Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak! Ha holnaptól törvényi...

Férfiak! Ha holnaptól törvényileg köteleznének minden férfit, hogy csak öltönyben és nyakkendőben mehet az utcára, különben bírságot kell fizetnie, és büntetett előéletűvé válik, mit tennétek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 01:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
10-es! A fizikai munkát, vagy edzést végzők is kimennek a műhelyből, teremből, stb. Ha ezek kivételt jelentenének, akkor a legtöbb ember mindig "edzene, vagy dolgozna".
2021. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Tiltakoznék, mert emberi jogokat sért, és csak azért sem venném fel.


A maszk nem jó hasonlat, mert annak népegészségügyi oka van, ezzel szemben ez szimpla önkényeskedés lenne.

2021. máj. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#10-est lepontoztátok, pedig éppen ő értette jól a kérdés lényegét.

Nem arról szólt, hogy hogyan végeznél benne fizikai munkát, vagy edzést, nem is arról, hogy "mi értelme a kérdésnek, nem lesz ilyen rendelet", hanem ahogy a keresőszavaknál is látható, ez egy fiktív kérdés volt, és azt célozta meg egyedül, hogy kinek milyen a viszonyulása az öltönyviseléshez

2021. máj. 10. 08:45
 14/26 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg hosszú távon kénytelen lennék alkalmazkodni hozzá, de egyáltalán nem szeretem ezt a viseletet.

Külföldön jártam iskolába, ahol kötelező volt - az öltöny nem, de a nyakkendő és az iskolai egyenruha igen. Meg lehet szokni, de kényelmetlen.

2021. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi kényelmetlen nincs benne, én napi szinten hordom, és nagyon kedvelem. :)
2021. máj. 10. 09:32
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

#15

Nem is annyira a nyakkendő kényelmetlen, hanem a szorosan begombolt nyakú ing az.

2021. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Akkor nem jó az ingméret, ha kényelmetlen. Kényelmesen be kell tudni dugni az ujjadat az ing nyaka és a nyakad közé, akkor jó a méret.

Amúgy én soha nem gombolom be a gallért, hanem csak szépen egymásra simítom, és a nyakkendő fogja össze.

2021. máj. 10. 09:39
 18/26 anonim ***** válasza:
68%

#17

Örülök, hogy neked jólesik hordani az ilyesmit, nekem már fuldokló és levegőtlen érzésem van attól, ha a nyakam nincs szabadon.

Nyilván kibírom rövid távon, de hogy mindennap ilyesmit kelljen hordanom, rossz érzésekkel tölt el.

2021. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ez tök érdekes, mert nekem még határozottan kényelmes is a nyakkendő érzete magamon. 10 centivel magasabbnak érzem magam benne, talán mert jobban kihúzom magam tudattalanul is.
2021. máj. 10. 09:50
 20/26 anonim ***** válasza:
68%

#19

Igen, ez vélhetően az öltözet adta illúziónak köszönhető.

Van egy olyan felfogás is, hogy "a nyakkendő a szolgaság jelképe".


Nos nálam ugyan nem kapcsolódott össze ezzel a fogalommal, de tény, hogy nyakkendőt általában temetésen, operában, iskolai ünnepségeken hordtam, illetve külföldön minden egyes nap a suliban, tehát a hozzá társított jelentés számomra alapvetően negatív.


Az elegáns, ugyanakkor sportos öltözetet kedvelem, ez fejezi ki a személyiségemet a legjobban.

2021. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!