Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez gáz dolog 20 évesen?

Ez gáz dolog 20 évesen?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok másodéves és kollégista. Az iskolámat támogatjàk a szüleim mert még nem dolgozok, ilyen órarend mellett nem is tudnék mert a szakom olyan h tényleg be kell járni az órákra ha jól ki akarom tanulni a szakmát mégpedig az a cél. Általában nagyon sokat tanulok most online oktatás alatt napi 8 órát ami felér egy jó műszakkal. Ösztöndíjra is gyúrok, hátha kapok. Szóval nem az van, hogy otthon ülök és nem csinálok semmit. Majd nyáron viszont tervezek munkát vállalni a vizsgaidőszak után. Valami diákmunkát

2021. máj. 4. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Mi gáz?
2021. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Az a gáz hogy nem adsz bele a kasszába?

Nem hiszem ha tényleg sokat tanulsz most csak figyelj a tanulásra.20 évesen nem hiszem hogy diákmunkát kéne vállalnod.Vagyha ilyen fagyizókra gondolsz akkor nem fogod halálra keresni magad.

2021. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem adok bele de én pénzt sose kérek mármint felesleges dolgokra. Kamasz koromban sem kértem zsebpénzt. A szorakozasom próbáltam saját kezűleg megoldani. Születésnapi vagy éppen diakmunkabol keresett pénzzel
2021. máj. 4. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

20 évesen tanuló vagy még ez van, a szülőknek gondolom ez nem is jelent problémát, ha majd dolgozni fogsz és beszéltek arról hogy laknál még otthon, vagy maradjál, akkor illő nekik segíteni pénzzel meg ahogyan tudsz. Legalábbis én 28 évesen így teszek.

Ha jó melód lesz azt a szülők sem fogják bánni, és utolérsz majd olyanokat is anyagilag akik bár hamarabb kezdtek dolgozni de kevesebbért.

2021. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondták h ameg tanulok támogatnak. 22 évesen fogok végezni. Csak mostanában kicsit kellemetlennek éreztem.
2021. máj. 4. 21:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Szívesen vállalok munkát. Csak majd nyáron
2021. máj. 4. 21:10
 7/7 Katona Dius ***** válasza:

Egyáltalán nem gondolom, hogy gáz lenne, hogy "eltartanak", én is így voltam, bár nem felsőoktatásban, hanem OKJ-s képzést végeztem 3-at érettségi után. Az utolsóra mondjuk kaptam jövedelempótló támogatást is. De a lényeg, eljött az a kor, amikor már én sem szívesen kértem tőlük pénzt erre-arra, én is szülinapi, karácsonyi pénzekből próbáltam gazdálkodni, később a jövedelem pótlóból.

Nyáron úgysincs iskola, nem megy a tanulás rovására, ha szeretnél, menj el nyugodtan. Legalább megtapasztalod azt is, milyen a "dolgozók élete", milyen megdolgozni a pénzedért. Talán páran ki fognak nevetni, de nekem hatalmas élmény volt, mikor megkaptam az első fizetésemet, amiért saját kezűleg dolgoztam meg. Volt bennem nem kis büszkeség is, hogy igen, végre, ez tényleg az "enyém", ezért én dolgoztam meg, nem csak úgy kaptam azért, mert a gyerekük vagyok.

Aztmondom, egy próbát megér, ha nem tetszik, hát abba hagyod :D

2021. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!