Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy nő megüt egy férfit...

Ha egy nő megüt egy férfit (ergó ő kezdeményez), jogos ha a férfi visszaüt?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 19:09
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
35%
7, nyilván az a nő sem normális aki megüti a férfit. De erre nem az a megoldás a férfiak részéről, hogy visszaütnek, vagy mi ez óvoda, te megütöttél, most megütlek én is? Egyik félnek sem kéne verekednie, de ha egy idegbajos nő megüt egy férfit akkor a férfinak kell az okosabbnak lennie, és nem visszaütnie.
2021. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
25%
Miért, ha mondjuk egy gyereket nem neveltek meg jól a szülei, és megüti a szüleit, vagy csak ütögeti őket, akkor arra az a megoldás, hogy visszaütsz tegyük fel egy 4-5 éves gyereknek?
2021. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
78%
Mindazonáltal nincs joga senkinek senkit megütni mondom ezt nőként. A férfinek ugyanúgy lehet fájdalmat okozni azért mert nő, üthet nagyobbat vagy épp olyan helyen ami esetleg fajdalmat sérülést okoz a másiknak s az már testi sértésnek minősül. A jogot meg nem érdekli a nemek közötti erőviszony. Hány olyat hallani hogy a női fél a társának súlyos testi sértést okozva felfüggesztetett börtönbüntetest kapott. Azért némelyik hülye nő nehogy már vissza éljen a helyzetével s üsse, rúgja,harapja a pasit azért mert ő nő? Igen van pasi aki erre pofán bacca a nőt jobbik esetben s igaza is van. Férfi lennék elkapnam a hajánál fogva azt beraknám a hideg víz alá a zuhanyzóba hogy kapjon magához a hu..e piccsa.
2021. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem szánalmas az a mentalitás, hogy azért ütsz vissza, mert a másik is ütött, óvodában élsz? Elkezdesz verekedni, akkor jobb lesz a helyzet?

Nyilván senkinek nincs joga megütni senkit, ha annyira neked megy a nő, hogy veszélyeztet, akkor önvédelemből valószínűleg szükséges is visszaütni. Veszélytelen helyzetben semmi jogod visszaütni, ugyanúgy ahogy neki se volt joga előtte téged megpofozni pl. Fogod magad és ott hagyod a pics@ba, ha a párod ilyen, akkor meg szakítasz, ennyi.

Ugyanúgy véget vethet egy férfi is egy ilyen bántalmazó kapcsolatnak és szedheti a sátorfáját, mint amikor a nőt veri a párja.

2021. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
74%
Jó csak azt kell megérteni hogy minden helyzet függő. A férfiak ilyen helyzetben a legtöbb esetben ösztönlények főleg ha nem egy sima pofont kapnak hanem frankón lenyom egy állast neki a nő vagy olyan helyen üti meg hagy ne mondjam/ tökön rúgja pld/ a férfiak többségének erre az agyát elönti a car és védekezik ösztönből visszacsap, nem gondolkodik ebből vannak aztán az otthoni nagy testi sértések. Es mindig a ferfi jár rosszabbúl hiszen erejénél fogva nagyobbat üt vissza amiből következik a testi sértés.Így aztán a törveny a nő mellé áll teljesen mindegy hogy ő kezdeményezte a harcot mondjuk tökön rugta vagy ütlegelte.
2021. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
71%

12 Isten, gyere le... Hogy jönnek ide a gyerekek??? Felnőtt nőkről és férfiakról volt szó. Egy 4 éves gyerekkel van egy agyi szinten egy felnőtt nő, ezt állítod? Semmi köze a két helyzetnek egymáshoz. Szánalmas és sértő is ez a hasonlat.


Egyébként ha egy 185 cm-es, 89kg-os boxoló nő ököllel arcon üt egy 165 cm-es, 56 kg-os férfit, akkor is normálisnak tartjátok ezt az ostobaságot, hogy "a nők gyengébbek, ezért ha ők verekedni kezdenek, a férfinak nem szabad visszaütni"?

Egyébként te mit szólnál hozzá, ha odamenne hozzád valaki, és random pofán verne, mert szerinte te erősebb vagy nála? Ennek okán pedig elvárná, hogy te ne üss vissza, ő meg csak ököllel csépelné a fejedet?

2021. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
37%
16, mert, azzal mire mész ha visszaütsz? Jobb lesz neked, vagy mi? A dedósok csinálják ezt, hogy megüti a másikat csak mert az megütötte. Ha te agyilag ezen a szinten vagy, akkor üssél csak vissza, ha neked úgy jobb, de azzal bebizonyítod, hogy te sem vagy jobb annál a nőnél aki megüt.
2021. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
66%
Így van. Ez mind helyzet szituacio fuggo. Nemelyik nő igenis jó erőnlétben van ahhoz hogy adott esetben fájdalmat okozzon a bikájának akár komolyabban is, s azért mert kizárólag nőnek született ejnye bejnye megsimizzük a buksiját hogy ilyet nem szabad mert fáj apának? Nem kellene ennyire gyermetegnek lenni. A nő ne éljen vissza s ne kezdjen az erősebbel. Minden normális embert feldűhít az ha megütik ha nő teszi ha férfi s itt nem pofonról beszélünk. Mert az még be is nyelhető. Eleve ott kezdődik hogy primitív viselkedes mind a nő mind a férfi részéről. Aki meg vágyik ilyen latin párkapcsolatra azok meg is érdemlik egymást. Normális művelt emberek ilyeneket nem tesznek egymással.
2021. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
64%
17 Nem sikerül válaszolnod a kérdésemre, ennyire bonyolult? Én nő vagyok egyébként, és szerintem joga van bárkinek visszaütni HA én ütöttem először. Nyilván aki ennyire "erős" az belekalkulálja, hogy vissza is jön, amit adott. És őszintén megmondom, én is visszaütnék bármelyik felnőttnek nemtől függetlenül, aki először megütött engem.
2021. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
58%

Az is visszataszító, ha a férfiak gyepálják egymást, mint az állatok. Tök mindegy milyen nemű a két fél, ez egy proli viselkedés. Az is gáz, aki először üt és az is, aki visszaadja.

Nem is jönnék össze olyan férfival, aki verekszik, engem nem érdekel, ha nem ő ütött először. Nem állat, legyen már önkontrollja.

Az önvédelem pedig teljesen más terep, ha védenie kell magát vagy mást, akkor indokolt a fizikai beavatkozás. De egy pofonért, ami után aztán semmi nem történne, de mégis visszavág egyet, az taszító. Kíváncsi lennék, ha egy erősebb férfi pofozza meg, akkor merne-e visszaütni, hogy "megérdemli ő kezdte". Ilyenkor hirtelen a saját épsége fontosabb lenne, hogy ne kapjon nagyobbat, minthogy olyan rohadtul egyenrangúan visszaütlegelne.

2021. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!