Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megakadályozni,...

Hogyan lehet megakadályozni, hogy valaki öngyilkos legyen?

Figyelt kérdés

A Facebookon nem rég olvastam egy eltűnt személyekkel foglalkozó csoportban, hogy egy 20 éves fiatalember hunyt el.

Március közepén ment el az albérletéből, miután az apjával utoljára beszélt, és öngyilkos lett. Most találták meg a holttestét.

Elgondolkodtató, hogy miért jut el egy fiatalember idáig. Milyen súlyos lelki bántlmazások érhetik, ami miatt úgy dönt, hogy véget vet az életének.

Tudom, milyen ez, mert évek óta vagyok én is az öngyilkosság határán, de mindig próbálok küzdeni, és az élet boldog oldalát felfedezni. Egyelőre sikerül mindig kijönnöm a mélypontokból.

Ti mit gondoltok erről, ha valaki eldobja az életét.



2021. ápr. 11. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy nem látnak kiutat, és úgy itélik meg hogy ez a legjobb választás, ezek az emberek általában sérülékenyek, És kedvesek.


Ha valami ilyesmit Olvasok, mindig összeszorul a szívem.


(És büszke vagyok rád, hogy lábalsz ki a negativitásból)

2021. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Ebben a világban minek élni? Gürcölsz, hogy ne dögölj éhen, minden olyan drága, hogy nem engedheted meg magadnak, míg abból amit megtermelsz a főnököd jól elvan, mikor szinte be se jár. Eleve minek van pénz? Miért nem a szeretet hajtja a világot? Csinálunk valamit mert szeretjük és ezzel örömet okozunk magunknak és másoknak hasznos, pusztán szeretetből.
2021. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Csak a címet látom, de egyből ez ugrott be

megölöd te, és akkor nem ÖNgyilkos lett

2021. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pitegamer ***** válasza:
88%

Én sose a jó dolgok miatt hanem a lehetőségek miatt nem lettem öngyilkos

Egy idő után rajöttem, hogy ha valami annyira zavar, hogy megöljem magam, kipróbáltam valami újat. Valami hosszú folyamatot, pl egy könyv írását. Keltett bennem egy olyan érzést, hogy legalább ezt fejezzem be.

2021. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Igazából nem tudod megakadályozni. Évek óta látod, hogy merül bele a depresszióba. Próbálod elvinni pszichiáterhez. Még jó, ha csak nem megy el, és nem lesz veled ellenséges. Aztán belefáradsz, és már nem küzdesz ellene-érte. Tudomásul veszed, hogy felnőtt, cselekvőképes ember: ha akar, orvoshoz fordul, ha nem akar nem fordul. Aztán egyszer csak bekövetkezik az, ami évek óta várható volt: öngyilkos lesz.
2021. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudok én sem pozitívat írni. Negyven leszek és mindig ugyanazok a körök.

Ugyanazok az embertípusok, problémák jönnek elő.

Az a baj, ha valami fel is dob, pl természetben séta, túra, akkor is csak azt a végtelen elmúlás dolgot érzem, nem tudom megfogalmazni. Volt öngyilkos családtagom, szóval valószínű van bennem is hajlam. Azaz több mint valószínű.

Egyre nehezebb minden egyes negatív szarságnál küzdenem, hgy ne tegyek valami marhaságot.

Viszont nem tehetem meg csak azért sem, mert a családtagjaimnak ez már sok lenne. Csak hogy mi fszt szeretnek bennem azt nem tudom :D

2021. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy hasonló volt, mint amit Goldmund leír. Sajnos az orvosok is elcseszték, de ez már másik téma.
2021. ápr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Számunkra azért csupa kérdőjel ez a téma, mert nem jutottunk el odáig mint azok akiknek ekkora törés lett a lelkében amivel már nem tudott megbirkózni.

Szerintem ezt az egészet el kell fogadni, valaki megtanul együtt élni egy nagy bánattal, más meg inkább erőt vesz magán utoljára és befejezi a szenvedését.

Kamaszkoromban én is butaságnak tartottam ezt az egészet, de ahogy korosodtam jöttek a problémák, haláleset, amihez fel kellett nőni, ekkor már máshogy láttam az egészet.


Én azért tartom örömnek, és egyben nyűgnek az életet mert előbbinél láthatom a csodálatos állat és növényvilágot, utóbbinál meg felfoghatatlan hogy dolgozó és dolgozó ember között milyen különbségek vannak földrészenként, és ez bosszant, ja meg hogy más mutogatja youtube-on az autóit, meg élet körülményét, amire senki nem kíváncsi a normális megítélésű rétegből.

2021. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem "ítélem" el,nem török pálcát felette.Sajnos valakin már nem lehet segíteni.Mindenki máshogy éli meg a traumákat és a mindennapi gondokat/problémákat.
2021. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel én is ígyvagyok.

23 éves vagyok,úgyérzem már elégvolt ebből,voltak szép dolgok az életemben,lehetséges hogy több dolgot is megéltem mint más,ezért hálás is vagyok,ha el kell mennem akkor nem fogok bánkódni.

Őszinténszólva jobblenne már itthagyni ezt a káoszt,úgyérzem nem tudok ehez a világhoz csatlakozni,teljesen olyan érzésem van mint ha az űrben lennék egyedül.

Voltak már próbálkozásaim,de már annyira félek az élettől hogy már feladtad ezt az egészet,remélem egy jobb ember helyett én mehetek el, ő pedig tovább élehet boldogan.

2021. ápr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!