Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dèl koreaiak (főleg a...

A dèl koreaiak (főleg a lányok) sokkal később érnek meg mentálisan?

Figyelt kérdés

Pl látom egy csomó koreai lánytól (nem idolok hanem bloggerek) hogy bizony szellemileg sokkal fiatalabbak mint a nyugatiak Gondolok itt a 20-28-as korosztályra pl kb az ilyen 24-25 évesek durván 20 éves fejjel rendelkeznek magyar viszonylatban (persze vannak kivételek főleg akik éltek külföldön vagy akiknek több kapcsolata volt már) de azért a java szerintem sokkal fiatalabb mentálisan mint aminek kellene lennie!

Szerintetek is így van ha igen akkor miért ha nem akkor az miért?



2021. ápr. 14. 06:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak a dél-koreai, de a japán kultúrára is jellemző, hogy a cuki megnyilvánulást, megjelenést vonzónak tartják. Ha valaki kicsit is benne van a témában, az megfigyelheti, hogy sokszor a cuki karakterek sokkal népszerűbbek, mint a szexi, vagy a csak simán szép karakterek. Az aegyo sem véletlenül született meg, mert erre nagyon komoly igény van. Pl japánban egy időben, olyan 5-10 éve volt egy divat, hogy a csajok megműttették a szemfogukat, hogy kifele álljon, mert attól cukibbak lesznek. Mert ugye a kislányoknak van ilyen össze-visssza foguk, amíg nem nő ki minden felnőtt foguk és aztán helyreáll a fogsoruk. És a kérdésre válaszolva, hogy később érnek-e? Nem vagyok benne biztos, mert évekig volt japán barátnőm (tudom, a japán nem koreai) és nem tűnt gyerekesebbnek. Sőt nem vele kellett huszonéves koromban is meséket, rajzfilmeket nézzek, hanem a magyar barátnőmmel. Az ázsiaiaknál azt látom, hogy ez alkalmazkodás kérdése. Akik megtapasztalták a nyugati kultúrát, azok már nem annyira gyerekesek.

Összesítve, ezt az egészet én nem később érésnek nevezném, hanem kulturális különbségnek.

2021. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Igen a japan az nem koreai 😂😅 persze a kultúra hasonlo de lényeges különbségek vannak (pl a németek meg osztrákoknál is szembetűnő szellemi-kulturális különbség van)

11 lényegében azt mondod hogy aki nem tapasztalta meg a nyugati kultúrát azok valamivel előrébb vannak


És szerintem ez pont a később érés 😂😂😂 mármint ha a kultúra amiben felnősz abban az a felnőtt kor jó pár evvel hátrébb van mint a nyugati kultúrában akkor a miénkhez viszonyítva később érnek pl ha így nézzünk az afrikai országokban azért a 15 évesek már eléggé megtapasztalják az életet szoval mondhatni azok 15 évesen ilyen 18 szinten lehetnek az itteni 18 évesek Koreában meg már az ottani 25 körül lehetnek mert a kultúra így alakult ki hogy náluk hátrébb van

2021. ápr. 14. 23:16
 13/24 A kérdező kommentje:
De szerintem ha a japan barátnőd itt élt már hosszu ideje vagy ide született akkor az teljes mértékben nem érvényes hisz itt a kultúrát és a társadalom a lényeg amiben felnőtt és vagy él (pl már a másod-harmad amerikai koreai születésűek közt sincs semmi különbség mint a sima amerikaiak közt)
2021. ápr. 14. 23:22
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
OP szerintem nem érted, amit mondunk, csak hajtogatod a véleményed. Menj élj te is kelet ázsiában pár évet, és ne csak blogokra recsizz hanem ismerkedj, randizz, járj, dugj kelet ázsiai csajokkal, es meglátod. Én nem ereztem gyerekesebbnek oket, nem ernek kesobb, hanem mas a kultura.
2021. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

11es vagyok. A barátnőm nem élt évek óta itt és nem itt nőtt fel. Ritka az olyan japán Magyarországon aki itt nőtt fel. Ők inkább a kínaiak. Majd hülyék lesznek a japánok idejönni és szarabbul élni. Nem. Tanulni jött ide, egyetemen ismertem meg. Egy szót nem beszélt magyarul, mert angolul csinálta az egyetemet. Így ismertem meg. Még visszaköltözése után egy évig ment a dolog. Nyilván nem úgy kell elképzelni, mint egy Budapest- Nyíregyháza ingázást, épp ezért nem működött a dolog. Nyilván találkoztunk többször abban az egy évben is, de ilyen távolsából ez nem volt fenntartható. De egyébként 100% japán volt és csak annyi köze volt az európai kultúrához amennyit itt magába szívott. Azalatt a 3 év alatt. Amikor megismerkedtünk egy éve járt az egyetemre, úgyh nem hinném, hogy olyan sokat változott volna még a kultúrája, gondolkodásmódja. Nyilván akik évtizedek óta itt élnek, önkénytelenül átvesznek dolgokat. De szerintem is ezek inkább kultúrális különbségek, és nem érnek később. De beszélgettem már koreaiakkal is. Érdekes egyáltalán nem voltak gyerekesek, vagy későnérőbb típusok. Csak náluk odahaza ez a kultúra. De ha pl veled beszélnek, akkor egész másképp viselkednek, mert általában tudják, hogy itt nem ugyanaz jön be az embereknek. Már akinek. Én pl vevő vagyok az ázsiaiak cukiságára :)

Szóval ott is ugyanúgy egyénfüggő ez a dolog és nem általánosítható. Csak nagyon más kultúra.

