Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért éri az embert sokkal...

Miért éri az embert sokkal több rossz dolog, mint amit megérdemel ? Hol van ebben a logika ?

Figyelt kérdés

Kiváltképp a jó embereket, jószívűek, mégis egy csomó rossz dolog éri őket, bántások, megalázások, traumák, kihasználják őket stb... Teljesen logikátlan az egész.


Vagy rossz embereket sodor az útjába az élet, pedig ő nem ezt érdemli. Miféle igazság ez ?



2021. márc. 27. 13:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
46%

17

Hát az a te bajod, a világ ettől még nem fog hozzád igazodni. Nyugodtan legyél te a becsületes, jó ember, de akkor fogadd el, hogy max. átlagos leszel. Ahhoz, hogy valamit elérj, bizony át kell gázolnod másokon. Ez az üzleti élet.

2021. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
21: Na jó elegem van a provokációdból, szórakozz mással ! Átgázolsz másokon és fennen hirdeted, hogy ez a követendő példa, meg hogy becsületes ember nem lehet sikeres... Az ilyen felfogásúak miatt tart itt ez a világ.....
2021. márc. 27. 18:39
 23/29 anonim ***** válasza:
Igazad van! Mutasd meg, hogy tévedek. Ha bebizonyítod, akkor elhiszem. Nekem picit több tapasztalatom van ebben (a válaszaid alapján), így nyugodtan elhiheted. Az se gond, ha nem hiszed, majd megtanulod.
2021. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Inkább leszek becsületes ember, minthogy mindenkin átgázoljak. Az ilyen destruktív, romboló emberek nem normálsak...
2021. márc. 27. 18:43
 25/29 anonim ***** válasza:
65%
Ne aggodj, a tobbsegbe tartozol. Valoban ez a kovetendo pelda es jol teszed!
2021. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
52%

Részben: ami nekem jó, az nem bizti, hogy neked is jót jelent. Részben: minden közösségben van 1-2 feketebárány, ugyanakkor palimadár is, akik elvannak egymás csesztetésével.

Részben: a mai világban nem szabad jóindulatúnak lenni, mert kihasználják azon személyeket.

2021. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
45%

"Az ilyen embereknek nincs jogosultsága a boldogsághoz." 17

Hm. "jogosultsága" érdekes világkép.

Ismerek mindenkin átgázoló kő-gazdag embereket - akikről tudom, hogy nagyon boldogtalanok. Ismerek nagyon szegény embereket, egész életen át az anyaggal küzdő - földjével, munkájával küzdő embereket, akik boldogok.

Kérdező! Szerinted mi a boldogság?

2021. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A "rossz dolgokból" képesek lehetünk erősödni és fejlődni. Nem feltétlen mindből és mindig, de alapjáraton segíthetnek az ember jellemének csiszolódásán. Amolyan akadályok az élet rögös ösvényén.
2021. nov. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
65%
Az "Isten megsegít" témára reagálva: Lehet hinni, nem hinni benne. Egy számomra fontos bonctermi demó előtti este csak elmondtam egy imát, mondván nekem nem telik semmibe és kikapcsol arra a pár percre, csak a hozzáállásomat erősítheti. Másnap átmentem ötössel. Azóta tartom ezt a 'rutint', de csak és kizárólag azok a vizsgák (akár kollokvium, akár zh/demó) előtt, amelyeknél alapból hiszek a tudásomban. Valószínű, hogy nincs párhuzam a dolgokban, de nehezebb napokon valamiben hinni jó.
2022. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!