Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért keresed a pénzed?

Miért keresed a pénzed?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után csak most gondolkoztam el rajta. Nagyon sokáig csak elvesztegettem káros szenvedélyekre, míg tavaly kezdtem el tudatosabban bánni vele. Arra álltam rá, hogy minél kevesebb pénzből kihúzzam az életszínvonalam romlása nélkül. Sajnos múlt hónapban bizonyos dolgok miatt négyszázezret kellett elköltenem. Ha ebben a hónapban egy forintot nem költenék el, még akkor is túl sok lenne ez az összeg. Nagyon sokáig kellene koplalnom ahhoz, hogy visszahozzam ezt a pénzveszteséget. Aztán támadt a gondolat: mégis mire gyűjtök? Miért kell az, hogy legyen pár fölösleges százezrem vagy beszéljünk akármilyen összegről? Hát nem tudom. A pénz nem kísér odaátra...

Veletek mi a helyzet? Ti miért gyűjtötök?



2021. ápr. 1. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Még fiatalok vagyunk, bármi történhet. Most épp lakást veszünk a megtakarításokból.
2021. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
A cigi és a fű nem veszi meg önmagát, na meg a Merci is elég sokat eszik.
2021. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mert ha elvesztem a munkám akkor is tudok enni, fűteni egy darabig. Vagy ha elszakad a bugyim, tudok újat venni. Egy autószerelőről vagy új mosógép vásárlásról nem is beszélve.

De akár egy kis kiruccanásra...

2021. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 eves koromig lakásra gyúrtam, aztán köv évben a leheto legnagyobb luxussal berendezni. Utána utazások, ill befektetés, hogy 40 felett ne kelljen majd dolgoznom. Szerintem ha mindened adott, akkor is erdemes esszel banni a penzzel.
2021. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
84%
Hát azért nem rossz ha van félretett pénzed. Tönkremegy a kocsi, vagy háztartási gép. Egy mosógép is 100ezer kb. Amúgy az nem átlag sztem h 31 éves luxus dolgokkal rendezed be a lakásod hitel nélkül,úgy h itthon dolgozol becsületesen! Szóval nálunk az emberek nagy része beéri ha 0ra kijön egy hónapban. 200ezer ugy elmegy hónapbam h nem is láttad. Rezsi, törlesztő,kaja. Van akinek ennyi a fizuja. Ott nincs luxussemmi,se bulika.
2021. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van mire gyűjteni.


Régen egy jó számítógépre gyűjtöttem, 150-200 ezerre kell gondolni. Aztán egy jó telefonra, meg egészségre, jó fogakra, ilyesmire.


Most a legnagyobb gyűjtési cél az a lakás. Ha az meglesz akkor meg najd egyszer még nagyobb/jobb/újabb lakás :D

2021. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak diákmunkázok (tanulok), de a pénzemből jogsira és nyelvvizsgára gyűjtök, plusz ha a macskám beteg lesz, legyen miből fizetnem az állatorvost.
2021. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyagi függetlenség a célom. Az, hogy a pénzem dolgozzon helyettem, és én már csak a hivatásomnak élhessek. Ha akarok, "dolgozom", ha pedig nem akarok, akkor nem kell.


A pénzben a szabadság lehetősége érdekel, a luxus szinte egyáltalán nem. (Azon túl, hogy persze néhány területen nem árt minőségi dolgokra költeni - pl. étel, oktatás, egészségügy.)

2021. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8: na és jó úton haladsz?
2021. ápr. 2. 00:14
 10/13 anonim ***** válasza:
9: igen
2021. ápr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!