Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Duci anyukák! Nem féltek...

Duci anyukák! Nem féltek attól, hogy majd szégyellni fog a gyereketek?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mesélte, hogy az ő ismerőse arról panaszkodott, hogy a gyerekei szégyellik.

Én még nem láttam, de az ismerősöm szerint eléggé elhízott. Nem mondaná különösen igénytelennek a megjelenését csak kövér.

Van valakinek hasonló tapasztalata?



2021. ápr. 29. 23:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
51%

Én vékony vagyok,170/55, de a gyerekem szerint nagy a fenekem(a családban a saját. 160/70 kilós anyám is nagydarabnak hív)..


Kicsit zsíros vagyok, de összességében vékony(xs-s méret).


Szerintem a szégyen nem szeretet függő.. illetve nem úgy. Aki szégyell valamit, annak valójában magával van baja, nem tudja a társadalmi elvárásokat a helyén kezelni. Aki rendben van magával, az nem szégyellni való, hanem segítségre szoruló embert lát(pl piszkos anyukás válaszoló), ami összefügg azzal, hogy nem akarja, hogy mások gyengének lássák őt a hozzátartozója miatt. Gyerekkènt nehéz lehet megélni, hogy a szüleink segítsegee szorulnak, mikor nekik kellene példát mutatni, gondoskodni rólunk, de ilyen helyzetek vannak..sokkal gyakrabban, mint mi gondolnánk. Tudom, nehéz felfogni és így gondolkozni, nekem se mindig megy, aztán jön egy egy alkalom, mikor rálátok mások szégyellnivaló problémáira, és hirtelen észre tudom venni, hogy az se szégyellni való, egyszerűen csak egy nehéz helyzet, amiben a másik segítségre szorul.


Legutóbb pl égett a fejem, hogy az óvónő azt mondta, anyámnál lakunk(az igazság, hogy VELE lakunk, nem nála, de kellemetlennek éreztem szólni), majd a másik anyukához fordult, akitől megkérdezte, hogy odaadják e előbb az ajándékot, mert az anyáknapján nem tud részt venni, mert a “láthatás” akkorra esik, a férj meg “ugye nem fog engedni”? Szegénynek ott égett a feje a sggfj ex miatt..


Szóval aki magával rendben van, az nem szégyell semmit, viszont csak az tud rendesen szeretni, aki magával rendben van..

2021. ápr. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim válasza:
78%

A félelem jogos.

Ovis volt a gyerekem, amikor közölte velem,hogy olyan jó,hogy en ilyen vékony vagyok (tök átlag alkatom van) mert a Z meg a Y anyukáját kicsúfolták hogy a "testükhöz képest milyen kicsi a fejük". Azt is észreveszik,hogy melyik anyuka öltözik csinosan,szépen.

2021. ápr. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim válasza:
60%
Nem értem, hogy a 11-es válaszoló miért van lepontozva. Pedig tökéletesen igaza van.
2021. ápr. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezek a gyerekek igy nonek fel es ez termeszetes h anyukam gombolyu es igy szeretem. Hulye pelda de a nagyszuleim ritkan mostak fogat ha mostak, megszoktam h a nagyapamnak kellemetlen volt a lehellete, vagy kilogott a fulszore de ezekkel egyutt volt az en nagyapam. A gyerekek nem problemaznak szerintem ezen annyit. Kiveve ha nonstop mediabol kapja h egy anyuka csak igy vagy ugy nezhet ki.
2021. ápr. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 A kérdező kommentje:

#12 pont az ilyen szitukra gondoltam. Hiszen a gyerekek is látják.

Amíg kicsi a gyerek, addig Anya a minden, de később kezdik észrevenni, hogy ők sem tökéletesek.

A gyerekek őszinték.

2021. ápr. 30. 07:59
 16/69 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit off, de őszintén érdekel, hogy ez egy ovis gyereknél spontán lesz téma, ti. a Jucika anyja dagadt-e, esetleg otthonról hozza?


