Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öszintén! Van aki tényleg...

Öszintén! Van aki tényleg betartja azt, hogy amikor elmegy levegőzni, sétálni, netán kirándulni, akkor is maszkot hord? Mert én soha az életbe nem veszem fel utcára....

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 19:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Te átestél a fertőzésen és erősen károsodott az agyad.

Szerinted egyedül az erdőben kit véd a maszk és mitől?

2021. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én ha jön valaki felhúzom, az erdőben is.

Hétfőn kirándultunk egy népszerű helyen, az erdőben 5x találkoztunk társasággal ebből 2x rendőrök voltak.


Erről ennyit.

2021. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12! Megvéd a friss levegőtől.
2021. ápr. 6. 20:41
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

Én többször láttam olyan nyomorultat, aki maszkban volt az erdőben is


Tudod vannak olyan nyomorultak akik olyan betegséggel küzdenek, hogy akár egy kis influenzába is belehalnak, nemhogy covidba. Tiszteljük már még embertársainkat azzal, hogy nem ítélkezünk. Te ostoba.

2021. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

15-ös fogyatékkal élő barátom!

Akik ilyen betegséggel küzdenek, azok nem valószínű, hogy pont most, a vírus idején kezdtek el túrázni, ilyen helyeken. Ugyanis eddig, kb. 20 év alatt, mióta rendszeresen túrázunk, soha nem láttam maszkos embert. Kérdezd csak meg az ápoló nénit, hogy mi a véleménye!

2021. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Hát én krónikus tüdőbetegségben szenvedek, szóval inkább felveszem. Nem tudom, mennyit ér a maszk, és mikor reális, meg mikor nem, de nem kockáztatok. Meg igazából engem annyira nem zavar.

Jó, ha tényleg full egyedül vagyok az erdő középén, akkor nyilván nincs rajtam, de városban mindig hordom, még biciklin is, annak ellenére, hogy nem kötelező.


Ha te is hetente egyszer-kétszer arra kelnél az éjszaka középén, hogy nem kapsz levegőt (Covid nélkül), lehet te is máshogy állnál hozzá ehhez a témához.


24 F


Ja, és #15, mi, krónikus betegek is szeretünk kimozdulni. Mi sem szeretünk egy évig otthon ülni. És elárulom, sok krónikus betegről nem mondanád meg ránézésre, hogy mi a baja, és hogy tényleg veszélyeztetett, rajtam is mindenki meglepődik.

2021. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
16-os! Ez a betegség mennyire korlátozza az életedet? Pl túrázáskor mi fér bele, inkább séta, vagy komolyabb terep is? Vagy tudsz pl. futni, vagy mást sportolni?
2021. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
Ma megállított igazoltatni egy rendőr, ő is csak akkor vette fel a maszkot, amikor már odaért az autómhoz, előtte neki is csak az állán volt. Úgyhogy erről ennyit. :D
2021. ápr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%

Én komolyan veszem a maszkviselést, a kézfertőtlenítést meg a különböző előírásokat, viszont az erdei futás közben maszkot hordani szerintem kivitelezhetetlen és valahol értelmetlen is.

Minden dolgomat tudom itthonról csinálni, ezért csak szinte csak boltba járok illetve futni. Erdő mellett lakom, szóval nem kell utaznom érte ide szoktam kijárni.

Direkt hétköznap járok, olyan időpontban amikor nem szoktak sokan lenni. Igazából covid előtt általában senki nem is volt ilyenkor azon az útvonalon ahol futottam, nagy ritkán jött szembe valaki, most pont emiatt nőtt meg valamivel a forgalom. Elég durva terep sok emelkedővel, így is kiköpöm a tüdőmet szóval ez nem egy lightos kocogás a Margit-szigeten. Nem tudom ki az aki tudna itt maszkban futni, én nem. Átlagosan 1-2 ember/pár szokott szembejönni amíg kint vagyok. Ők nem futnak, de rajtuk sincs maszk. Én ebben a szituációban pedig úgy vagyok vele, hogy ha valaki így is tart a fertőződéstől akkor az vegye fel a maszkot aki nem fut, mert szerintem nem lehet elvárni egy ilyen alacsony forgalmú erdei úton hegyoldalon felfelé futó embertől hogy maszkot hordjon. Szerintem. De tényleg érdekel mások véleménye is. Csak az az észrevétel nem érdekel, hogy "nem kötelező futni", mert ezzel az erővel kirándulgatni sem kötelező, másrészt mivel hidegben nem futok a torokgyuszi miatt és kondi sem volt így is eléggé leépültem és muszáj sportolnom. Az itthoni edzések ellenére baromi sokat romlott az állóképességem, meg elsorvadtak a lábizmaim. Annyira hogy lógnak rajtam a nadrágok amik ősszel még rendesen álltak. Szerintem ez sem egészséges.

2021. ápr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként az utcán maszkviselés feleslegességét kiválóan mutatja, hogy sehol máshol a világon nincs ilyen szabály, csak Magyarországon. Ausztriában nincs ilyen szabály, csak boltokban kell hordani, Németországban sincs ilyen szabály, még Amerikában sincs, de felesleges is sorolni, egy szóval: sehol nincs. Érthető is, hiszen akkora felesleges marhaság utcán hordani, ahol több légköbméternyi levegő van az emberek között, hogy hihetetlen. Az is vitatható, hogy a maszk mennyit véd még zárt térben is, tehát ott is elhanyagolható, de legalább mérhető, viszont utcán aztán tényleg marhaság.


Egyébként elszomorító, hogy eljutottunk arra a pontra, hogy az érzi magát hülyének, aki tudományos beállítottságú és a tények érdeklik, a hivatalos adatok és bizonyítékok.

2021. ápr. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!