Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy depressziós embernek jó háziállatot tartani?

Figyelt kérdés
Vagyis értem, hogy gondoskodás, szeretet, de még magamat meg a háztartást is nehezen látom el (vannak jobb és rosszabb napok, de inkább rosszak), nem még egy háziállatot. Egyébként sem vagyok egy gondoskodó típus, sőt többnyire az agyamra megy minden és mindenki, amivel, akivel foglalkozni kell, ritka az amikor ki tudok kelni az ágyból. Szeretet se sok szorult belém...

2020. okt. 24. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Neked nem is való háziállat. Őket szeretni kell, csak akkor viszonozzák.
2020. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy depressziós el tud látni egy háziállatot?
2020. okt. 24. 17:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van az a szintű dep. Ahol nem is szabad állatot vállalni. En is ilyen vagyok. Sajnos meg macskát sem tudnék, de egy kutyától olyan idegrohamokat kapnék, hogy abba bele sem merek gondolni
2020. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem magamra gondolok most.
2020. okt. 24. 17:15
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Miért ne tudna? Fizikailag megakadályozza bármi is őt abban, hogy időnként megsimogassa, ételt és vizet adjon neki?
2020. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül.
2020. okt. 24. 17:15
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
5os, igen van, hogy pisilni nem megyek ki, mert egyszerűen nincs erőm. A fogmosás is elképesztő erőfeszítés es a szobámban halmokban állnak a poharak... persze a többség erre kijelentene, hogy egy lusta dog vagyok... de sajnos nem ez a helyzet. Ilyen a depresszió.
2020. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Sőt, olyan is van, hogy mar a szomjhalal szélén állok, de annyira nem vagyok képes, hogy lenyúljak a vízért az agyam melle...
2020. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Értem, sajnálom. Sosem voltam depressziós, szóval nyilván nem tudom, hogy milyen érzés. Ilyen esetben nyilván nem háziállatot, hanem pszichiátert/pszichológust ájánlok.
2020. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mert nem értenek hozzá. Nekem is vett beteg ismerősöm kutyát. De basszus a gyerekeit is elvették tőle, mert róluk se gondoskodott. És a kuyával is ez lett. Csont sovány volt, a lakásba kakilt, pisilt. Szerencsére hamar elvették tőle. Egy komoly mentális beteg először gyógyuljon meg, utána jöhet a kutya vagy az emberi kapcsolatok.
2020. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!