Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Duci anyukák! Nem féltek...

Duci anyukák! Nem féltek attól, hogy majd szégyellni fog a gyereketek?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mesélte, hogy az ő ismerőse arról panaszkodott, hogy a gyerekei szégyellik.

Én még nem láttam, de az ismerősöm szerint eléggé elhízott. Nem mondaná különösen igénytelennek a megjelenését csak kövér.

Van valakinek hasonló tapasztalata?



2021. ápr. 29. 23:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért nem mindegy, hogy genetikailag olyan amilyen.


Mi az, hogy segítség kell neki? Egy 5 éves segítsen egy igénytelen büdös felnőtten?

Csak, hogy a te példádnál maradjak.

2021. ápr. 30. 08:23
 22/69 anonim ***** válasza:
Jéézus! Ezt honnan vetted? Nem, a szakemberek, pszichológus, háziorvos felelőssége lenne, hogy utóbbi jelezze, előbbi kezelje, szükség esetèn pszichiáterhez juttassa! Gyerek annyit tehet, hogy nem gúnyolja ki!
2021. ápr. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim válasza:
71%
12es vagyok. Sose szidtam a kövéreket, mert a gyermekem apja is túlsúlyos például.Ő pl. egy betegség és a gyógyszerek miatt szedett fel, már csak ezert se szidnék senkit,hiszen tudom nem mindig az emberen múlik. Számtalan okból gondolhatja úgy ahogy, nem feltétlen otthon hallja a dagadtozást. Láttál te már kövér hercegnőt a mesékben? Vagy túlsúlyos királyfit? Hogy csak egyet említsek...
2021. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

#22 és szerinted nem jelzik? Kb. minden csapból az folyik, hogy sz elhízás mennyi betegséget okozhat.


Értem, hogy segítség kell nekik és nem szabad csúfolni. De itt jön képbe az, hogy akkor miért is ne lehetne a gyereknek ciki egy ilyen rokon?

Pl. egy büdi rokont nem kell megölelnie a gyereknek. És ezzel máris "gúnyolta" .


És nem, nem csak a környezet felelőssége az, hogy sz ilyen embereket kezeltesse. Mindenki a maga életéért felelős.

Ha változtatni szeretne és segítséget kér, nem lököm el magamtól. De nem folyok bele senkinek az életébe. Ez alól nyilván kivételt képez a komoly függőség. De a cigi vagy az elhízás nem ide tartozik. Ott teljes mértékben a tudatánál van az ember.

2021. ápr. 30. 08:44
 25/69 anonim ***** válasza:
22%

Ovis korban látják a tobbi szülőt, tudnak osszehasonlitani. Azért tűnik fel nekik, mert letezik olyan fogalom, hogy esztezika. Látjak, hogy a Jucika anyja milyen csinos, szép, jó ranezni, a Pistike anyja meg egy víziló és nem jó ranezni. Ez nem beleneveles, az ember ösztönösen keresi a szépet, ami vonzza.


Az, hogy mindenkit el kell fogadni olyannak amilyen, egy oltari baromság. Ezzel azt tanitod kb hogy ha valaki egy budos troger és beléd köt le, fogadd el ő ilyen. Ha valaki egy dagadt, nemtorodom, igenytelen ember, fogadd el szeresd ugy, hát kossz nem.

2021. ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
0%
Én 7 hónapja szültem és még van rajtam 10 kg felesleg. A lányom szokta megkérdezni, hogy mikor fogyok le megint. Nem szégyenli csak megszokta, hogy sovány voltam terhesség előtt.
2021. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
76%

Direkt beszéltek el mellettem?


Nem a kövérnek kell segítség, hanem az igénytelen embernek(a kövérség ápolatlanság!), aki nem fürdik, nem öltözik fel normálisan, meg ilyenek! Ezt kell jeleznie a háziorvosnak, a környezetének és továbbirányítani mentàlhigiénés szakemberhez! Esetleg a gyermekvédelemnél is nyomatékosítani, mert aki magát is durván elhanyagolja, az a gyerekével is ilyen lehet!


Ki mondta, hogy nem választhatnak szépet a gyerekek maguknak? Nyugodtan, mindenki aki neki tetszik, azt tart a legszebbnek! De attól, hogy valaki neki tetszik, nem kell, hogy másoknak is tetszen! Ez az elfogadás, ezt megérteni fontos! Attól, hogy a te anyukád magas, vékony mint egy barbie, az szuper, ő barbiesan szép anyuka. Aztán a te anyukád magas, dundi, ő olyan mint a barbamama a mesében(vagy bármelyik neki szimpi szereplő), ő azt tartja szépnek, anyukásnak. Aztán van az alacsony vékony anyuka, aki olyan mint egy tündérhercegnő, ő meg a jótündér anyukasága miatt szép, meg van a dundi alacsony anyuka, aki olyan mint egy törpanyuka..


