Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigységgel, kilátástalanságga...

Irigységgel, kilátástalansággal telnek a mindennapok. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

30+ éves férfi vagyok. Leraktam egy-két dolgot az asztalra már életemben, de mióta beütött a COVID úgy érzem semmi se jön össze.


Nejemmel 2 éve nem jön össze a baba projekt és egyre rosszabbul veszi mindkettőnk. A vizsgálatokat nehezíti a járvány.


Családi vállalkozásban dolgozom édesapám alatt. Úgy érzem előre lépésre nincs lehetőségem amíg él... Ő habzsolja az életet (tízen milliós házak, autók, nyaralások), miközben ha szóba kerül a támogatás azt kapom, hogy "Jövődet építed itt!" vagy "Intézünk neked jó hitelt!" miközben anyósomék paneljában lakunk. Félreértés ne essen! Megdolgoznék azért a támogatásért, de mivel nulla vagy száz százalékot ölök a munkába nem számít mert a hónap végén ugyan azt a fizetést kapom. Nem érzem magam motiválva.


Megyeszékhelyen ahol lakom úgy elszálltak az árak, hogy 16 millió egy kisebb közművesített telek is...


Öcsém hasonló cipőben jár, de neki szerencséjére a neje elég jól keres ( stewardess), így ők már a ház építésnél járnak... Nálunk a feleségem borzalmasan rosszul keres viszont nem talál szintén állást már 1 éve hiába keres, de nem érzem rajta hogy megszakadna. De mondom erre megoldás lenne, ha én többet keresnék.


A rohadt Facebook csak azt önti az ember arcába nap, mint nap hogy ezek házat vettek, ezek Kanári szigeteken vannak már fél éve, amazok meg már a második gyereket várják...


Hogy lehetne a helyzetet kezelni? Egyre jobban úgy érzem, hogy bekerültem egy negatív sprilálba.



2021. márc. 12. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Más szóval mindennel elégedetlen vagy,mindenki ellened van.


Költözz(etek) külföldre,ha lecseng ez az őrület.Addig pedig légy türelemmel.

2021. márc. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem a külföld erre miért lenne jó megoldás(???). Várd meg a helyzet végét, nézz szét lehetőségek terén, aztán lépj. Azért mert most jól megy valakinek, nem jelenti azt, hogy a többségnek is. Stewardessként kiváncsi lennék a keresletre, mikor a légitársaságok csőd szélén állnak. Gondolkozz reálisan, fejlesszétek magatokat hasznos területeken, pl. nyelvtanulás.
2021. márc. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Talán kezdhetnéd azzal, hogy nem nézegeted olyan gyakran (vagy inkább egyáltalán) a Facebook-ot és csak üzenetküldésre használod. Már ettől egy fokkal boldogabb leszel. Ami a nejedet illeti, ha "nem érzed rajta hogy megszakadna" az álláskeresésben, akkor beszélj vele erről, találd meg a mefelelő módot és időt és őszintén rendezzétek el ezt a dolgot, mert ha ebből nézeteltérés van az most még meglapul, de később mérgezni fogja a kapcsolatotokat (nem adok igazat és nem állítom azt sem, hogy tévesen ítéled meg a helyzetet, de az biztos, hogy beszélni kell róla). Az anyagi kérdésben nem lennék annyira elkeseredve, egyszerűen gondolj arra, hogy hány honfitársunk elveszítette a munkáját most a covid miatt, mennyi ember tengődik hónapról hónapra és nemhogy házon álmodozik, de azt sem tudja, lesz-e mit egyen a következő héten. Neked legalább van egy stabil megélhetésed, arra meg sza*jál rá, hogy más idióta hogyan rázza körülötted a rongyot, majd ha beüt baj akkor nem fogják rázni. Vessél számot arról, hogy mivel rendelkezel az életben (szellemi és anyagi értelemben is), gondold végig alaposan és vedd észre, hogy hány embernek nincs meg az ami Neked és hányan lennének pont Te rád írigyek. Ne másokhoz hasonlítsd önmagad, hanem a saját múltbeli énedhez. Arra gondolj ki voltál tegnap, tegnapelőtt, egy hónapja, egy éve, tíz éve és vedd észre hova, milyen irányba fejlődsz. Ha felfelé vezet az irány, akkor jó úton haladsz, ha lefelé akkor találd meg a hiba forrását és próbálj javítani rajta. Ehhez akár az is elég, ha minden nap csak egy nagyon apró lépést teszel a jó irányba (pl. korlátozol egy káros szenvedélyt/szokást, először csak kicsit, később jobban, végül teljesen elhagyod), rendet raksz a házadban (fizikailag) és a fejedben is (szellemileg), apró célokat tűzöl ki magad elé, olyat ami valamelyest kívül esik a konfortzónádon, de ugyanakkor elérehető, na azokból tudsz tanulni/fejlődni. Határozz el egyetlen 1 célt ami segíthet kicsit kimozdulni a lelki dödörből és 100%-ban állj rá, minden erőddel dolgozz érte csak néhány napig, meglátod, hogy sokkal többre vagy képest, mint amit valaha is kinéztél volna magadból.
2021. márc. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen megértelek kérdező. Bennem is hasonló érzések kavarognak csak én ruppótlan, szegény családból jövök. Te legalább örökölsz majd valamit, ha a fater leteszi a kanalat, én még azt se fogok, mert az 1 darab lakást a testvéremre íratták, mondván hogy nekem már van lakásom. Igaz, hogy egy komfort nélküli 29nm szükséglakás, amit az önkormányzattól vettem, de lakás.

