, ami lehet, hogy zavaró, de mindössze pár percig tart. És erre a többség szerint az a helyes reakció, hogy "átmegyek és jól megrúgdosom, aztán még a porszívót is lenyomom a torkán"? Hadd dögöljön meg a másik, ha éjjel egyszer véletlenül hangoskodnia kell? Milyen ember az ilyen? Itt nem csendháborításról van szó, vagy direkt kitervelt alattomos gonoszkodásról. Kiömlött valami és fel lett porszívózva. Egy panelban laknak mondjuk 50-en, nagyobb házakban 100-ban. Mindegyik lakónak más-más életvitele lesz. Van egy szabályzat, amit igyekezni kell betartani, de ez ennyi család esetében nem fog mindig működni. Lesznek kisgyerekesek, akiknek este bőgni fog a gyerek, lesznek kutyások, akiknél ugatni fog a kutya. Lesznek, akik mondjuk kiöntik a szőlőlevet az ágyneműre, úgyhogy muszáj lesz éjszaka gyorsan bedobni a mosógépbe, lesznek, akik egész nap dolgoznak, és éjjel jutnak el oda, hogy el tudjanak mosogatni, mert másnap megint hajnalra kell beérniük a munkahelyükre. De ezek az élettel együtt járó zajok. Nem zenebömböltetés, nem magassarkúban ugrálás hajnal háromkor, nem sodrófával dörömbölés. És ezek bárkivel megtörténhetnek. Mindenki kerül olyan helyzetbe, hogy muszáj gyorsan este elintézni valamit, és lehet, hogy ez kisebb-nagyobb hangzavarral jár majd. De erre ne az legyen már a megoldás, hogy addig verem a másikat amíg mozog. Ha meg beledöglik meg is érdemelte, mert mit képzel, hogy nem hagy engem pihenni? Bennem meg pont ezektől a cetliket hagyó, önkéntes házmesterektől megy fel a pumpa. Annyi mersze nincs az illetőnek, hogy bekopogjon másnap és szemtől-szembe megjegyezze, hogy ne haragudj, tegnap hangos voltál, a jövőben légyszi ne. Nem... Papírfecniken kell bunkóskodni. Remélem ezt csak a bezártság és a karantén teszi, és igazából nem ilyenek az emberek. Mert ha valóban a legkisebb hibára is ez a kioktató, felháborodott, házmesterkedő hangnem a válasz, akkor rossz irányba haladunk.
2021. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
48%

Olyan vicces, hogy akik itt vadul mondják, hogy a szomszéd milyen gyáva, azzal nem törődnek, hogy a szent kérdezőben sem volt annyi mersz, hogy bekopogjon és rákérdezzen a dologra 😂 Ehelyett idegen emberekkel szidatja a háta mögött.


Ja és könyörgöm, ne állítsuk már be úgy, mintha MUSZÁJ lett volna az éjszaka közepén porszívózni. Nem, nem muszáj. Szépen ott a lapát, partvis és reggel fel lehet szívni a maradékot. Ennyi. És nem, ágyneműt sem mosunk az éjszaka közepén. Ha kiömlött rá valami (be is lehet áztatni, ha annnyira rettegünk, hogy tönkremegy reggelig), ha nem. Bmeg, ne hasonlítsuk már a gyereksíráshoz az ilyen “leszarom, ki hallja, hát NEKEM meg kell csinálnom” embereket, mert míg előbbiről nem tehet senki sokszor (hacsak nem egy babával akartok keménykedni), utóbbiról nagyon is.

Ennyi erővel én meg hajnali 3-kor hozom az ütvefúrót, mert bocs, éjszakás voltam, akkor érek rá, aztán még nekem áll feljebb, ha szólni mernek.

2021. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!