Mindenkinek más a szép emberben, meg kell tanítani felfedezni és elfogadni a szépet! Én vékony anyuka vagyok, az én anyám husis, régen el se tudtam képzelni, milyen lesz, ha a nem összeérő combjaimon fog ülni a gyerekem, nem olyan anyukásan dundik a combjaimc ahol bőven van helye a gyereknek és puha(nekem ilyen szép anyakép volt a fejemben).


A gyerekemet rohadtul nem érdekelte. Most husibb a combom, összeér, most se érdekli.


Van egy anyuka, tetovált, fel van nyírva a lila haja, hosszútávfutó, 44 es lába van és magas, de nem vékony. Olyan mint egy hegy, nagy erős biztonságosan szép a maga módján, pont olyan teljesértékűen szép ember, mint a dietetikus 160 centis 45 kilós pixie hajú anyuka. Ő más karakter, sokan különbözőek vagyunk, mind máshogy szépek.


Mondom, az ápolatlanság betegséget jelez, a testalkat önmagában nem feltétlen!


Mindenkinek lehet kedvence(ételben is) de ettől a többi nem undi, és gondolom ti is rászoltok a gyerekre, ha az elsőosztályú sushit, vagy ép pörköltöt leundizza, mert neki a tészta a kedvence, és minden más, ami neki nem tetszik, az csakis borzalmas lehet! Ez ilyen!


És nem, egy kövér ember a kövérségével nem árt a gyereknek! Egy őt megalázó, lökdöső ember árt neki! Van különbség!

2021. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
88%

25


A gyerekeknek lehet megtanítani, hogy különböző testalkat van, van aki nagyon vékony, van aki normál van aki meg erősebb testalkatú.Mindenki más.

Az emberi tulajdonságokat ugyanígy.És nem.

A kövér, erősebb testalkatú embert nem lehet párhuzamba állítani az általad említett ,, Ezzel azt tanitod kb hogy ha valaki egy budos troger és beléd köt le, fogadd el ő ilyen". Az agresszív gyerekkel nem kell játszani, nem mindenki jó, van aki rossz gondolatokkal közeledik feléd, ne barátkozz idegenekkel és még lehetne sorolni.Csomó módon tanítod a gyereked arra, hogy lássa nem mindenkihez kell kedvesnek lennie, hogy saját magát is óvja korának megfelelően.

DE az, hogy szerinted egy kövér ember egyenlő az igénytelenséggel és büdösséggel,hogy attól ő már rossz és kevesebb nagyon sokat elmond rólad, mint emberről, mert valószínűleg nálad az egyetlen érték hogy visszafogytál vékonyra szülés után.Illetve a szemedbe csak a vékony és jól öltözött ember a JÓ ember, a rossz meg mindenképp kövér és büdös bunkó.El se tudod képzelni mennyi jól öltözött vékony büdös bunkó van a nagyvilágban:D

Mondom ezt hogy én magam is csak 45kg vagyok.

Tipikus csak külsőről ítélő ember vagy.

2021. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem fogyott vissza, hanem tini/fiatal felnőtt, még nem szült, esetleg férfi(fiatal srác).


Senki sem mondta amúgy azt se, hogy a külső nem fontos.. csak azt, hogy nem ANNYIRA fontos, mint beállítják. Annyira biztos nem, hogy bárkit megalázzanak miatta(egyébként a büdi és a jószagú rokont sem kell megölelnie a gyereknek, ha nem akarja, az ő döntése, és nyugodtan elmondhatja a véleményét nem bántóan, pl "nem szeretnélek megölelni, mert nem jó az illatod, de azért még szeretlek"


Én nagyon pártolom az jó megjelenést(testalkattól függetlenül), mert hatalmas előnye van, ha az ember harmonikusan néz ki, 10x annyian mosolyognak rá, kedvesebbek vele, előre engedik meg ilyenek, mert sokaknak tetszik. Testalkattól függetlenül ezt el lehet érni, előnyös hajjal, előnyös ruhákkal, esetenként sminkkel, vagy előnyös arcszőrzettel.. De ez nem azt jelenti, hogy aki nem így néz ki, azzal rendben van, hogy rosszul bánnak. Nem tudom hogy tudnál nem szélsőségekben gondolkozni.

2021. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes, amikor valaki feltesz egy olyan kérdést, hogy hány éves korig szülnél, minden 2.válaszoló leírja azt az érvet a későn szülés ellen, hogy csúfolni fogják a gyereket az "öreg" anyja miatt. Olyankor hol van az a fene nagy toleranciátok? Minden gyerek neveletlen bunkó, azért, mert látja és esetleg szóvá is teszi, ha Jucika anyukája nem fér be az ajtón? Elárulom, a gyerekek pont nem veszik észre a különbséget egy 40 és egy 50 éves anyuka között, tehát a csúfolás ilyen esetben a többi szülőtől ered. Többségében a kövérségnél is, de ott nem mindig. Szóval ne legyetek már álszentek!😘
2021. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!