Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek ennyire a vírustó...

Miért félnek ennyire a vírustól az emberek?

Figyelt kérdés

Facebook kommentekben mit látok... Enyhén szólva gusztustalan. Most nyitni tervez a kormány, a nép zárást követel, de mikor zárást akár a kormány, ment rá a 20.000 mérges emoji, meg a dühöngés. Emberek...

Én nem félek a vírustól. 20 éves vagyok, egészséges, simán le tudom "küzdeni". (Ismerek olyat ki át esett ezen, influenza erősebb volt szerinte)

Nézzünk rá egy kicsit a halálozási arányában. Csak 3%. Közöttük lévőek csak krónikus betegek szinte, azok is 65+.

Jön az, hogy a szomszéd nénit nehogy megfertőzzem.. Ez most tipikus az a hozzáállás, hogy ne cigizek egy 13 éves gyerek előtt, mert menőnek fogja venni. Ennyi erővel kajak, miért nem tiltják be a dohányzást? Azért mert mindenkinek a saját felelősségén múlik, mit tesz a szervezetével.

Aki fél maradjon otthon, aki meg bízik magában az menjen a dolgaira. Eléggé gáz volt az is, hogy mikor a boltban sorra vártam, elkezdett az előttem lévő öreglány nekem rikácsolni, hogy mi fiatalok miatt van járvány. Nem tudom, az ilyen öregasszonyokra miért is kell vigyázni?

Mégegyszer hangsúlyozom, nem hiszem el azt, hogy senki sem tud vigyázni magára. Mindenkinek saját magában kellene bíznia, nem pedig a másikat konkrétan a depresszióba hajszolni, mert annyira fél egy vírustól.



2021. ápr. 7. 12:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%
Hagyjátok, a kérdezőnek úgy sincs elég esze, nem fogja fel.
2021. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom hol élsz, dolgozol, létezel.

Nem rettegek a vírustól, bízom a szervezetemben, de rengeteg emberi tragédiát látok magam körül és ez szerintem szomorú. Közvetlen munkatársamat is veszítettük el a vírus miatt. 62 évesen egy jól karbantartott cukorbetegséggel nem ezt érdemelte. Sem ő, sem a gyerekei, sem a pici unokái, akik imádták. Ránézésre sem volt egy öreg ember. Van ismerősök között olyan 40-es áldozat is, akinek semmilyen ismert betegsége nem volt, 1,5 hét alatt belehalt.

Nem tudhatod, hogy te, vagy a közvetlen környezeted hogyan reagál a vírusra. Eddig én is elbagatelizáltam a történtetet, de most a harmadik hullámban annyi személyes tragédia érintett, hogy már nem tudom. Vigyázok magamra, mindenki más is vigyázzon magára, ennyi.

2021. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nem lehet így kijelenteni, hogy az emberek ennyire félnek a vírustól. Nem mindenki fél, pl te sem. Én sem félek, de tisztában vagyok vele, hogy veszélyes.
2021. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert tájékozottak.
2021. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

"Aki fél maradjon otthon"

Eddig még egyszer se tudta kifejteni nekem senki, hogy ez hogyan lenne kivitelezhető.

Egyetértenék vele amúgy. Csak sajnos nem reális. Olyan könnyen vágják hozzá ezt mindenkihez, aki tart a betegségtől, érdekes módon nem tudják, hogy ez hogy nézne ki a valóságban.


Én azért félek, mert mindketten veszélyeztetettek vagyunk a párommal.

2021. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
43%

"Most nyitni tervez a kormány, a nép zárást követel, de mikor zárást akár a kormány, ment rá a 20.000 mérges emoji, meg a dühöngés."


Azért valószínűleg nem ugyanazok hőbörögtek a zárás miatt, mint akik most a nyitás miatt, nem gondolod?

Teljesen érthető ha az emberek fel vannak háborodva azon, hogy amikor a fertőzöttségi és halálozási adatok azt mutatják hogy úgy tombol a járvány mint soha ezelőtt, a Kormány ünnepélyes nyitást hirdet. Mert ragaszkodunk 04.19-hez, meg a "2.5 millióhoz"... ne a számmisztikán alapuljon már a járványhelyzet kezelése passzamek.

2021. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudok otthon maradni, mert egészségügyi dolgozó vagyok, és bizony ezek a szemét emberek méh a járvány közepén is képeske megbetegedni és szülni is. Hallatlan!

A párom sem tud otthon maradni, mert a munkája nem végezhető home officeban.


És igen, az első hullámban talán még igaz is volt, hogy nagyrészt a 65+-os, alapbetegéggel rendelkező embereket nyírta, csak sajnos a harmadik hullám már nem ilyen.

Csak szólok, hogy 65 felett már konkrétan nem kerül az ember ITO-ra SE, mert nincs hely. Most nagyrészt 30-as, 40-es, egészséges emberek vannak soron, de volt 21 éves köztük. A terheseket is elég durván gyilkolja, a megyei kórházban 4-en vannak lélegeztetőn, halasról is tudok olyat, akit 32 hetesen meg kellett operálni, hogy a gyerek túlélje, az anya meg ECMO-ra került. De biztos nagyon öreg volt ugye, mert a terhesek azok szoktak lenni, nem? Pécsen szintén most volt egy 28 hét körüli császár, az anya szintén ECMO-n.

Pont nézegettem ügyeletben, nálunk is fekszik az ITO-n 89-es születésű, makk egészséges fiatal kétoldalú súlyos COVID pneumonia + kétoldali tüdőembólia kombóval. Biztos sok esélye van szerencsétlennek...


Ha ez csak egy influenza, akkor hogy is van az, hogy egy sima influenzaszezonban nem telnek meg az intenzív osztályok, most meg fullon van az összes?


Kicsit szét kellene nézni, nem azt elhinni, amit Orbán Viktor mond.

2021. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem csak az idősebbeket meg az alapbetegséggel rendelkezőket öli meg.
2021. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!