Én már évekkel ezelőtt töröltem magam a facebookról, hasonló okok miatt. Igazság szerint a saját lábadra kellene állnod és megpróbálni jobban fizető munkát találni.

Engem nem tanítattak, egy szakmunkás bizivel kezdtem az életem, semilyen tanácsot, irányt nem kaptam. Nem készítettek fel az életre, mindent a saját bőrömön kellett megtapasztalni. Munka mellett tanultam, mikor láttam hogy a diplomások mennyivel könnyebben boldogulnak a munkahelyemen. Vannak emberek, akiknek látszólag legalábbis minden sikerül, könnyebben boldogulnak, vannak akik nehezebben. Elég az életben egy két rossz döntés és nagyon nehéz helyrehozni utána a dolgokat. Feladni nem szabad.

Ha érzel magadban még ambíciót, tanulj valamit, nyelvet pl. amivel aztán jobb pénz jár.

Pont mint te, én sem várhattam otthonról semmiféle segítséget. Ha a tanulást forszírozták volna időben a szüleim, sokkal előrébb tartanék.

2021. márc. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon furcsa, hogy úgy akarja apád felépíteni benned a vállalkozói szellemet, hogy kvázi alkalmazottként tart. Így nem látod a befektetett energia megtérülését, nem is érted meg igazán a cashflow lényegét.


Beszélj vele erről. A helyedben én megmondanám neki, hogy így nem tud fejlődni a pénzügyi intelligenciám. Spórolni már tudok, de előrelépni az életben nem, és nem mellesleg igencsak rámférnének pénzügyi és befektetési ismeretek.


Ezeket pedig úgy tudom megszerezni, ha nincs bevételi plafon a fejem felett.


Irigység: ezt jó, ha ettől függetlenül feloldod magadban, mert mindig lehetnek olyanok, akikre majd irigykedhetsz. Medencés hétvégi házak, luxushajó, monacói apartman, magánrepülőgép... a határ a csillagos ég, bár már az sem, mert hamarosan beindul az űrturizmus is. :)


Szívesen segítek neked mindkettőben, mert önképviselettel foglalkozom. Ha érdekel a lehetőség, keress meg privátban.

2021. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem 27 évesen saját lakásom volt, pedig marhára nem apuci cégénél dolgoztam. De persze, minden és mindenki ellened van, egy mártír vagy, akinek egy siralomvölgy az élete.
2021. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Hogyan tettél szert saját lakásra 27 évesen?
2021. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vettem? :O
2021. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te vagy az irigy, és még apukád élete is fáj neked? Biztosan jó nagy házban laknak a szüleid, miért nem laktok ott? Miért a feleséged anyjánál? Miért akarod apukádat utánozni a nagy házzal, nagy autóval, a Kanári szigeteki nyaralással? Inkább vesd meg ezért. A munka miatt nem, de ne a nagy autó motiváljon. Vagy költözzetek el a megyeszékhelyről egy közeli faluba, ahonnan könnyen be tudsz járni a munkahelyedre. A gyerek meg van, akinek 20 év múlva jön csak. Ha nem görcsöltök rá, könnyebben jön, de egy orvosi vizsgálat majd nem árt, ha már be vagytok oltva, könnyebben mehettek vizsgálatokra. Inkább arra összpontosíts, ha apukáddal véletlenül valami történne, és neked kellene átvenni a vállalkozását, tudnád-e csinálni.
2021. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Leraktam egy-két dolgot az asztalra már életemben,"

Én úgy faterod az, aki lerakott egy-két dolgot az asztalra.

2021. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!