Azt sem gondolom, hogy a saját gyerek komoly orvosi kutatásokat folytatna, amiből olyen konklúziókat von le, hogy anyám kövér és ezt szégyellni kell. Ezt valahonnan szedi... Vagy a saját szüleitől, vagy a környezetéből.


On: nem ekkora még a gyerekem, de nagyon szeretném hogy semmi hasonló ne legyen téma. A túlsúlyról mondjuk azt gondolom, hogy a példamutatás miatt szülőként nem jó, de a pofámról a bőr lesülne ha a gyerekem más gyerek anyjára megjegyzéseket tenne.

2021. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:

#16 csak egy egyszerű kérdés is lehet tőlük "A te anyukád miért ilyen duci?"

Nem feltétlenül kell ujjal mutogatni.

2021. ápr. 30. 08:14
 18/69 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elég gáz ha már ovis korban az a gyerekek között a téma, hogy kinek az anyukája hogy néz ki.A nevelés,a szülők kudarca ha ennyire a külsőségek fontosak már ennyi idősen is.Mert nem ezt kellene tanítani.

Tiniknél meg van ilyen korszak,amin túllendülnek,ha normális értékekkel vannak nevelve.Én emlékszem hogy minden osztálytársam égőnek érezte valamiért az anyját,én is olyan 14-15 évesen mert már annyira Nagyon nagy lányok voltunk és még mindig úgy kezeltek bennünket mintha nem lettünk volna felnőttek 😂😂😂És milyen igazuk volt 😂😂

2021. ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 A kérdező kommentje:

Előbb elküldtem.


A gyerekeknek is van szemük, ők is látják.


Én is arra tanítom a gyerekem, hogy mindenki olyan amilyen.

Kijött valami étel allergiám és a fejemen vörös foltok jelentek meg. A gyerekem tőlem is megkérdezte, hogy miért pöttyös a fejem.

Általában a gyerekek mennek az anyjukhoz is kérdezni, hogy a néni miért duci, miért nincs lába a bácsinak stb.

2021. ápr. 30. 08:19
 20/69 anonim ***** válasza:
86%

Jó, de miért kellene ennek cikinek lenni? Nyilván van szemük, látják a különbséget, de ha abban nő fel, hogy a barna, szőke haj sem ciki, akkor a testsúly, szem, orr, fül, fog, bőrszín miatt sem kell szégyenkeznie, nem tartja fontosnak beszélni róla, pláne nem gúnyolással.


Ha pedig az adott rokon ápolatlan, büdi, akkor úgy kell nevelni, hogy nekik segíteni kell, nem úgy, hogy “mocskos senkiházi hajléktalan” akármi, hanem Danika anyukájának egy ideje nehéz, annyira rosszul van(lelkileg), hogy nem tud odafigyelni a tisztaságra, kérlek ne mondj olyat róla, ami rosszul esne neki, majd meg fog gyógyulni”


Szépen észrevehetik, hogy anyuka feje a testéhez képest kicsi, más meg észreveheti, hogy más anyuka feje a testéhez képest nagy, másnak nagy a füle, másnak furcsa a foga, harmadik anyuka körme 10 centis, negyedik anyukának foltos a bőre, ötödik anyukának meg akármije más, mondjuk olyan alacsony, mint egy gyerek.


Akkor lesz ciki, ha beleneveljük, hogy ciki.


A dohányos dédimama hangja a gyerekem szerint férfihang. Hàt nem fogom tagadni, hogy mély és rekedt, de megbeszéltük, hogy az övé mély, a nagyié magas, éles nagyon, az enyém olyan mint egy kisgyereké, az övé pedig közepes beszédhang(valami nagyon kellemes beszédhangja van).


Aztán hallgattunk énekeseket mindenfélét, és mind szép volt a maga módján. Ha senki nem nevetne azon, hogy az anyuka feje kicsi a testéhez képest, akkor az nem lesz ciki.

2021. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!