2021. ápr. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

oké látom itt kicsit félre értették a dolgok...

14 te nem érted mert nem a cukiskodásra értettem hanem a személyiségükre és ahogy látják a világot és nem kell semmire sem recskáznom nem ilyen típusú a kérdés! és nem akarok élni kelet ázsiában főleg nem éveket (max csak turistaként mert habár van egy nagyon szép kultúrája de maga a társadalom az eléggé problémás)

nem a cukiskodásra értem hanem maga az életvitelre/személyiségre mert pl jóval később kezdenek el mindent (az átlag ne keljen ezzel is már küszködni hogy van egy tetves társadalmi átlag!) pl randizást kapcsolatokat házasságot gyerekeket


15 hát nem tom szerintem a távkapcsolat nem tarthatatlan csak ott komoly szándékok kellenek nem pedig kavarás meg ha ennyire szereted az ázsiai nőket akkor miért nem mész ki?

2021. ápr. 15. 01:20
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

Mi pedig arra értjük, hogy nincs igazad. Szemelyisegre, es ahogy latjak a vilagot, ha nem kirakatcuki bloggereket meg kpop csajokat nezel, akkor ilyen vagy jobban erett az atlag. Erted, vagy szótagoljam?


Pl Singaporeban volt egy koreai kutatasi asszisztensem, 17 eves volt, politechnikumban masodeves, 19 eves korara mar tajepitesz asszisztenskent dolgozott. Extrem pelda, de nem egyedulallo. Fejben sokkal jobban ott kell lenni kelet azsiaban, ha ki akar emelkedni valaki, es ez a fiatal lanyokon is lecsapodik.

2021. ápr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

de látod te ezt nem bírod felfogni 17! NEM cukiskodokról beszélek!!! de csak ezt hajtod


és az érdekeltség-munka-tehetség nem ide tartozik! vannak 12 éves hegedű művészek komoly szándékokkal akkor ők most?

az hogy valakinek nagy a tudása bizonyos dologról és azzal akar dolgozni és dolgozik is az nem egyenlő az érettséggel

de nem tom ez neked hogy függ össze

az meg mivel is érettebb hogy 17 évesen tanult valaminek és 19 évesre már dolgozott ez a magyarországi/nyugati átlag

te össze akarod keverni a tanulást-érdekeltséget-munkát a szellemi "felnőtt" érettséggel

de mindegy legyen igazad! kötekedő hülyékkel kár időt pazarolni!

az a baj főleg hogy vagy inkább érdekes hogy a nagy világot látott ázsiát tapasztaló emberek egész nap itt vannak és főleg a koreát érintő kérdéseket válaszolgatják éjjel nappal (ami főként kpop-os kérdés szerencsére nem ártom magam bele ezekbe a kérdésekbe elég volt megtapasztalni egyetlen egyszer azt viszont látom hogy ugyan azok az emberek vannak itt akik tapasztaltak elfoglaltak de azért itt vannak egész nap mindennap mindig...) nekem ez is nehezen jön át hogy akik már 30-asok vagy 25+ és hát dogoznak bejárták ázsiát minden guruk azoknak hogyan van idejük egész nap minden nap itt lenni? bocs srácok de láttam egy másik kérdést arra emlékszem hogy valaki behozta a szex-párkapcsolat topikot és sokan itt mondták "ja de hát ott sok a kamu" hát szerintem itt is sok a kamu... :/

2021. ápr. 15. 02:07
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (15ös vagyok), igen szeretem az ázsiaiakat, viszont nem így működik, hogyha valaki szereti őket, akkor ő már mindjárt kint is van. Ez nem ez EU, hogy oda mész ahova akarsz és akkor, amikor akarsz.
2021. ápr. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miert erőlteted, h de igenis később érnek. Ha ennyire határozott véleményed van, akkor minek teszed fel a kérdést. Tök egyszerű a válasz. Mint mindenhol, ott is egyénektől függ. Az, hogy mikor kezdenek pl családot alapítani az sem mérvadó, mert itt lehet h hamarabb házasodnak, vállalnak gyereket, mint Ázsia fejlettebb területein, de több is a válás.

Az meg, hogy ők többet tanulnak, mondjuk több a diplomás, vagy a mester szakon végzett, az is beleszámít abba h később alapítanak családot. Ott soha nem lesz az a fajta családközpontúság, mint nyugaton. Ott sokkal többet számít a karrier.

2021. ápr. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!