Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretett kisállat vagy...

Szeretett kisállat vagy idegen embert mentenél ki?

Figyelt kérdés

(persze hogy a kisállat tegyük fel hogy van akinek senkije sincs csak az a kisállat.

Imádja szereti sose csalja meg hagyja el stb.

Meg eleve utalja az embereket akkor minek mentse ki az embert.

(azért mentse ki hogy az a pasi pl akit kiment

Jókat szexjen továbbra is az asszonyal otthon meg karácsonyozzon (és a csaj akinek a pasiát kimeneti szintén boldog legyen. A megmentő aki alapból magányos volt még az egyetlen kincsét a kutyát vagy cicát is elveszítse és sírjon? Áldozza fel magát másért? Ez komoly?



2021. márc. 12. 00:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
25%
Értettem a kérdést, de irreleváns, hogy szeretett állat, vagy idegen ember. Egy emberi lény az egy emberi lény és kész, ezen nincs mit magyarázni, egy morálisan egészséges ember számára nem kérdés, hogy melyiket választaja. Ha már itt tartunk, idegen ember akár egy ártatlan 6 éves kislány is lehet. Kit mentenél ki, egy szeretett kutyát, vagy egy 6 éves kislányt? Ha 2mp-nél többet kell ezen gondolkodjál, vagy az első opciót választanád akkor komoly bajok vannak a fejedben, ez ennyire egyszerű.
2021. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%

11-es, és kitűnő mentenél, a putris alkoholista semmirevaló asszonyt az utcából vagy a szeretett állatod?


Ezek olyan kérdések, amikre úgysem lehet válaszolni, míg az ember nem kerül valóban abba a helyuetbe, ahol dönteni kell.

2021. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
15%

Igen, úgy. Az ember, akit megmentek másoknak fontos. Miért tegyem tönkre sok ember életét, ha megmenthetem?

Értem én, hogy az én életem szar, depressziós vagyok, és így még rosszabb lesz, de ha megmentek az állatomat, akkor sem leszek boldog, sőt, gyilkos leszek. Ezt az én lelkiismeretem és elveim nem engedik. Ráadásul ebben az esetben már teljesen esélytelen a szabadulás a depresszióból. És igenis értékesebbek tartok egy emberi életet, mint egy állatit.

2021. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%
Tudod mit: a kérdező fejében az idegen "egy pasi aki tovább szexelhet jókat az asszonnyal" (ez a kategorizálás önmagában szexista és nevetséges), mi van ha az a "pasi" történetesen egy jó ember és mondjuk állatvédő, saját befogadott háziállattal? Estig tudnék érveket felhozni és példákat kitalálni arra, hogy miért súlyosan elcseszett azoknak a gondolkodása akik inkább az állatot mentenék...
2021. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
90%
Én meghalnék a kisállataimért, úgyhogy nem kérdés... Biztos sajnálnám az embert is, deh ha van vki, akiben teljes mértékben megbízok, és feláldoznám érte az életem, az a családom és az állatkáim...
2021. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
40%

12-es

Bár nem a 11-es vagyok, hanem a 9. És a 13.

Minden esetben az embert menteném meg. Akkor is, ha az ember egy rossz ember. Mert nem vagyok isten, hogy eldöntsem ki rossz, ki érdemel halált. Persze sajnálnám az állatokat, de az ember az ember.

De itt még csak szó sem volt arról, hogy rossz emberről van szó. Sőt, egy boldog párkapcsolatban élő személyről volt szó. Most ez bűn? Hogy valaki nem magányos, sőt, boldog?

2021. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
19%

9:37

Egy dolog, hogy te meghalnál értük. Világos, meg is értem valamilyen szinten. De egy másik embert megölni miatta egy teljesen más kérdés

2021. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
100%
Rendben, mindenkinek más a véleménye, fogadjuk el hogy nem vagyunk egyformák, és más a gondolkodási menetunk... Lehet hogy vki már annyit csalódott az életben emberek miatt, hogy esetleg azért választaná szeretett kisállatát, akiben megbízik... Ez csk egy egyszerű kérdés volt, nem kell se felkapni a vizet, se azon rágódni, hogy "az emberek többsége milyen hülye, hogy az állatot menti meg" őszintén, én is így érzek... Van egy tisztes távolság, amit megtartok egyes emberek felé, ilyet állatokkal szemben nem érzek... Gyorsan beilleszkedek közösségekbe, deh ha azt látom, hogy vki furán viszonyul hozzám, akkor én sem próbálkozok nyitni felé. Ezáltal az állatok felé húz a szívem, talán ezért tanulok állatorvosnak... Sok normális ember van a földön viszont néha elgondolkodok, hogy lehet hogy csk elbujtak előlem!? Ezzel senkit nem akarok megbantani, ez EGY vélemény a SOK közül... Deh őszintén, ezt addig nem tudnám eldönteni, amíg a helyzetben nem lennék... Szval hogy mindenki megnyugodjon PASSZ... Mielőtt bárki leirná, vannak barátaim, és őket tényleg szeretem...
2021. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
18as vagyok, nem lett nagyon atl
2021. márc. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
Szval, újra a 18as vagyok, véletlen ranyomtam a kuldesre.:)
2021. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!